12.2.2013 0 Comments

IBM rozširuje svoju ponuku Power systémov pre malé a stredné firmy

Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) rozširuje svoje portfólio produktov určených pre rýchlo sa rozvíjajúci sektor malých a stredných firiem. Cieľom IBM je poskytnúť malým a stredne veľkým podnikom na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch všetky výhody Big Data a Cloudu. S využitím ôsmich nových produktov z radu Power Systems, troch nových modelov Pure Systems a nových úložných systémov môžu firmy teraz pri nižších nákladoch ako kedykoľvek predtým začať využívať cloudové služby a analyzovať obrovské množstvo dát, ktoré majú k dispozícii.

Malé a stredné firmy, ktoré vytvárajú v súčasnosti takmer polovicu celosvetového hrubého domáceho produktu doteraz zápasili pri Big Data a cloudových službách s vysokými nákladmi a nedostatkom zručností dostanú vďaka novým produktom IBM rovnaký prístup k technologickým novinkám ako veľké spoločnosti.

Nové systémy určené pre Big Data
Podniky a organizácie hľadajú stále efektívnejšie spôsoby, ako tieto dáta analyzovať, aby dokázali lepšie uspokojiť potreby svojich zákazníkov. Novinky v produktovom portfóliu IBM pomôžu firmám prekonať prekážky, ktoré im doteraz neumožnili pracovať s veľkým objemom dát. Na jednej strane sa budú môcť vysporiadať s nákladmi pri spracovaní veľkého objemu dát, a na strane druhej budú môcť tieto dáta správne analyzovať, aby sa mohli správne rozhodnúť, aké kroky musia urobiť, aby podporili rast svojho biznisu.

S cenou od 5 947 dolárov IBM vytvorila rodinu cenovo dostupných Power systémov základnej a strednej triedy postavenú na nových procesoroch Power7+. Nové systémy využívajú špičkový analytický softvér IBM a základné technológie dnes už legendárneho systému Watson, vrátane Power procesorov a analytických nástrojov pre Big Data. Nové Power systémy využívajú navyše najnovšie technologické poznatky v oblasti virtualizácie a automatizácie.

„Big Data a cloudové nástroje, ktoré boli doteraz cenovo dostupné najmä pre veľké podniky môžu vďaka novým produktom IBM využívať aj malé a stredne veľké firmy," povedal Rod Adkins, senior viceprezident IBM Systems & Technology Group. „Vďaka týmto novým systémom IBM pokračuje vo svojej expanzii v oblasti Power systémov a úložných systémov v sektore malých a stredných firiem a na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch," dodal.

Power7+ technológie
IBM touto novou produktovou ponukou zároveň rozširuje svoje Power7+ technológie, ktoré pomáhajú klientom rýchlo vytvárať a nasadzovať infraštruktúru privátnych a hybridných cloudových riešení, z veľkých podnikových Power systémov aj na systémy základnej a strednej triedy.

IBM Power procesory sú v porovnaní s x86 procesormi určenými pre osobné počítače nepochybne lepšou platformou pre Big Data ako aj Cloud. Sú optimalizované pre špičkové IBM analytické softvérové produkty, vrátane Cognosu a SPSS. Spoločnosť IBM uviedla na trh spolu osem nových Power systémov určených pre malé a stredné firmy. V novej ponuke je zahrnutá skupina serverov Power Express 710, 720, 730 a 740.

IBM tiež predstavila dva nové PowerLinuxové systémy, 7R1 a 7R2, ako aj nové modely Power Systems 750 a 760, ktoré poskytujú konsolidačnú platformu pre veľké objemy dát a prácu v cloude. Súčasťou novej ponuky IBM sú aj nové úložné systémy a riešenia pre cloud IBM Smart Cloud Storage a IBM XIV Storage System.

Viac informácií nájdete Tu.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá