1.4.2016 0 Comments

IBM prináša do Košíc najnovšie inovácie

Spoločnosť IBM pokračuje v budovaní znalostnej ekonomiky na Slovensku. Vo svojom Klientskom inovačnom centre v Košiciach IBM zamestnáva renomovaných odborníkov, ktorí prinášajú na východ Slovenska najnovšie inovácie prostredníctvom projektov vývoja inteligentných mobilných aplikácií, tvorby unikátnych podnikových systémov a riešení pre veľké koncerny pôsobiace na celosvetovom trhu vo viacerých odvetviach priemyslu a služieb. Už dnes v IBM centre v Košiciach pracujú aj na inovatívnych projektoch využívania kognitívnych technológií a internetu vecí.

„Sme na Slovensku lídrom v oblasti správy a tvorby podnikových aplikácií, mobilných riešení, ako aj analytických riešení pre klientov z celej Európy. Veľmi ma teší ma, že práve na Slovensku pokračujeme v tvorbe pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou a prinášame tu know-how, vďaka ktorému dostávame Slovensko na špičku vývoja IT priemyslu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti IBM pre región Česká republika a Slovensko Branislav Šebo.

Klientské inovačné centrum v Košiciach od svojho vzniku zvyšuje svoj podiel na exporte Slovenska prostredníctvom stále väčšieho množstva projektov realizovaných pre zahraničné a nadnárodné firmy z celej Európy. „Som veľmi rád, že dnes môžeme oznámiť, rozširovanie nášho Klientského inovačného centra tu v Košiciach. Až 95 percent projektov Klientského inovačného centra tvorí vývoz do krajín Európskej únie, čo je dôkazom našej silnej konkurencieschopnosti v celosvetovom meradle,“ dodáva Branislav Šebo.

Rovnako úspešne pokračuje aj spolupráca IBM s košickými univerzitami. „Naši odborníci podporujú výučbu formou odborných prednášok, konzultácii a vedenia diplomových prác. S Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika spolupracujeme na projekte SAP Akadémia. K výučbe SAP-u pridávame  tento rok aj výučbu projektového manažmentu. Pod záštitou IBM sme v spolupráci s Technickou univerzitou Košice  zorganizovali úspešný projekt IBM Summer Academy , kde sa naplno prejavili benefity našej spolupráce, keďže táto aktivita mala veľmi pozitívny ohlas medzi absolventami, lektormi a v neposlednom rade aj medzi našimi zamestnancami, a preto budeme v nej pokračovať aj tento rok. Okrem priamej spolupráce s univerzitami  sa  IBM zúčastňuje aj akcií organizovaných študentskými organizáciami (BEST, IAESTE, AZU), a aktívne pôsobíme v združení IT Valley,“ hovorí manažér Klientského inovačného centra Daniel Strasser.

Unikátne riešenia IBM Klientského inovačného centra v Košiciach:

Pre dánsku štátnu organizáciu Kombit napríklad, Klientské inovačné centrum IBM v Košiciach vyvinulo unikátne riešenie, ktoré je pravou rukou pre pracovníkov sociálnych úradov v Dánskom kráľovstve. Sociálnym pracovníkom detskej linky poskytuje v reálnom čase všetky dostupné podklady pre pomoc deťom, ktoré sú v núdzi. A zároveň im vďaka svojim rozsiahlym databázam pomáha zvoliť si správny postup pri riešení každého jedného konkrétnho prípadu ohrozeného dieťaťa.

V rámci zákazky pre celosvetového lídra v osvetlení budov, rakúsku firmu Zumtobel, napríklad expertný tím IBM v Košiciach vyvinul riešenie Litecom Infinity, ktoré predstavuje úplne nový štandard v oblasti profesionálneho ovládania osvetlenia firemných priestorov. Litecom Infinity umožňuje cez webové rozhranie kedykoľvek a z akéhokoľvek zariadenia - mobil, tablet, notebook, jednoduché ovládanie, ako aj zmenu konfigurácie osvetlenia veľkých priemyselných komplexov. Na vývoj týchto aplikácií IBM využíva najmodernejšie inovatívne technológie vedúce k rýchlemu vývoju produktov a služieb, ktoré následne môžu firmy v rekordne krátkom čase ponúkať na trhu.

Pre lídra v automobilovom odvetví Klientské inovačné centrum v Košiciach vyvinulo užívateľské aplikácie prinášajúce v reálnom čase všetky potrebné informácie pre bezproblémové fungovanie prevádzky výroby a rast biznisu. Aplikácia je prístupná z mobilných prístrojov, ako aj osobných počítačov kdekoľvek a kedykoľvek, a umožňuje užívateľom rýchlo uskutočniť všetky potrebné rozhodnutia pre bezproblémovú prevádzku a chod firmy. Aplikácia je prístupná na operačných systémoch Windows Phone, iOS, ako aj v Apple watch pričom bez problémov zvládne prechod užívateľa z jedného zariadenia na druhé.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá