1.3.2013 0 Comments

IBM uvádza na trh MobileFirst

Spoločnosť IBM predstavila IBM MobileFirst, mobilné portfólio kombinujúce softvér pre vývoj aplikácií, analytické nástroje a bezpečnosť s cloudovými službami a profesionálnou expertízou. Pomocou riešenia IBM MobileFirst môžu firmy spravovať zamestnanencké mobilné telefóny a zariadenia, ako aj vytvárať nové mobilné aplikácie, ktoré môžu zmeniť ich doterajší obchodný model.

Nové riešenie čerpá zo skúseností IBM s takmer tisíckou zákazníkov po celom svete, ktorým IBM pomáha pri ich transformácií na moderné mobilné firmy. IBM MobileFirst využíva znalosti niekoľkých tisícok expertov IBM v oblasti mobilných technológií a 270 patentov firmy v oblasti bezdrôtových inovácií. Spoločnosť IBM uskutočnila v posledných štyroch rokoch desať akvizícií firiem zaoberajúcich sa mobilnými technológiami.

IBM tiež oznámila rozšírenie spolupráce so spoločnosťou AT&T. IBM vďaka tomu ponúka vývojárom nástroje pre rýchlejšie vytváranie lepších mobilných aplikácií a služieb pre zákazníkov. Vývojári v súčasnosti môžu do aplikácií rýchlejšie začleniť možnosti mobilných platieb alebo posielania SMS správ. IBM MobileFirst ponúka zákazníkom integrovanú stratégiu pre mobilné technológie, cloud, analýzu veľkého objemu dát, sociálne podnikanie a bezpečnosť. Nové riešenia IBM pomôžu klientom využiť tieto technológie a urýchliť inovácie a rast, a zároveň im ponúkajú rýchlu integráciu medzi cloudovými a sociálnymi službami.

IBM MobileFirst Platform - Nová aktualizácia produktu IBM Worklight uľahčuje nasadenie aplikácií a prináša jednotné prihlásenie medzi aplikáciami. Nová verzia Rational Test Workbench, určená pre mobilné prostredie pomáha zlepšiť kvalitu a spoľahlivosť mobilných aplikácií ešte pred ich nasadením do prevádzky.

IBM MobileFirst Security - IBM rozširuje riešenie pre kontrolu mobilného prístupu a vylepšuje testovanie zraniteľnosti mobilných aplikácií pri najnovšej verzii Rational AppScan. Pridaná bola aj podpora Apple iOS.

IBM MobileFirst Management - Nové aktualizácie pre IBM Endpoint Manager obsahujú rozšírenú podporu obľúbeného modelu „Bring Your Own Device" (BYOD) a vyššie bezpečnostné štandardy, ktoré sú dôležité pre štátnu správu a regulované odvetvia.

IBM MobileFirst Analytics - IBM zlepšuje riešenie Tealeaf CX Mobile, aby podnikom umožnila lepší vizuálny pohľad na správanie ich zákazníkov v mobilnom svete. Pomôže im tak pochopiť, kde musia uskutočniť zmeny, ktoré povedú k zlepšeniu spokojnosti zákazníkov pri používaní podnikových aplikácií.

Tieto riešenia môžu firmy využívať aj prostredníctvom cloudových a riadených služieb.Na podporu rozšírenia mobilných technológií IBM zavádza niekoľko podporných zdrojov, ktoré pomôžu celému ekosystému vývojárov, partnerov a akademických pracovníkov lepšie využiť všetky príležitosti, ktoré im mobilné prostredie ponúka.

IBM oznámila spoluprácu so spoločnosťou AT&T, ktorá vývojárom umožní vyvíjať mobilné aplikácie na platforme IBM Worklight a získať tak prístup k pokročilým funkciám (API) spoločnosti AT&T. Vývojári vďaka tomu získajú možnosť vytvárať rýchlo a ľahko aplikácie s pokročilými funkciami, ako je napríklad rozpoznávanie reči alebo rýchle platby, bez ich vlastného programovania. S programom „Ready for IBM MobileFirst" môžu nezávislí predajcovia softvéru (ISV) integrovať mobilné technológie do svojich riešení.

Videoprenos z predstavenia IBM MobileFirst, ktorý sa bude vysielať 28. februára od 18 hodiny z veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone môžete sledovať Tu

Viac informácií o IBM MobileFirst nájdete Tu


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá