Image
9.10.2012 0 Comments

Huawei a ZTE majú byť vylúčené z amerického trhu, obviňujú ich zo špionáže

huawei.JPG Americká Snemovňa reprezentantov odporúča americkým telekomunikačným operátorom, aby neobchodovali s čínskymi spoločnosťami Huawei Technology a ZTE Corp., lebo vraj predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Jedenásťmesačné vyšetrovanie ukázalo, že za aktivitami týchto spoločností stojí čínska vláda a používajú špionážne metódy.

Huawei je druhým najväčším svetovým výrobcom smerovačov, prepínačov a ďalších telekomunikačných zariadení, spoločnosť ZTE je piata na svete.

Hovorca Huawei William Plummer odmietol tvrdenia výboru a označil ich za nepodložené a ignorujúce technickú a obchodnú realitu. Navyše vraj ohrozujú pracovné miesta a mohli by viesť k spomaleniu inovácií v USA. Aj spoločnosť ZTE vydala vyhlásenie vyjadrujúce nesúhlas so správou výboru. Akcie ZTE kótované na hongkonskej burze klesli v pondelok o 3,4 %.

Nie je jasné, či varovania výboru budú viesť aj k obmedzeniu predaja mobilných telefónov týchto spoločností, pretože obe dodávajú telefóny pre spoločnosti Sprint a Verizon.

Obom spoločnostiam sa v správe vyčíta, že neposkytli komisii požadované dokumenty na rozptýlenie obáv týkajúcich sa ich väzieb s čínskou vládou. Americké firmy by si mali nájsť iných dodávateľov, ak im záleží na súkromí ich zákazníkov a národnej bezpečnosti USA, povedal predseda senátu Mike Rogers v programe 60 minút v televízii CBS News.

Zdroj: news.yahoo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 3

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá