12.1.2015 0 Comments

IBM otvára prvé SoftLayer dátové centrum v Nemecku

Spoločnosť IBM oznámila otvorenie prvého SoftLayer cloudového centra v Nemecku, ktoré je súčasťou investície IBM vo výške 1,2 miliardy dolárov, do budovania nových cloudových centier po celom svete. Nové cloudové centrum vo Frankfurte nad Mohanom spĺňa všetky regulačné opatrenia v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov, a rovnako prinesie vďaka nižšej latencii zlepšenie výkonu kritických aplikácií pre lokálnych zákazníkov.

"Predpisy Európskej únie v oblasti ochrany osobných údajov patria medzi najprísnejšie na svete, a rovnako Nemecko má jednu z najprísnejších politík v oblasti ochrany osobných údajov," povedal Lance Crosby, výkonný riaditeľ IBM spoločnosti SoftLayer.

"Aj keď všetky naše cloudové dátové centrá dodržiavajú rovnako striktné štandardy SoftLayeru v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov, nové dátové centrum umiestnené vo Frankfurte nad Mohanom, umožní nemeckým firmám a ich zákazníkom využívať všetky výhody a benefity vyplývajúce z umiestnenia úložiska dát v domovskej krajine. Nové SoftLayer cloudové centrum im tiež umožní, bez problémov umiestňovať dáta v súlade s nemeckými zákonmi na ochranu osobných údajov," dodal Lance Crosby.

Dátové centrum sídliace vo Frankfurte nad Mohanom je súčasťou unikátnej siete SoftLayer cloudových centier, a dopĺňa už existujúce európske cloudové centrá v Londýne, Amsterdame a Paríži. Počet nemeckých firiem, ktoré využívajú cloudové služby vzrástol v rokoch 2012 a 2013 medziročne o 32 percent. Podľa predpovedí spoločnosti ExpertOne Group sa očakáva, do roku 2017 nárast trhu s cloudovými službami v Nemecku na 18 miliárd eur.

Medzi zákazníkov IBM SoftLayer cloudových služieb patrí v Nemecku napríklad spoločnosť Avira, poskytovateľ produktov IT bezpečnosti pre počítače, smartfóny, servery a siete, ako aj množstvo ďalších firiem pôsobiacich v hernom priemysle, v odvetví digitálneho marketingu a reklamy, ako aj online a IT služieb.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá