9.1.2014 0 Comments

Huawei na veľtrhu CES 2014 pozýva užívateľov, aby sa „pripojili“ k 4G LTE

Spoločnosť Huawei, popredný svetový dodávateľ riešení v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT) a koncových zariadení, predstavila na veľtrhu CES 2014 novú škálu zariadení podporujúcich štandard 4G LTE. Huawei mimo iného na veľtrhu predstavila svoju novú vlajkovú loď, smartfón HUAWEI Ascend Mate2 4G, názorne demonštrovala telematické riešenie ME909T a ukázala zariadenie LTE Cat4.

„Rok 2013 bol pre Huawei Consumer Business Group výnimočný a sme na najlepšej ceste dosiahnuť míľnik 52 miliónov predaných smartfónov, čo oproti roku 2012 predstavuje nárast o plných 60 percent," prehlásil Richard Yu, generálny riaditeľ Huawei Consumer Business Group. „V roku 2014 chceme na tento úspech naviazať uvedením novej škály produktov podporujúcich štandard 4G LTE, vrátane nového smartfónu HUAWEI Ascend Mate2 4G."

„Sme veľmi radi, že náš prvý rad produktov 4G LTE môžeme predstaviť práve na veľtrhu CES 2014," prehlásil Colin Giles, výkonný viceprezident Huawei Consumer Business Group. „Stále väčší počet ľudí požaduje rýchlejšie prístroje, vyšší výkon i dlhšiu životnosť batérie, a tak dúfame, že práve im budeme môcť ponúknuť také produkty a riešenia, ktoré im umožnia naplno využívať výhody permanentnej konektivity."

Huawei na CES 2014 predstavuje smartfón 4G LTE, telematické riešenia a mobilné širokopásmové zariadenia (MBB):

  • HUAWEI Ascend Mate2 4G je nový supervýkonný telefón, ktorý užívateľom po celom svete ponúkne vyšší výkon a väčší displej, takže budú môcť využiť doslova každú príležitosť na prácu alebo zábavu. Smartfón podporujúci štandard 4G LTE, s IPS displejom s uhlopriečkou 6,1 palcov, výkonnou batériou s kapacitou 4050 mAh1 a predným fotoaparátom s rozlíšením 5 megapixelov, je ako stvorený pre sťahovanie filmov alebo nahrávanie pracovných súborov. Disponuje dostatočným výkonom pre streaming až troch filmov po sebe alebo pre počúvanie až 100 hodín hudby na jediné dobitie. HUWEI Ascend Mate2 4G je vybavený výkonným štvorjadrovým procesorom s taktom 1,6 GHz a vlastným užívateľským rozhraním Emotion UI 2.02, ktoré umožňuje úpravu domácej obrazovky, mulititasking a jednoduchý prístup k aplikáciám. Telefón je možno taktiež dovybaviť niektorým z doplnkov, ako sú Bluetooth sluchadlá, štýlový kryt alebo farebná prídavná externá batéria.
  • HUAWEI ME909T, predstavený 4. Decembra 2013, je kompexný automobilový modul novej generácie, ktorý užívateľom osobných automobilov ponúka počas jazdy také služby, ako je prístup ku globálnym navigačným systémom (GNSS), núdzovým volaniam (eCall), dopravným inštrukciám a informáciám o počasí. HUAWEI ME909T ponúka konektivitu 4G LTE Cat3, rýchlosť pripojenia až 100Mbps pre rýchle surfovanie na internete počas jazdy. Modul je spoľahlivý a odolný, bol navrhnutý a vyrábaný v súlade so štandardom Q100 vydaným Radou pre elektroniku v automobilovom priemysle (Automotive Electronics Council) a štandardom TS16949 pre riadenie akosti v automobilovom priemysle (Automotive Industry Quality Management Standard), takže sa dokáže vysporiadať i s náročnými podmienkami, ako sú extrémne teploty, vysoká rýchlosť či nestabilná dodávka prúdu.

Vďaka tejto ponuke nových zariadení postavených na štandarde 4G LTE a skúsenostiam dodávateľa LTE sietí má Huawei Consumer Business Group vynikajúcu pozíciu k tomu stať sa lídrom v ére 4G LTE.

Huwei taktiež predstavila svetovo prvý bezdrôtový modem 3G s veľkosťou SD karty HUAWEI E2130/E2131, ktorý umožňuje sťahovanie až rýchlosťou 21 Mbps a nahrávanie rýchlosťou 5,76 Mbps. Tento ultra ľahký a kompaktný modem je ideálny pre tablety, notebooky, kamery a fotoaparáty pre ktoré zaisťuje okamžitú konektivitu a možnosť permanentného zdieľania.

V priebehu veľtrhu CES 2014, ktorý prebieha od 7. do 10. Januára 2014 v Las Vegas, budú mať návštevníci príležitosť vyhrať ceny a pozrieť si produkty Huawei na stánku Huawei číslo 30222 v južnej hale kongresového centra v Las Vegas Convention Center.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá