12.8.2015 0 Comments

IBM spúšťa novú komunitu vývojárov „internetu vecí“

Spoločnosť IBM oznámila spustenie novej komunity IBM developerWorks Recipes, vďaka ktorej sa vývojári ľahko a rýchlo naučia, ako sa môžu pripojiť ku cloudu zariadení, ktoré sú súčasťou tzv. internetu vecí (IoT), a budú môcť využívať dáta získané z takto pripojených zariadení.

Členovia komunity developerWorks Recipes sa môžu pripojiť k platforme IBM Bluemix, ktorá funguje na princípe platforma ako služba, a využiť návody vystvetľujúce vkladanie pokročilých analytických nástrojov a nástrojov pre strojové učenie sa, do zariadení a aplikácií v rámci „internetu vecí". Vďaka tomu napríklad budú môcť:

  • pochopiť výkon auta na základe analýzy dát z diagnostického systému umiestneného na vozidle;
  • prepojiť monitorovanie stavu stroja v reálnom čase so systémom asset manažmentu od spoločnosti IBM, čo im umožní sledovať v podstate čokoľvek, od stavu spotrebičov v domácnosti, až po kontrolu kolies železničných vagónov;
  • identifikovať trendy a hľadať riešenia častých problémov prostredníctvom grafického znázornenia historických dát a dát získaných v reálnom čase zo zariadení, ktoré sú súčasťou internetu vecí.

Podľa prognózy poradenskej spoločnosti Gartner by malo byť v tomto roku pripojených k „internetu vecí" 4,9 miliardy zariadení, čo je o 30 percent viac ako vlani. Očakáva sa, že do roku 2020 by mal počet zariadení pripojených k „internetu vecí" narásť na 25 miliárd. Komunita IBM developerWorks Recipes je v súčasnosti otvorená pre všetkých, ktorí chcú využiť existujúci obsah IoT, vytvárať nový obsah a chcú ho zdieľať s celou komunitou:
https://developer.ibm.com/recipes/

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá