26.3.2015 0 Comments

IBM a Twitter ponúkajú nové dátové služby v cloude

Spoločnosti IBM a Twitter ponúkajú nový typ cloudových služieb, ktoré umožnia firmám a vývojárom vyťažiť z dát uverejnených na Twitteri informácie a poznatky relevantné pre podnikanie. V pilotnej fáze projektu bude môcť viac ako sto firemných klientov využívať pri svojich obchodných rozhodnutiach dáta zo sociálnych sietí.

Twitter má ako celosvetová informačná a konverzačná platforma, prostredníctvom ktorej verejne a v reálnom čase zaznievajú názory zo všetkých kútov sveta, výnimočné postavenie ako zdroj dát. Aby však mohli predstavitelia podnikov a firiem nielen načúvať hlasom na sociálnych sieťach, ale aj mohli tieto dáta z Twitteru využívať pri rozhodovaní sa, je potrebné oddeliť na Twitteri relevantné informácie od ostatných dát.

IBM to dosahuje tak, že dáta z Twitteru analyzuje a obohacuje v kombinácii s miliónmi ďalších zdrojov verejných a obchodných dát, ako sú napríklad predpovede počasia, informácie o predaji, produktové štatistiky a podobne. Odkrývajú tak dôležité korelácie, ktoré možno využiť na získavanie praktických poznatkov a konkrétnych krokov pri biznis rozhodnutiach.

Nové analytické služby IBM v cloude pomôžu firmám a vývojárom:

Vytvárať sociálne dátové aplikácie: vývojári a podnikatelia môžu prehľadávať, rýchlo získavať a následne ťažiť informácie z obohateného twitterovského obsahu prostredníctvom služby IBM Insights for Twitter na platforme Bluemix. Prepájať sofistikované prediktívne analytické nástroje s dátami z Twitteru: nástroje Watson Analytics ponúkajú vďaka automatizovaným krokom organizovania dát prediktívne analýzy a vizuálne prezentácie výstupov, ako aj možnosť okamžite aplikovať dáta z Twitteru do akéhokoľvek projektu.

Vďaka tomu môžu odhaliť a vysvetliť skryté vzorce a vzťahy, a môžu tak rýchlejšie pochopiť, prečo dochádza k určitým javom, a čo bude pravdepodobne nasledovať. Ľahšie analyzovať dáta z Twitteru: Vybraná clusterová konfigurácia riešenia BigInsights on Cloud s prednastaveným prístupom k twitterovskému obsahu umožní klientom kombinovať dáta z Twitteru s kompletnou ponukou podnikového riešenia IBM Enterprise Hadoop-as-a-Service, ktoré je tiež dostupné aj prostredníctvom platformy IBM Bluemix.

K dátam z Twitteru má v súčasnosti prístup viac ako štyri tisíc odborníkov zo spoločnosti IBM. Sú pripravení a školení, aby vedeli zákazníkom poradiť, ako tieto dáta obohatiť o možnosti vyplývajúce z podnikových, analytických nástrojov IBM a cloudových služieb.

Viac informácií nájdete Tu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá