12.2.2013 0 Comments

IBM rozširuje svoju ponuku Power systémov pre malé a stredné firmy

Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) rozširuje svoje portfólio produktov určených pre rýchlo sa rozvíjajúci sektor malých a stredných firiem. Cieľom IBM je poskytnúť malým a stredne veľkým podnikom na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch všetky výhody Big Data a Cloudu. S využitím ôsmich nových produktov z radu Power Systems, troch nových modelov Pure Systems a nových úložných systémov môžu firmy teraz pri nižších nákladoch ako kedykoľvek predtým začať využívať cloudové služby a analyzovať obrovské množstvo dát, ktoré majú k dispozícii.

Malé a stredné firmy, ktoré vytvárajú v súčasnosti takmer polovicu celosvetového hrubého domáceho produktu doteraz zápasili pri Big Data a cloudových službách s vysokými nákladmi a nedostatkom zručností dostanú vďaka novým produktom IBM rovnaký prístup k technologickým novinkám ako veľké spoločnosti.

Nové systémy určené pre Big Data
Podniky a organizácie hľadajú stále efektívnejšie spôsoby, ako tieto dáta analyzovať, aby dokázali lepšie uspokojiť potreby svojich zákazníkov. Novinky v produktovom portfóliu IBM pomôžu firmám prekonať prekážky, ktoré im doteraz neumožnili pracovať s veľkým objemom dát. Na jednej strane sa budú môcť vysporiadať s nákladmi pri spracovaní veľkého objemu dát, a na strane druhej budú môcť tieto dáta správne analyzovať, aby sa mohli správne rozhodnúť, aké kroky musia urobiť, aby podporili rast svojho biznisu.

S cenou od 5 947 dolárov IBM vytvorila rodinu cenovo dostupných Power systémov základnej a strednej triedy postavenú na nových procesoroch Power7+. Nové systémy využívajú špičkový analytický softvér IBM a základné technológie dnes už legendárneho systému Watson, vrátane Power procesorov a analytických nástrojov pre Big Data. Nové Power systémy využívajú navyše najnovšie technologické poznatky v oblasti virtualizácie a automatizácie.

„Big Data a cloudové nástroje, ktoré boli doteraz cenovo dostupné najmä pre veľké podniky môžu vďaka novým produktom IBM využívať aj malé a stredne veľké firmy," povedal Rod Adkins, senior viceprezident IBM Systems & Technology Group. „Vďaka týmto novým systémom IBM pokračuje vo svojej expanzii v oblasti Power systémov a úložných systémov v sektore malých a stredných firiem a na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch," dodal.

Power7+ technológie
IBM touto novou produktovou ponukou zároveň rozširuje svoje Power7+ technológie, ktoré pomáhajú klientom rýchlo vytvárať a nasadzovať infraštruktúru privátnych a hybridných cloudových riešení, z veľkých podnikových Power systémov aj na systémy základnej a strednej triedy.

IBM Power procesory sú v porovnaní s x86 procesormi určenými pre osobné počítače nepochybne lepšou platformou pre Big Data ako aj Cloud. Sú optimalizované pre špičkové IBM analytické softvérové produkty, vrátane Cognosu a SPSS. Spoločnosť IBM uviedla na trh spolu osem nových Power systémov určených pre malé a stredné firmy. V novej ponuke je zahrnutá skupina serverov Power Express 710, 720, 730 a 740.

IBM tiež predstavila dva nové PowerLinuxové systémy, 7R1 a 7R2, ako aj nové modely Power Systems 750 a 760, ktoré poskytujú konsolidačnú platformu pre veľké objemy dát a prácu v cloude. Súčasťou novej ponuky IBM sú aj nové úložné systémy a riešenia pre cloud IBM Smart Cloud Storage a IBM XIV Storage System.

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá