Image
27.2.2014 0 Comments

Huawei na MWC 2014: Zmeňte svoju predstavu o svete s radom 4G LTE

Spoločnosť Huawei, popredný svetový poskytovateľ riešení v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT) dnes na veľtrhu GSMA Mobile World Congress (MWC) 2014 predstavila celý rad zariadení s technológiou 4G LTE. Medzi nich patrí najtenší 7palcový phablet (kombinácie telefónu a tabletu) HUAWEI MediaPad X1, múdry komunikačný náramok HUAWEI TalkBand B1, 8palcový tablet HUAWEI MediaPad M1, smartfón HUAWEI Ascend G6 4G a svetovo prvý mobilný Wi-Fi hotspot LTE Cat6 HUAWEI E5786.

„Technológia LTE v nasledujúcich troch rokoch zaznamená výrazný rast. Vysokorýchlostné siete sa totiž výrazne rozširujú, čo vedie k obrovskému nárastu objemu prenosu mobilných dát," uviedol Richard Yu, generálny riaditeľ Huawei Consumer Business Group. „Tento nárast, spôsobený intenzívnejším streamovaním videa i telefonovaním, bude vyžadovať inovatívne, high-endové 4G LTE zariadenia. A práve tie sú v roku 2014 pre Huawei prioritou. Vďaka nášmu produktovému radu zariadení pre technológiu 4G LTE a naším odborným znalostiam ako popredného poskytovateľa sietí LTE je Huawei Consumer Business Group veľmi dobre pripravená umožňovať viac ľudom život bez hraníc v ére 4G LTE.

  • HUAWEI MediaPad X1 spojením funkcie smartfónu a tabletu umožňuje komplexnú mobilnú komunikáciu. HUAWEI MediaPad X1 váži 239 g a je hrubý iba 7,18 mm. Poskytuje výnimočne pohodlné a ľahké ovládanie, a to dokonca i jednou rukou. Sedempalcový kapacitný dotykový 10bodový displej LTPS HD z rozlíšením 1200 x 1920 bodov vytvára neuveriteľne ostrý a dynamický obraz a má vynikajúci pomer displeja k telu s hodnotou 80 %. Batéria s kapacitou 5000 mAh umožňuje úžasných 21 dní prevádzky v pohotovostnom režime a viac ako päť dní nepretržitého používania.

HUAWEI MediaPad X1_Black group05_Horizontal_Front_Product photo_EN_JPG_2....jpg

  • HUAWEI TalkBand B1 je dokonalé hybridné komunikačné („talk and track") mobilné príslušenstvo („múdry fitness náramok") pre lepšie spojenie so svetom. Umožňuje bezdrôtové volanie a denné sledovanie pohybových aktivít. HUAWEI TalkBand B1 má bezdrôtové slúchadlo s rozhraním Bluetooth™ 4.1, ktoré umožňuje až sedem hodín nepretržitého hovoru, a 1,4 palcový flexibilný displej OLED. Podporuje bezdrôtové volanie na zariadeniach kompatibilných s operačným systémom Android 2.3+ a iOS 5.0+, a ľahko sa synchronizuje cez NFC. HUAWEI TalkBand B1 sleduje počet vykonaných krokov, prejdenú vzdialenosť a množstvo spálených kalórií pre zachovanie dobrej telesnej kondície. Batéria s kapacitou 90 mAH vydrží šesť dní bez nutnosti dobíjania.
  • HUAWEI MediaPad M1 je všestranný zábavný systém v tablete. Má 8palcový HD IPS viacdotykový kapacitný displej s rozlíšením 800x1280 bodov, vybavený technológiou Huawei SWS, dva reproduktory vpredu a dva mikrofóny pre lepšiu kvalitu zvuku a stereofónne efekty. Jadrom zariadenie je 1,6 GHz štvorjadrový procesor a vysoko výkonná batéria s kapacitou 4800 mAh. HUAWEI MediaPad M1 na jedno nabitie zvládne prehrať až 8 hodín videozáznamu.

HUAWEI MediaPad M1_White_Front_Product photo_EN_JPG_20140211_.jpg

  • Smartfón HUAWEI Ascend G6 4G oživuje farby pomocou krištáľovo čistého 4,5palcového qHD LCD displeja s hustotou 245 PPI. Srdce prístroja tvorí štvorjadrový 1,2 GHz procesor a robustná 2000mAh batéria s až 30% úsporou energie. HUAWEI Ascend G6 4G s technológiou 4G LTE umožňuje rýchlejšie a spoľahlivejšie spojenie. Vďaka rýchlostiam až 150 Mbps možno filmy stiahnuť za pár minút a pracovné dokumenty nahrať v priebehu sekúnd.

HUAWEI Ascend G6 4G_LTE_Group1_Product photo_EN_JPG_20140211_.jpg

  • Mobilný Wi-Fi hotspot HUAWEI E5786 umožňuje pripojenie až 10 zariadení bleskovou rýchlosťou 300 Mbps, vďaka ktorej zvládne stiahnutie HD filmu za 30 sekúnd. Je to prvý mobilný Wi-Fi hotspot, ktorý podporuje rozhranie Wi-Fi 802.11ac 2x2 MIMO a s agregáciou prenosov umožňuje bezprecedentnú stabilitu spojenia.

Na veľtrhu CES 2014 spoločnosť Huawei ukázala svoju snahu poskytovať výnimočné pripojenie pre domáce prostredie. Na veľtrhu MWC 2014 bude Huawei naďalej poskytovať zážitky integrovaného pripojenia, ktoré vyhovuje požiadavkám ultraširokopásmovej éry. Predstaví duálny komunikačný kanál Home Gateways, pevné sieťové zariadenie fungujúce na sieťach VDSL a GE (Giga-Ethernet) a integrované hybridné zariadenia VDSL + GE + LTE, ktoré umožňuje vysokorýchlostné pripojenie pre domácnosť. Huawei rovnako predstavuje ďalšiu generáciu OTT boxu HUAWEI M220. Ten je vybavený čipom pre dekódovanie médií a ponúka kvalitné videá vo vysokom rozlíšení. OTT box spĺňa požiadavky zábavy vo viacerých miestnostiach a na viacerých zariadeniach, a operátorom ponúka dokonalejšiu ochranu digitálnych práv.

Huawei taktiež predstaví svoj prvý smartfón 4G LTE na sieti TD-LTE Carrier Aggregation (CA), ktorý umožňuje download rýchlosťou až 220 Mbps. Huawei usiluje o rozšírenie priepustnosti agregovaním viacerých prenosov a dúfa, že toto riešenie sa stane nevyhnutnou funkciou v pokročilých sieťach LTE. Ocenia ho operátori, ktorí sa snažia zákazníkom poskytovať rýchlejšie mobilné širokopásmové pripojenie.

Huawei taktiež predvedie nový priemyslový štandard - formát H.265 High Efficient Video Coding (HEVC), nástupcu formátu H.264. Nový formát pomáha uspokojiť rastúce požiadavky spotrebiteľov na mobilné video. S využitím nových technológií zlepšuje pri prenose zvuku a obrazu v štandardnom rozlíšení celkové streamovanie, kvalitu kódovania, spracovanie a načasovanie, a to rýchlosťou 1-2 Mbps a kvalitou 720P (1280 x 720).

Úplný rad výrobkov Huawei je k videniu na MWC 2014 od 24. do 27. Februára 2014. Stánok Huawei Consumer Business Group #3I30 nájdete na Fira Gran Via v Hale 3.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá