Image
12.5.2016 0 Comments

Huawei Road Show prebehlo v Bratislave

Big Video, Big IT, Big Operation, Big Architecture a Big Pipe – digitálna transformácia, cesta k lepšie prepojenému svetu

V Bratislave prebehlo Huawei Road Show 2016. Prezentačný kamión Huawei v rámci tohtoročnej Road Show navštívi 26 miest v 23 krajinách sveta v priebehu 6 mesiacov. Jedným z miest bola v dňoch 9. – 12. mája aj Bratislava. Návštevníci mali príležitosť spoznať najnovšie trendy v odvetví a aktuálne témy. Na základe produktov a služieb Huawei sa mohli zoznámiť a hlbšie porozumieť aj ICT stratégii spoločnosti.

V súčasnej dobe sa vďaka nárastu používateľských skúseností stáva digitálna transformácia nutnosťou. Huawei prichádza s piatimi veľkými iniciatívami („Big 5“) v oblasti transformačnej stratégie.

Big Video

Video sa čoskoro stane základnou telekomunikačnou službou. V Roadshow sekcii „Video“ Huawei predstaví hybridný TV („Hybrid TV“), najnovšie video riešenie, ktoré prepojí technológie ako sú konvergovaná dátová a digitálna TV platforma, cloudové úložisko, video hovory a rýchle prepínanie programov.

Big IT

V tejto oblasti Huawei predstavil produkty a riešenia pre CTO / CIO, riaditeľov a inžinierov z oblasti IT, ktorých cieľom je konkurencieschopnosť v čase digitálnej transformačnej éry. Huawei okrem iného predstavil individuálne prispôsobiteľné Unicloud riešenie, riešenie pre dátové centrá a vlastnú rodinu UPS zariadení.

Big Operation

Táto sekcia predstavila Huawei filozofiu v oblasti budovania agilných sietí, ktoré garantujú E2E ROADS. Huawei privítal návštevníkov radom rozličných riešení, vrátane „network experience plus“, „fixed network modernization“ a „operation and maintenance transformation“.

Big Architecture

Jedná sa o oblasť vyhradenú pre SDN (Software Defined Network)/ NFV (Network Function Virtualization) technológie v datacentrách, ktoré umožňujú rýchle doručenie v rámci ROADS.

Big Pipe

Všadeprítomné ultra-širokopásmové siete sú kľúčovým aktívom, ktoré operátorom umožňuje digitálnu transformáciu. Návštevníci sa stretli s veľkým množstvom produktov a služieb, medzi nimi napríklad: 5G, WTTx, GigaHome alebo 4K.

„V tomto roku bude digitálna transformácia dôležitou súčasťou agendy Road Show a Huawei ju bude interpretovať so zameraním na zákazníka, a to ako sieťovú, architektonickú, prevádzkovú a biznis transformáciu,“ uviedla Liang Yan, Managing Director Huawei Technologies (Slovak).

Vzhľadom na súčasný vývoj kládla Road Show dôraz najmä na video a ultra-širokopásmové siete, ktoré sú potrebné pre lepšie prepojený svet pomocou Open ROADS (otvorené cesty). Pojem ROADS zahŕňa Real-time, On-demand, All-online, DIY a Social connectivity.

Zobrazit Galériu
Autor: TS Huawei

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá