7.9.2012 0 Comments

IBM je lídrom v analytike a optimalizácii

Analytická spoločnosť IDC udelila IBM najvyšší počet bodov v oboch kľúčových oblastiach hodnotených v správe "Global MarketScape for Business Analytics IT Consulting and Systems Integration Services". IBM sa umiestnila na prvom mieste v stratégii i v kompetenciách v biznis analytike, čím správa potvrdila vedúce postavenie IBM medzi všetkými hodnotenými konzultačnými spoločnosťami.

Podľa IDC je silnou stránkou IBM vývoj novej generácie nástrojov a metodológií, ako aj marketing a branding analytických služieb a vývoj rastových stratégií. IBM je označená ako spoločnosť, ktorá má "perfektnú kombináciu schopností na to, aby zostala aj naďalej lídrom v tejto oblasti a zároveň má správny mix strategických iniciatív pre ďalšie posilnenie svojej vedúcej pozície v tomto ekosystéme."

Správa ďalej uvádza, že: "IBM je podľa IDC MarketScape celosvetovým lídrom. IBM v praxi stavia na silných kompetenciách v oblasti BAO (Business Analytics and Optimization) stratégií, BI (Business Intelligence) a riadenia výkonu (Performance Management), na pokročilých analytických a optimalizačných nástrojoch a na správe podnikových informácií (Enterprise Content Management). IBM má odborné tímy v ôsmych globálnych centrách, ktoré sú ďalej podporované kompetenčným centrom BAO. Vďaka tomu dokážu IBM experti pomáhať klientom na celom svete." Jedno z globálnych centier sa nachádza aj na Slovensku.
"Bez dôveryhodných dát nie je možné získať relevantné informácie pre definovanie konkrétnych aktivít," povedal Fred Balboni, globálny líder BAO v konzultačnej divízii IBM. "Naše kompetencie v analytike pomáhajú manažérom na celom svete - či už CMO, CFO, CEO alebo riaditeľom pre stratégiu a riadenie rizika, - ktorých priority a príležitosti závisia od schopnosti spracovať veľký objem dostupných dát."

IBM rozvíja konzultačné služby v oblasti BAO od roku 2009 v špecializovanej konzultačnej divízii. Počas troch rokov sa počet konzultantov v tejto divízii zvýšil zo 4000 na 9000. IBM má v súčasnosti analytické centrá na celom svete a do výskumu "Big Data" (spracovanie veľkých objemov dát) plánuje ďalej investovať vyše 100 miliónov dolárov.

Viac informácií o IDC MarketScape nájdete na stránke: http://idcdocserv.com/234938e_IBM


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá