7.9.2012 0 Comments

IBM je lídrom v analytike a optimalizácii

Analytická spoločnosť IDC udelila IBM najvyšší počet bodov v oboch kľúčových oblastiach hodnotených v správe "Global MarketScape for Business Analytics IT Consulting and Systems Integration Services". IBM sa umiestnila na prvom mieste v stratégii i v kompetenciách v biznis analytike, čím správa potvrdila vedúce postavenie IBM medzi všetkými hodnotenými konzultačnými spoločnosťami.

Podľa IDC je silnou stránkou IBM vývoj novej generácie nástrojov a metodológií, ako aj marketing a branding analytických služieb a vývoj rastových stratégií. IBM je označená ako spoločnosť, ktorá má "perfektnú kombináciu schopností na to, aby zostala aj naďalej lídrom v tejto oblasti a zároveň má správny mix strategických iniciatív pre ďalšie posilnenie svojej vedúcej pozície v tomto ekosystéme."

Správa ďalej uvádza, že: "IBM je podľa IDC MarketScape celosvetovým lídrom. IBM v praxi stavia na silných kompetenciách v oblasti BAO (Business Analytics and Optimization) stratégií, BI (Business Intelligence) a riadenia výkonu (Performance Management), na pokročilých analytických a optimalizačných nástrojoch a na správe podnikových informácií (Enterprise Content Management). IBM má odborné tímy v ôsmych globálnych centrách, ktoré sú ďalej podporované kompetenčným centrom BAO. Vďaka tomu dokážu IBM experti pomáhať klientom na celom svete." Jedno z globálnych centier sa nachádza aj na Slovensku.
"Bez dôveryhodných dát nie je možné získať relevantné informácie pre definovanie konkrétnych aktivít," povedal Fred Balboni, globálny líder BAO v konzultačnej divízii IBM. "Naše kompetencie v analytike pomáhajú manažérom na celom svete - či už CMO, CFO, CEO alebo riaditeľom pre stratégiu a riadenie rizika, - ktorých priority a príležitosti závisia od schopnosti spracovať veľký objem dostupných dát."

IBM rozvíja konzultačné služby v oblasti BAO od roku 2009 v špecializovanej konzultačnej divízii. Počas troch rokov sa počet konzultantov v tejto divízii zvýšil zo 4000 na 9000. IBM má v súčasnosti analytické centrá na celom svete a do výskumu "Big Data" (spracovanie veľkých objemov dát) plánuje ďalej investovať vyše 100 miliónov dolárov.

Viac informácií o IDC MarketScape nájdete na stránke: http://idcdocserv.com/234938e_IBM


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá