9.12.2015 0 Comments

IBM prináša online obchodníkom nové schopnosti

Poskytovať lepšie služby zákazníkom, môžu internetové obchody aj vďaka analýzam bežného hovorového jazyka, ktoré im pomôžu lepšie pochopiť požiadavky svojich klientov.

Spoločnosť IBM uviedla na trh nové služby, ktoré umožnia online obchodom ľahšie získať informácie o aktuálnych predajoch jednotlivých kategórií a produktov nachádzajúcich sa v ich ponuke. Na základe toho sa potom môžu rýchlo a efektívne rozhodnúť, aké opatrenia prijať, aby sa ich predaj zvýšil. Vďaka využitiu nových analytických schopností Watson Analytics získajú prevádzkovatelia internetových obchodov okamžite prehľad o správaní zákazníkov a aktuálnej situácii na trhu.

Preferencie a potreby zákazníkov sa neustále menia, nielen s ohľadom na striedanie ročných období, alebo v závislosti od toho, či ide o predvianočné mesiace, alebo letné výpredaje. Vplyv na zmenu správania zákazníkov majú aj zmeny počasia, ceny konkurencie, alebo aj nové, práve vznikajúce trendy v spoločnosti. Zatiaľ čo dopyt po predmetoch dennej spotreby zostáva takmer konštantný, v prípade iných tovarov obchodníci stále robia strategické rozhodnutia najmä na základe intuície a skúseností z minulých rokov. Len malá časť z nich sa pri tvorbe predajnej stratégie ale spolieha na analýzu dát v reálnom čase.

IBM Commerce Insights poskytuje online obchodníkom, produktovým manažérom a marketérom jedinečné informácie o správaní zákazníkov, aktuálnej situácií na trhu a výkonnosti ich prevádzky priamo, ako keby sa ocitli v úlohe zákazníka, ktorý stojí pred výkladom daného obchodu a rozhoduje sa, či si v ňom niečo kúpi.

Obchodníci si kombináciou tohto uceleného pohľadu na vnímanie ich prevádzky zákazníkmi, spolu s analýzou dostupných dát budú môcť veľmi jednoducho vyhodnotiť, ako účinne dokážu odprezentovať svoju ponuku zákazníkom. Budú môcť ľahko zistiť, pri ktorých produktoch je ich predaj nižší ako očakávali. A budú môcť prijať účinné opatrenia, aby dosiahli požadovaný predaj a získali lojálnych zákazníkov.

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá