22.2.2016 0 Comments

IBM predstavila nový mainframe pre šifrovaný hybridný cloud

Spoločnosť IBM predstavila nový mainframe, s ktorého pomocou budú môcť stredne veľké firmy bezpečne šifrovať svoje údaje, bez obmedzenia výkonnosti svojho systému.

Nový systém IBM z13s je optimalizovaný pre prostredie hybridného cloudu umožňuje zabezpečiť kľúčové údaje transakcie lepšie než kedykoľvek predtým. IBM tiež oznámila nadviazanie nových partnerstiev v oblasti bezpečnosti a uvedenie integrovaných inovácií pre nový mainframe:

• Zabezpečenie integrované do hardvéru - Nový mainframe z13s je vybavený pokročilými šifrovacími prvkami zabudovanými priamo do hardvéru, vďaka čomu šifruje a dešifruje dáta dvakrát rýchlejšie nez ktorákoľvek z predchádzajúcich generácií a účinne chrani informácie bez toho, aby akokoľvek trpela výkonnosť systému.

• Inteligentné bezpečnostné funkcie - IBM integrovala technológie mainframov so softvérovými riešeniami IBM Security s cieľom vybudovať bezpečnejšie základy pre infraštruktúru hybridných cloudov. Spoločnosť IBM teraz navyše svojim zákazníkom využívajúcim mainframy Systems z ponúka novú službu Cyber Security Analytics, ktorá vďaka svojej schopnosti priebežne sa oboznámiť so správaním užívateľa pomáha následne lepšie detekovať nebezpečné aktivity.

• Rozšírený Partnerský ekosystém - IBM spolupracuje so špičkami na poli kybernetickej bezpečnosti v rámci partnerského programu "Ready for IBM Security Intelligence" s cieľom poskytovať lepšie podnikové riešenie a ponuky šité na mieru potrebám jednotlivých zákazníkov. Najnovšími partnermi Systems z sa stali spoločnosti BlackRidge Technology, Forcepoint a RSM Partners.

Objem transakcií v digitálnom biznise sa neustále zvyšuje. Efektívne zabezpečenie digitálnych dát je preto dnes už úplnou nevyhnutnosťou. Bežný podnik môže byť ročne vystavený až 81 miliónom bezpečnostných incidentov. Podľa analytickej spoločnosti IDC bude využívať v roku 2017 hybridné cloudové riešenia až 80 percent podnikov. Skôr nez krádež informácií je už dnes predmetom kybernetických zločinov manipulácia s dátami zameraná na narušenie ich presnosti a spoľahlivosti. Mainframe z13s zaisťuje prístup k rozhraniam API a mikroslužbám v prostredí hybridného cloudu, bez narušenia integrity dát.

Klienti vybavení technológiami Systems z môžu využiť aj novú službu Systems z Cyber Security Analytics, ktorá zaisťuje pokročilý monitoring hrozieb založený na analýze užívateľského správania.


 

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá