12.1.2015 0 Comments

IBM otvára prvé SoftLayer dátové centrum v Nemecku

Spoločnosť IBM oznámila otvorenie prvého SoftLayer cloudového centra v Nemecku, ktoré je súčasťou investície IBM vo výške 1,2 miliardy dolárov, do budovania nových cloudových centier po celom svete. Nové cloudové centrum vo Frankfurte nad Mohanom spĺňa všetky regulačné opatrenia v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov, a rovnako prinesie vďaka nižšej latencii zlepšenie výkonu kritických aplikácií pre lokálnych zákazníkov.

"Predpisy Európskej únie v oblasti ochrany osobných údajov patria medzi najprísnejšie na svete, a rovnako Nemecko má jednu z najprísnejších politík v oblasti ochrany osobných údajov," povedal Lance Crosby, výkonný riaditeľ IBM spoločnosti SoftLayer.

"Aj keď všetky naše cloudové dátové centrá dodržiavajú rovnako striktné štandardy SoftLayeru v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov, nové dátové centrum umiestnené vo Frankfurte nad Mohanom, umožní nemeckým firmám a ich zákazníkom využívať všetky výhody a benefity vyplývajúce z umiestnenia úložiska dát v domovskej krajine. Nové SoftLayer cloudové centrum im tiež umožní, bez problémov umiestňovať dáta v súlade s nemeckými zákonmi na ochranu osobných údajov," dodal Lance Crosby.

Dátové centrum sídliace vo Frankfurte nad Mohanom je súčasťou unikátnej siete SoftLayer cloudových centier, a dopĺňa už existujúce európske cloudové centrá v Londýne, Amsterdame a Paríži. Počet nemeckých firiem, ktoré využívajú cloudové služby vzrástol v rokoch 2012 a 2013 medziročne o 32 percent. Podľa predpovedí spoločnosti ExpertOne Group sa očakáva, do roku 2017 nárast trhu s cloudovými službami v Nemecku na 18 miliárd eur.

Medzi zákazníkov IBM SoftLayer cloudových služieb patrí v Nemecku napríklad spoločnosť Avira, poskytovateľ produktov IT bezpečnosti pre počítače, smartfóny, servery a siete, ako aj množstvo ďalších firiem pôsobiacich v hernom priemysle, v odvetví digitálneho marketingu a reklamy, ako aj online a IT služieb.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá