27.4.2015 0 Comments

IBM otvára v Holandsku ďalšie cloudové centrum

Spoločnosť IBM oznámila, že v spolupráci so spoločnosťou SoftLayer, ktorá patrí do portfólia IBM firiem, otvorila v poradí druhé cloudové centrum v Holandsku. Nové cloudové centrum umožní IBM zdvojnásobiť kapacitu SoftLayer cloudu v regióne a ponúkne viac možností na redundantné ukladanie dát.

Dátové centrum v holandskom meste Almere je bezpečne spojené privátnou sieťou so všetkými dátovými centrami SoftLayeru po celom svete. IBM cloudové služby poskytujú SoftLAyer dátové centrá v Severnej a Južnej Amerike, Ázii, Austrálii a Európe, vrátane dátových centier v Londýne, Paríži, Frankfurte nad Mohanom, a v Amsterdame.

Zákazníci IBM cloudových služieb môžu využívať výbornú geografickú polohu jednotlivých dátových centier na minimalizáciu podnikateľských rizík prostredníctvom replikácie dát, ako aj ich bezpečným zálohovaním. V prípade neočakávaných udalostí môžu navyše zákazníci veľmi rýchlo obnoviť svoje dáta, alebo presmerovať vysokú pracovnú záťaž do iného cloudového centra.

"Nové dátové centrum je výsledkom rastúceho dopytu po cloudových službách spoločnosti IBM, ako aj dôkazom, že IBM cloudové služby prinášajú vysokú pridanú hodnotu našim zákazníkom," povedal James Comfort, generálny riaditeľ spoločnosti IBM pre oblasť cloudových služieb. Medzi prvých zákazníkov nového cloudového centra patrí aj holandská IT a telekomunikačná spoločnosť KPN.

IBM kúpila spoločnosť SoftLayer v lete roku 2013. Za posledných desať mesiacov spoločnosť IBM otvorila po celom svete 13 nových SoftLayer dátových centier, pričom ďalšie plánuje otvoriť v druhej polovici tohto roka.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá