20.8.2015 0 Comments

IBM predstavila LinuxONE pre mainframe

Spoločnosť IBM oznámila ďalší významný krok vo svojej stratégii v oblasti rozvoja mainframov. IBM prináša na trh LinuxONE, nové portfólio hardvéru, softvéru a služieb pre veľké a stredne veľké podniky.

V záujme poskytovať svojim klientom nejbezpečnejšie produkty a služby aj v oblasti Systems z IBM uviedla na trh dve nové kategórie serverov LinuxONE pre mainframe.

Základná kategória serverov Rockhopper je určená pre zákazníkov, ktorí hľadajú rýchly, bezpečný a dostupný mainframe v menšom balení. Pokročilá kategória Emperor je postavená na IBM z13 a prináša zákazníkom celosvetovo najpokročilejší Linux systém, s najrýchlejším procesorom v odvetví.

Testy spoločnosti IBM ukázali, že LinuxONE Emperor zvládne až 30 miliárd webových interakcií denne (cez rozhranie REST) a databáza je schopná vybaviť 470 tisíc operácií za sekundu. LinuxONE sú schopné analyzovať transakcie v „reálnom čase", a rovnako môžu byť využité na predchádzanie podvodom vo firmách. Kategóriu serverov Emperor možno škálovať až do veľkosti osem tisíc virtuálnych mašín a niekoľko sto tisíc kontajnerov.

IBM LinuxONE servery sú už k dispozícii pre zákazníkov a predstavujú v súčasnosti najbezpečnejšie Linux systémy s pokročilými šifrovacími technológiami pre hardvér, ako aj softvér, ktoré pomáhajú udržiavať dáta zákazníkov v bezpečí. Prvky ochrany na LinuxONE systémoch prinášajú so sebou signifikantné zlepšenie v oblasti bezpečnosti, ako aj 28x lepší výkon v porovnaní so štandardnými bezpečnostnými technológiami.

Spoločnosť IBM tiež oznámila, že sa zapája do Open Mainframe Project - založeného neziskovou organizáciou Linux Foundation, ktorého cieľom je aktíva podpora Linuxu v prostredí sálových mainframe počítačov. Do Open Mainframe Project-u sa už zapojil celosvetovo tucet firiem a univerzít, vrátane spoločností SUSE, CA Technologies, ako aj Compuware.

Na podporu inovácií sa spoločnosť IBM rozhodla poskytnúť otvorený prístup ku cloudovému systému LinuxONE pre vývojárov aplikáci, aby dostali možnosť testovať v ňom mobilné, ako aj hybridné cloud aplikácie bezplatne.

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá