Image
9.10.2012 0 Comments

Huawei a ZTE majú byť vylúčené z amerického trhu, obviňujú ich zo špionáže

huawei.JPG Americká Snemovňa reprezentantov odporúča americkým telekomunikačným operátorom, aby neobchodovali s čínskymi spoločnosťami Huawei Technology a ZTE Corp., lebo vraj predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Jedenásťmesačné vyšetrovanie ukázalo, že za aktivitami týchto spoločností stojí čínska vláda a používajú špionážne metódy.

Huawei je druhým najväčším svetovým výrobcom smerovačov, prepínačov a ďalších telekomunikačných zariadení, spoločnosť ZTE je piata na svete.

Hovorca Huawei William Plummer odmietol tvrdenia výboru a označil ich za nepodložené a ignorujúce technickú a obchodnú realitu. Navyše vraj ohrozujú pracovné miesta a mohli by viesť k spomaleniu inovácií v USA. Aj spoločnosť ZTE vydala vyhlásenie vyjadrujúce nesúhlas so správou výboru. Akcie ZTE kótované na hongkonskej burze klesli v pondelok o 3,4 %.

Nie je jasné, či varovania výboru budú viesť aj k obmedzeniu predaja mobilných telefónov týchto spoločností, pretože obe dodávajú telefóny pre spoločnosti Sprint a Verizon.

Obom spoločnostiam sa v správe vyčíta, že neposkytli komisii požadované dokumenty na rozptýlenie obáv týkajúcich sa ich väzieb s čínskou vládou. Americké firmy by si mali nájsť iných dodávateľov, ak im záleží na súkromí ich zákazníkov a národnej bezpečnosti USA, povedal predseda senátu Mike Rogers v programe 60 minút v televízii CBS News.

Zdroj: news.yahoo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Bezpečnosť 1

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá