13.11.2015 0 Comments

IBM podporuje výhodnejšie a bezpečnejšie ukladanie dát

Spoločnosť IBM predstavila nové inovácie z rodiny softvérovo definovaných dátových úložísk IBM Spectrum Storage. Tie pomôžu klientom zdokonaliť správu úložísk a zabezpečenie dát. Tieto nové technológie, podporujúce kognitívne aplikácie a aplikácie zamerané na dáta v hybridných cloudových prostrediach prispejú k zníženiu nákladov na dáta.

Klienti dnes skladujú omnoho vyšší objem dát, ako kedykoľvek predtým. IT experti sa stále viac zameriavajú na skladovanie, správu a ochranu týchto dát. Medzi nové funkcie úložísk, ktoré zvyšujú bezpečnosť a finančne efektívnu správu veľkého množstva dát a pamäte patrí:

IBM Spectrum Virtualizácia: virtualizácia úložiska, ktorá klientom pomáha zvýšiť bezpečnosť dát a znížiť náklady. V súčasnosti ponúka novú softvérovú funkciu, ktorá zaisťuje šifrovanie dát na existujúcich heterogénnych úložných systémoch, čím odpadá potreba zakúpenia novej infraštruktúry.

Software IBM Spectrum Scale a IBM Elastic Storage Server: tento integrovaný systém pomáha klientom znížiť kapitálové a prevádzkové výdavky na veľké objemy súborov a objektov využívaných kognitívnymi a cloudovými aplikáciami. Novou funkciou je kompresia dát, ktorá zlepšuje využitie a efektivitu úložiska vďaka zníženiu objemu nutného na uloženie súborov a objektov. Ďalšou novinkou je aj možnosť zrýchlenia Hadoop aplikácie pomocou nového rozhrania Hadoop Filed System (HDFS).

IBM Spectrum Control: pomáha redukovať IT náklady optimalizáciaou dát, ako aj samotného úložiska. Rozširuje možnosti správy a analýzy dát pri systémoch pre ukladanie súborov a objektov IBM Flash System a IBM Spectrum Scale. Tieto vylepšenia, v kombinácii so širokou podporou tradičných úložných systémov, predstavujú integrované centrum optimalizácie dnešnej rozmanitej dátovej infraštruktúry.

„Premenou organizácií, na digitálne podniky, sa stáva stále naliehavejšou potreba, prinášať riešenia, ktoré umožňujú bezpečné a ekonomicky výhodné ukladanie dát," hovorí Jamie Thomasová, generálna riaditeľka IBM Storage. „Vylepšenia Spectrum Storage pomôžu klientom zvýšiť bezpečnosť dát a zdokonaliť riadenie a správu dátových úložísk," dodáva.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá