15.1.2015 0 Comments

IBM uvádza na trh výkonný a bezpečný systém z13

Spoločnosť IBM uviedla na trh z13, najsofistikovanejší počítačový systém v doterajšej histórii. Systém mainframe z13 je mimoriadne efektívny, úsporný a dokáže šifrovať data v reálnom čase. Obsahuje už vstavané analytické nástroje, a do jeho vývoja spoločnosť IBM investovala za obdobie päť rokov jednu miliardu dolárov. Mainframe z13 bol vyvinutý v spolupráci so 60 kľúčovými zákazníkmi spoločnosti IBM.

Mainframe z13 je prvý systém, ktorý dokáže spracovať až 2,5 miliardy transakcií denne. Transakcie vykonávané systémom z13 sú stabilné, bezpečné a ľahko kontrolovateľné. Systém z13 je mimoriadne spoľahlivý a počíta s postupným nárastom mobilných transakcií - podľa posledných odhadov ich počet narastie na 40 biliónov denne.

Systém z13 je prvým v histórii, ktorý dokáže zdvojnásobiť v reálnom čase rýchlosť technológie šifrovania, a umožní tak rýchlejšie a bezpečnejšie šifrovanie mobilných transakcií, ktoré sú vykonávané v reálnom čase, pričom zaistí užívateľom bezpečnosť dát, a skracuje dobu ich spracovávania. Využíva pritom päťsto nových patentov, vrátane nových šifrovacích technológií, ktoré poskytujú mobilným zariadeniam vyššiu úroveň zabezpečenia.

Mainframový systém z13, ako prvý v histórii mainframových systémov, obsahuje vstavané analytické nástroje, ktoré užívateľom ponúkajú ucelený prehľad o transakciách uskutočňovaných v reálnom čase. Je pritom sedemkrát rýchlejší, v porovnaní s konkurenčnými systémami. Podniky vďaka nemu môžu ponúkať svojim zákazníkom digitálnu zákaznícku skúsenosť na oveľa vyššej úrovni, viac prispôsobenú potrebám jednotlivých spotrebiteľov, a rovnako môžu v reálnom čase využívať funkcie vedúce k odhaleniu prípadných podvodov.

V kombinácii s riešeniami IBM MobileFirst prináša z13 ešte lepší výkon, dostupnosť, kvalitné analytické nástroje a bezpečnosť. Platforma IBM MobileFirst umožňuje podnikom a organizáciám vytvárať lepšie a bezpečnejšie aplikácie. Nástroj IBM MobileFirst Protect poskytuje užívateľom z13 komplexné zabezpečenie a správu infraštruktúry klientov, aplikácií, obsahu a transakcií.

Systém z13 obsahuje najrýchlejší mikroprocesor na svete, ponúka o 300 percent viac pamäte a o 100 percent viac analytických nástrojov pre urýchlenie mobilných transakcií. Aj vďaka tomu dokáže z13 analyzovať transakcie v reálnom čase, a pomáha tak predchádzať podvodom. Mainframe z13 dokáže v reálnom čase poskytovať prehľad o nákupných zvyklostiach spotrebiteľa, a vďaka tomu môže v reálnom čase vytvárať zvýhodnené ponuky na dodatočné nákupy zákazníka.

S pomocou z13 môžu firmy využívať technológie IBM pre prediktívne analytické modelovanie, SPSS. Nový mainframe podporuje technológiu Hadoop a umožňuje analýzu neštruktúrovaných dát. Medzi jeho ďalšie výhody patrí aj zapojenie technológie DB2 BLU pre Linux (poskytujúcej funkciu databáza v pamäti), vylepšenie vlastností IBM DB2 Analytics Acceleratora, a vyšší výkon pre výpočet intenzívnej analytickej záťaže.

Systém z13 je vďaka svojej škálovateľnosti a schopnosti spoľahlivo a bezpečne zvládať vysoký objem pracovnej záťaže ideálnou cloudovou architektúrou. Umožňuje využitie až 8000 virtuálnych serverov, teda viac ako päťdesiatich virtuálnych serverov na jedno jadro, čo znižuje náklady na softvér, energie a zariadenia. Systém z13 je otvorenou platformou, ktorá plne podporuje Linux či OpenStack.

IBM tiež oznamuje predpremiéru nového softvéru z/OS s vyspelými analytickými a dátovými funkciami. Tento nový operačný systém rozšíri možnosti z13 o spracovanie analytických funkcií v pamäti (in-memory), a analýzu mobilných transakcií, čím klientom pomáha ďalej rozširovať mainframové firemné aplikácie aj na mobilných užívateľov.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá