31.1.2013 0 Comments

IBM predstavila európsky roaming pre elektromobily

Spoločnosť IBM (NYSE:IBM) predstavila projekt, ktorý zjednoduší nabíjanie elektromobilov a platby pre spotrebiteľov, bez ohľadu na ich polohu. Energetickým firmám, výrobcom automobilov a majiteľom dobíjacích staníc umožňuje tento projekt zdieľať a integrovať služby v rámci jednej IT platformy. Cieľom spoločnej prevádzky nazvanej B2B Marketplace - založenej na podobnom princípe ako roamingové služby mobilných operátorov - je vytvorenie siete dobíjacích staníc kompatibilných v rámci jednotlivých regiónov Európy. Iniciatíva je súčasťou projektu Green eMotion a na jej financovaní sa podieľa aj Európska únia s cieľom vytvoriť do roku 2015 celoeurópsku infraštruktúru pre elektromobily.

Projekt je súčasťou širšieho európskeho energetického programu na hospodárske oživenie, podľa ktorého sa majú znížiť do roku 2050 emisie CO2 o 60 percent. Najnovšia iniciatíva je založená na systémoch IBM Rational, IBM WebSphere a IBM SmartCloud Enterprise. Tieto ponúkajú škálovateľné a otvorené prostredie, ktoré umožní výrobcom a poskytovateľom služieb prepojiť rôzne služby e-mobility podľa budúcich požiadaviek daného odvetvia a spotrebiteľov. Účastníci projektu budú pomocou analytického softvéru získavať rozsiahle informácie a na ich základe budú vyvíjať a zdokonalovať služby na podporu rastúceho trhu elektromobilov.

B2B Marketplace v rámci podpory zavádzania elektromobilov poskytuje ich majiteľom možnosť nabiť si auto a zaplatiť kdekoľvek, nezávisle na hraniciach štátov a voľbe dodávateľa energie. Požadované služby pre elektromobily vyvinuli partneri projektu Green eMotion, medzi ktorých patria spoločnosti Enel, SAP a Siemens. Projekt tiež prináša výhody dodávateľom energie, pretože spoločná IT platforma poskytuje kompatibilné štandardy a podporu platieb a zároveň obmedzuje potenciálne problémy spojené s problematikou správy finančného vyrovnania a medzinárodných prevodov.

Spoločnosť IBM je jedným z partnerov, ktorí sa na celoeurópskom projekte Green eMotion podieľajú. Na projekte sa zúčastňujú aj energetické spoločnosti, automobilky, mestá a výskumné inštitúcie. IBM rovnako ako pri podobnom projekte ESB Networks v Írsku pomáha zlepšiť spoľahlivosť energetických sietí, nabáda spotrebiteľov k prechodu na elektromobil a vďaka kombinácii analytických a cloudových služieb pomáha riešiť problémy spojené s finančnou stránkou a účtovaním.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá