10.6.2015 0 Comments

IBM prináša prediktívnu analytiku pre jednotlivé odvetvia

Spoločnosť IBM oznámila, že na trh uvádza 20 odvetvových riešení vybavených prediktívnymi analytickými schopnosťami, ktoré umožnia podnikom a inštitúciám, naprieč priemyselnými odvetviami, ako sú napríklad obchod, bankovníctvo, telekomunikácie, poisťovníctvo a podobne, jednoduchšie a rýchlejšie odkryť všetky potrebné informácie dôležité pre rozvoj ich podnikania.

V snahe dosiahnuť čo najpresnejšie prediktívne poznatky, s cieľom vyriešiť všetky kritické obchodné požiadavky IBM spolupracuje s klientami a obchodnými partnermi, ktorí sú inovátormi v jednotlivých odvetviach.

Každé jedno z nových riešení obsahuje vopred definované modely, vzorce a rozhrania pre jednotlivé prípady využitia prediktívnej analytiky. Jednotliví užívatelia získajú prostredníctvom týchto riešení poznatky z oblasti prediktívnej analytiky, ktoré im pomôžu lepšie pochopiť potreby ich zákazníkov. Aj vďaka tomu sa budú vedieť rozhodovať oveľa rýchlejšie a s menším objemom zdrojov, v porovnaní s minulosťou.

Nové riešenia napríklad pomôžu bankám využívať zákaznícke vzorce na predvídanie významných udalostí v živote zákazníkov, spätých s vyššími požiadavkami na finančné krytie. Tieto im zároveň pomôžu adresovať zákazníkom ponuku zodpovedajúcu ich aktuálnym potrebám. Obchodníci vďaka nim lepšie pochopia vplyv jednotlivých produktov a produktových línií na ich celkové výnosy. Vďaka tomu sa budú môcť lepšie rozhodovať, kedy a ako podporiť predaj jednotlivých produktov, aby dosiahli čo najlepšie predajné výsledky.

Ropné a plynárenské spoločnosti znížia vďaka novým analytickým riešeniam svoje vysoké náklady spojené s kontrolou a údržbou technických zariadení a budú môcť lepšie predvídať hroziace výpadky, čo sa prejaví na ich hospodárení v podobe optimalizácie výroby.

Jadro nových IBM analytických riešení určených pre jednotlivé priemyselné odvetvia tvoria nástroje pre inteligentnejšie rozhodovanie a lepšiu personalizáciu zákazníkov. Kombináciou dát o klientoch, údajov z trhu a údajov o produktoch, spolu s využitím prediktívnej analytiky, tieto riešenia umožňujú získať podnikom a inštitúciám všetky potrebné informácie o potrebách ich potenciálnych zákazníkov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá