Image
9.10.2012 0 Comments

Huawei a ZTE majú byť vylúčené z amerického trhu, obviňujú ich zo špionáže

huawei.JPG Americká Snemovňa reprezentantov odporúča americkým telekomunikačným operátorom, aby neobchodovali s čínskymi spoločnosťami Huawei Technology a ZTE Corp., lebo vraj predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Jedenásťmesačné vyšetrovanie ukázalo, že za aktivitami týchto spoločností stojí čínska vláda a používajú špionážne metódy.

Huawei je druhým najväčším svetovým výrobcom smerovačov, prepínačov a ďalších telekomunikačných zariadení, spoločnosť ZTE je piata na svete.

Hovorca Huawei William Plummer odmietol tvrdenia výboru a označil ich za nepodložené a ignorujúce technickú a obchodnú realitu. Navyše vraj ohrozujú pracovné miesta a mohli by viesť k spomaleniu inovácií v USA. Aj spoločnosť ZTE vydala vyhlásenie vyjadrujúce nesúhlas so správou výboru. Akcie ZTE kótované na hongkonskej burze klesli v pondelok o 3,4 %.

Nie je jasné, či varovania výboru budú viesť aj k obmedzeniu predaja mobilných telefónov týchto spoločností, pretože obe dodávajú telefóny pre spoločnosti Sprint a Verizon.

Obom spoločnostiam sa v správe vyčíta, že neposkytli komisii požadované dokumenty na rozptýlenie obáv týkajúcich sa ich väzieb s čínskou vládou. Americké firmy by si mali nájsť iných dodávateľov, ak im záleží na súkromí ich zákazníkov a národnej bezpečnosti USA, povedal predseda senátu Mike Rogers v programe 60 minút v televízii CBS News.

Zdroj: news.yahoo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá