18.8.2015 0 Comments

IBM Watson získa schopnosť „vidieť“

Spoločnosť IBM oznámila, že spojením doterajších schopností v oblasi pokročilej obrazovej analytiky, s obrazovou diagnostikou firmy Merge Healthcare Incorporated získa systém Watson schopnosť "vidieť". IBM plánuje kúpiť spoločnosť Merge, lídra v poskytovaní obrazovej diagnostiky a tvorbe lekárskych systémov určených na zlepšenie kvality, a efektívnosti zdravotnej starostlivosti. Pripravovaná akvizícia povedie k zvýšeniu kvality obrazovej diagnostiky, ktorá lekárom umožní robiť lepšie rozhodnutia pri starostlivosti o pacientov.

Technológiu spoločnosti Merge používa viac ako 7 500 zdravotníckych zariadení v Spojených štátoch amerických, väčšina popredných celosvetových inštitúcií pôsobiacich v lekárskom výskume, ako aj farmaceutické firmy, na správu rastúceho množstva lekárskych snímkov. Cieľom je, aby tieto organizácie mohli používať Watson Health Cloud na získanie nových poznatkov na základe využitia všetkých súčasných aj minulých lekárskych snímkov pacientov, elektronických zdravotných záznamov, či monitorovacích zdravotníckych náramkov.

Podľa podmienok transakcie by akcionári spoločnosti Merge mali dostať spolu jednu miliardu dolárov. Predpokladá sa, že k uzatvoreniu transakcie dôjde v poslednom kvartáli tohto roka. Ide už v v poradí o tretiu a zatiaľ najväčšiu akvizíciu spoločnosti IBM od aprílového uvedenia platformy Watson Health na trh.

„Zdravotná starostlivosť bude jednou z najviac rastúcich oblastí podnikania IBM počas nasledujúcich 10 rokov, čo je aj dôvodom, prečo robíme dôležité investície na rozbehnutie transformácie tohto odvetvia, aby sme mohli našim zákazníkom sprostredkovať vyššiu kvalitu zdravotnej starostlivosti. Ako jednoznačný líder v poskytovaní riešení v oblasti zdravotnej starostlivosti je Merge obrovským prínosom pre platformu Watson Health," hovorí John Kelly, senior viceprezident pre IBM Research. "Tým, že technológia Watson získa "oči" na obrazovú diagnostiku, otvárajú sa odvetviu zdravotníctva úplne nové možnosti smerom do budúcnosti."

Watson sa naučí "vidieť" lekárske snímky

Plánovaná akvizícia podporuje stratégiu IBM, ktorou je pridanie bohatej obrazovej analytiky k platforme Watson Health - v podstate posunie technológiu Watson za prirodzený jazyk a dá jej schopnosť "vidieť." Obrazová diagnostika je najväčším a najrýchlejšie rastúcim zdrojom údajov v odvetví zdravotnej starostlivosti. Výskumníci spoločnosti IBM predpokladajú, že dnes predstavuje najmenej 90 percent všetkých zdravotníckych údajov, ale zároveň predstavuje výzvy, ktoré treba riešiť, pretože:

  • Množstvo lekárskych snímkov môže zavaliť aj najsofistikovanejších špecialistov - rádiológovia na niektorých pohotovostiach sa denne stretávajú aj so 100,000 snímkami.
Nástroje, ktoré by pomohli klinickým lekárom vyťažiť poznatky z obrazovej diagnostiky ostávajú veľmi limitované, pretože si vyžadujú množstvo analýz, ktoré musia byť v súčasnosti robené manuálne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá