27.4.2015 0 Comments

IBM otvára v Holandsku ďalšie cloudové centrum

Spoločnosť IBM oznámila, že v spolupráci so spoločnosťou SoftLayer, ktorá patrí do portfólia IBM firiem, otvorila v poradí druhé cloudové centrum v Holandsku. Nové cloudové centrum umožní IBM zdvojnásobiť kapacitu SoftLayer cloudu v regióne a ponúkne viac možností na redundantné ukladanie dát.

Dátové centrum v holandskom meste Almere je bezpečne spojené privátnou sieťou so všetkými dátovými centrami SoftLayeru po celom svete. IBM cloudové služby poskytujú SoftLAyer dátové centrá v Severnej a Južnej Amerike, Ázii, Austrálii a Európe, vrátane dátových centier v Londýne, Paríži, Frankfurte nad Mohanom, a v Amsterdame.

Zákazníci IBM cloudových služieb môžu využívať výbornú geografickú polohu jednotlivých dátových centier na minimalizáciu podnikateľských rizík prostredníctvom replikácie dát, ako aj ich bezpečným zálohovaním. V prípade neočakávaných udalostí môžu navyše zákazníci veľmi rýchlo obnoviť svoje dáta, alebo presmerovať vysokú pracovnú záťaž do iného cloudového centra.

"Nové dátové centrum je výsledkom rastúceho dopytu po cloudových službách spoločnosti IBM, ako aj dôkazom, že IBM cloudové služby prinášajú vysokú pridanú hodnotu našim zákazníkom," povedal James Comfort, generálny riaditeľ spoločnosti IBM pre oblasť cloudových služieb. Medzi prvých zákazníkov nového cloudového centra patrí aj holandská IT a telekomunikačná spoločnosť KPN.

IBM kúpila spoločnosť SoftLayer v lete roku 2013. Za posledných desať mesiacov spoločnosť IBM otvorila po celom svete 13 nových SoftLayer dátových centier, pričom ďalšie plánuje otvoriť v druhej polovici tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá