23.10.2015 0 Comments

IBM rozširuje možnosti platformy Watson Analytics

Spoločnosť IBM predstavila nové funkcie platformy Watson Analytics, ktoré pomôžu zákazníkom s vyhľadávaním dát a zodpovedaním otázok. Užívatelia tak budú môcť ešte jednoduchšie ako doposiaľ získať zo svojich dát užitočné poznatky.

Platforma IBM Watson Analytics pomáha jednotlivcom vyťažiť informácie z dát, ktoré sú súčasťou ich systému, ako aj z externých zdrojov. V prípade, že budú mať odborníci k dispozícii čo najviac dát ku konkrétnemu problému, môžu ľahšie zodpovedať aj tie najnáročnejšie otázky, hlbšie preniknúť do danej problematiky a tieto poznatky využiť pri svojom konečnom rozhodovaní. Kognitívny computing rozumie prirodzenému jazyku, dokáže spracovávať informácie a navrhovať hypotézy. Vďaka tomu ľuďom prináša nové možnosti, ako dáta chápať a vyvodzovať z nich závery.

Rýchle prijatie platformy Watson Analytics sa spája s posunom analýzy dát smerom k samoobslužnému modelu. Analytické operácie vykonávané v samoobslužnom cloudovom modeli pomáhajú firmám zefektívniť analytické projekty a získavať poznatky z kľúčových dát rýchlejšie a bez nutnosti investícií do komplikovanej IT infraštruktúry.
Spoločnosť IBM teraz vďaka platforme Watson Analytics ponúka nové funkcie, ktoré pomôžu s vyhľadaním dát a zodpovedaním položených otázok. Medzi nové prvky patrí:

• Prístup k novým dátovým konektorom: Watson Analytics umožňuje užívateľom napojiť sa pri riešení obchodných otázok na viacero externých dátových zdrojov. To prispieva k tomu, aby na doplnenie kontextu, detailov a presnosti v rozhodovaní boli zozbierané a spracovávané relevantné dáta.

• Nové bezpečné pripojenie ku korporátnym dátam: Nová funkcia postavená na technológii Secure Gateway prepája interné databázy užívateľov s platformou Watson Analytics. Automaticky šifruje dáta a pomocou kontajnerov Docker sprostredkuje ich prenos. To umožňuje ich bezpečnú analýzu.

• Interaktívne hľadanie dát pomocou modelu Expert Storybooks: V spolupráci s partnermi uvádza IBM nové modely pre hľadanie dát nazvané Expert Storybooks. Tie užívateľov nasmerujú k tomu, ako rozumieť rôznym zdrojom dát, ako sa z nich poučiť a vyvodzovať závery. Napomáhajú tomu, aby na povrch vyplávali tie najrelevantnejšie fakty, našli sa vzorce a vzťahy medzi nimi, a pomohli pri rozhodovaní predvídania možných situácií.

Viac informácií k téme nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá