5.10.2015 0 Comments

IBM rozširuje možnosti platformy Watson pre tvorcov aplikácií

Spoločnosť IBM rozširuje sadu kognitívnych nástrojov a technológií pre developerov podieľajúcich sa na tvorbe produktov, služieb a aplikácií využívajúcich kognitívny systém Watson. Za menej ako dva roky IBM platforma Watson prešla mohutným vývojom a dnes ju tvorí 25 rozhraní na programovanie aplikácií poháňaných viac ako päťdesiatimi technológiami.

„Od uvedenia platformy Watson až do dnes pracovali s platformou Watson rôznymi inovatívnymi spôsobmi už tisícky developerov. Veríme, že jej otvorením pre všetkých, ako aj jej ďalšou expanziou umožníme užívateľom po celom svete ešte viac využívať silu Big Data a tvoriť inovácie," povedal Mike Rhodin, senior viceprezident IBM Watson.

Nové možnosti využitia platformy Watson pre developerov zahŕňajú:

Jazyk: IBM predstavuje významné pokroky v službách, ktoré umožnia kognitívnym aplikáciám porozumieť nejasnostiam prirodzeného jazyka v texte. Napríklad používateľom umožnia nájsť odpovede, aj keď sú otázky kladené rôznymi spôsobmi.

Reč: IBM ako priekopník v technológiách hovoreného jazyka zlepšuje služby prevodu reči na text a textu na reč pridaním nových nástrojov, ktoré povoľujú developerom vytvárať mobilné aplikácie vo viacerých jazykoch, zahŕňajúc japončinu, mandarínsku čínštinu, španielčinu a brazílsku portugalčinu, pričom budú postupne predstavované aj ďalšie jazyky.

Videnie: Rozhranie IBM Watson Visual Insights prvýkrát umožňuje developerom vybudovať aplikácie, ktoré odhalia poznatky z obrázkov a videí zo sociálnych médií. Dostupné prvotne ako experimentálna služba, toto API aplikuje logické odôvodnenia na obsah obrázkov, aby priniesol hlbšie poznatky, posúdenie trendov a vzorcov a aby si vytvoril celkovú predstavu o tom, čo používatelia komunikujú.

Nástroje pre developerov: IBM sprístupnilo prvú sadu developerských nástrojov, ktoré značne zredukujú čas potrebný na kombinovanie rozhraní na programovanie aplikácií, Watson technológií a dátových sád. Tieto nástroje umožňujú jednoducho integrovať technológiu Watson napríklad do mobilných zariadení, cloudových služieb a prepojených systémov.

Viac informácií o možnostiach využitia platformy Watson startupmi a inkubátormi nájdete Tu.

Viac informácií o systéme Watson nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá