27.4.2015 0 Comments

IBM otvára v Holandsku ďalšie cloudové centrum

Spoločnosť IBM oznámila, že v spolupráci so spoločnosťou SoftLayer, ktorá patrí do portfólia IBM firiem, otvorila v poradí druhé cloudové centrum v Holandsku. Nové cloudové centrum umožní IBM zdvojnásobiť kapacitu SoftLayer cloudu v regióne a ponúkne viac možností na redundantné ukladanie dát.

Dátové centrum v holandskom meste Almere je bezpečne spojené privátnou sieťou so všetkými dátovými centrami SoftLayeru po celom svete. IBM cloudové služby poskytujú SoftLAyer dátové centrá v Severnej a Južnej Amerike, Ázii, Austrálii a Európe, vrátane dátových centier v Londýne, Paríži, Frankfurte nad Mohanom, a v Amsterdame.

Zákazníci IBM cloudových služieb môžu využívať výbornú geografickú polohu jednotlivých dátových centier na minimalizáciu podnikateľských rizík prostredníctvom replikácie dát, ako aj ich bezpečným zálohovaním. V prípade neočakávaných udalostí môžu navyše zákazníci veľmi rýchlo obnoviť svoje dáta, alebo presmerovať vysokú pracovnú záťaž do iného cloudového centra.

"Nové dátové centrum je výsledkom rastúceho dopytu po cloudových službách spoločnosti IBM, ako aj dôkazom, že IBM cloudové služby prinášajú vysokú pridanú hodnotu našim zákazníkom," povedal James Comfort, generálny riaditeľ spoločnosti IBM pre oblasť cloudových služieb. Medzi prvých zákazníkov nového cloudového centra patrí aj holandská IT a telekomunikačná spoločnosť KPN.

IBM kúpila spoločnosť SoftLayer v lete roku 2013. Za posledných desať mesiacov spoločnosť IBM otvorila po celom svete 13 nových SoftLayer dátových centier, pričom ďalšie plánuje otvoriť v druhej polovici tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá