Image
19.8.2016 0 Comments

Huawei ponúka príležitosti pre slovenských študentov IT

Huawei štartuje svoj kľúčový tréningový IT Talent program pre 10 vybraných študentov zo slovenských univerzít. Hlavného CSR (Corporate Social Responsibility = ang. Spoločenská zodpovednosť firiem) programu, ktorý sa realizuje vo viac ako 170 krajinách sveta, sa slovenskí študenti zúčastnia po prvý raz v Pekingu a Shenzene, a to v dňoch od 15. augusta do 29. augusta.

Seeds for the Future je veľká šanca pre slovenský študentov, aby rozšírili svoje obzory, spoznali nové kultúry a prepojili svoje teoretické vedomosti s praktickými skúsenosťami v jednej z najdynamickejšie rastúcich technologických spoločností. Sme vďační, že Huawei ponúka takúto príležitosť slovenským študentom,“ uviedol prof. Ing. Peter Plavčan CSc., minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

 „Seeds for the Future“ je jedným z hlavných programov v Huawei, ktorým spoločnosť pomáha rozvíjať miestne talenty v oblasti IT, uľahčiť znalosti informačných a komunikačných technológií prenášať digitálnu komunitu a stať sa digitálnou komunitou pre krajiny a regióny. Program odštartoval na Slovensku v minulom roku a záujem oň prejavilo viac ako 100 študentov.

 „Sme presvedčení, že podpora a vzdelávanie mladých slovenských talentov a ich technických zručností a znalostí je jednou z najlepších investícií, ktoré spoločnosť Huawei, ako líder informačných a komunikačných technológií, môže robiť. Podpora študentov a vysokých škôl po celom svete je jedným z dlhodobých záväzkov spoločnosti Huawei,“ uviedol Shi Yi, generálny riaditeľ Huawei na Slovensku.

Seeds for the Future zahŕňa každý rok študentov z celého sveta. Je dôležité, aby sa aj študenti zo Slovenskej republiky stali súčasťou programu. Desať študentov do 30 rokov veku tak tento rok pochádza z Technickej univerzite v Košiciach, Univerzity v Žiline, Technickej univerzity vo Zvolene, Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Univerzity Komenského v Bratislave.

Samozrejme, všetko úsilie stálo za to. Je to príležitosť, ktorá prichádza len raz za život,“ hodnotí Silvia Ďutková, študentka, ktorá sa programu zúčastňuje.

Študenti tiež strávia celý týždeň v centrále Huawei. Dozvedia sa o mobilných internetových aplikáciách, získajú telekomunikačné znalosti, zistia viac o vývojovom trende a navštívia aj Huawei Exhibition Center a 5G laboratóriá. Študenti majú popritom možnosť naučiť sa čínsky jazyk a kultúru v Pekinskej jazykovej univerzite a prehliadnuť si historické pamiatky, akými sú napríklad Veľký čínsky múr či Zakázané mesto. 

Okrem poskytovania služieb a produktov Huawei pracuje na mnohých inováciách, ktoré by mohli v budúcnosti zlepšiť naše životy k lepšiemu. Som nadšený, že sa môžem priučiť inováciám od Huawei, ako aj čínskej kultúre,“ povedal Martin Miškuf, študent, ktorý sa zúčastňuje z Technickej univerzity v Košiciach.

Od programu očakávam, že získam cenné znalosti z čínskej kultúry, ktorá ma fascinuje. Chcela by som dostať šancu vidieť, ako takáto globálna spoločnosť pôsobí a prepojiť tak teoretické vedomosti zo školy s praxou,“ dodáva Silvia Ďutková z Univerzity v Žiline.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá