3.8.2015 0 Comments

IBM kúpila spoločnosť Compose

Spoločnosť IBM oznámila kúpu firmy Compose so sídlom v Kalifornii, ktorá poskytuje cloudové databázové služby (DBaaS), zamerané na vývojárov webových a mobilných aplikácií. Ďalšia akvizícia spoločnosti IBM umožní komunite vývojárov podstatne zvýšiť ich produktivitu, a prinášať inovácie v oblasti open source a cloudových dátových služieb. Finančné podmienky transakcie neboli zverejnené.

Predpokladaná hodnota trhu cloudových databázových služieb by mala v roku 2019 dosiahnuť približne 14 miliárd dolárov. Dôvodom ich stále rastúcej popularity medzi developermi, je ich schopnosť, tvoriť rýchlo a jednoducho webové a mobilné aplikácie. Databázové cloudové služby spoločnosti Compose v súčasnosti využívajú klienti rôznych odvetví, vrátane maloobchodných reťazcov, škôl a firiem poskytujúcich služby v oblasti marketingu.

"Množstvo databázových ponúk spoločnosti Compose rozšíri platformu Bluemix spoločnosti IBM pre ďalších vývojárov aplikácií, ktorí potrebujú pre svoju prácu pripravené produkčné prostredie postavené na open source riešeniach," hovorí Derek Schoettle, generálny riaditeľ IBM pre cloudové dátové služby. Získanie Compose je zárukou toho, že spoločnosť IBM dokáže vývojárom ponúknuť najširšiu paletu databázových služieb v cloude, ktoré budú môcť flexibilne využívať aj v prostredí hybridného cloudu.

Ponuka dátových služieb IBM v cloude poskytuje kombinovateľné, integrované služby pre vývojárov ktoré sú prevádzkované na bezpečnej cloudovej platforme Bluemix, s vysokým výkonom a dostupnou podporou expertných tímov IBM.

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá