Image
25.6.2014 0 Comments

Huawei Ascend P7 vstupuje na slovenský trh, poznáme cenu

Huawei Ascend P7_Lightgrey_Product photo_EN_JPG_20140416_.jpg Spoločnosť Huawei začala predaj očakávaného smartfónu Huawei Ascend P7 na slovenskom trhu.

Nový smartfón s podporou vysokorýchlostných sietí 4G LTE, ktorý bol oficiálne predstavený 7. mája v Paríži, nadväzuje na model Ascend P6. Oproti svojmu predchodcovi ponúka výrazne zlepšený výkon hardvéru i softvéru, konektivitu s podporou vysokorýchlostných sietí 4G LTE, jednoduchšie ovládanie a precízne spracovanie a dizajn. Huawei Ascend P7 má 5-palcový displej s full HD rozlíšením, predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx, 13 Mpx zadný fotoaparát a najnovšie používateľské rozhranie Emotion UI 2.3. Ascend P7 je iba 6,5 mm tenký a je to najštíhlejší smartfón LTE na trhu.

Huawei Ascend P7_Lightgrey_Product photo_EN_JPG_20140416_7.jpg

Huawei Ascend P7 je na prednom a zadnom kryte vybavený odolným sklom Corning Gorilla Glass 3, ktoré zaručuje vysokú pevnosť a odolnosť pri každodennom používaní. Vyniká kovovým vzhľadom, ktorý je vytvorený sedemvrstvovou povrchovou úpravou zadnej strany tela telefónu. Vďaka tejto úprave je povrch transparentnejší, s vizuálnym efektom jemného rastra a výborne sa drží v ruke.

Pre intenzívnu vizuálnu čistotu pri prehliadaní multimediálneho obsahu je Ascend P7 vybavený 5-palcovým dotykovým FHD displej s rozlíšením 1920 × 1080, jemnosťou 445 ppi a pomerom strán 16:9.

Huawei Ascend P7_White_D1_Lightgrey_Product photo_EN_JPG_20140416.jpg

Huawei Ascend P7 poskytuje používateľom výhodu fotenia za slabého osvetlenia vďaka snímaču BSI 4. generácie od spoločnosti Sony, technológii Image Signal Processer (ISP), softvéru IMAGESmart 2.0, svetelnosti objektívu f/2.0. 13 Mpx 5P zadný fotoaparát s nesférickou šošovkou tak umožňuje zachytávanie jasných a pestro prekreslených snímok v noci alebo v interiéri.

Na zachytávanie spontánnych okamihov pred tým, ako nenávratne zmiznú, je používateľom smartfónu Huawei Ascend P7 k dispozícii funkcia Ultra Snapshot, ktorá dokáže uviesť fotoaparát do pohotovosti za 1,2 sekundy po dvojitom kliknutí na tlačidlo stíšenia hlasitosti. Vykonáva sa tak intuitívne v uzamknutom režime a bez zdĺhavého odomykania displeja.

Na jednoduchšie zachytávanie „selfies", teda autoportrétov, alebo skupinového portrétu (tzv. „groufie") slúži predný 5P fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a s nesférickou šošovkou, ktorý je vybavený panoramatickou funkciou na panoramatické autoportréty a funkciou desaťstupňového retušovania tváre v režime beauty. Používatelia si môžu takisto nahrať selfie video, ktoré následne možno prehrávať v HD rozlíšení 1080p. Ďalší rozmer dodáva fotografiám funkcia Voice Photo, ktorá slúži na snímanie fotografií sprevádzaných 10-sekundovým zvukovým záznamom, ktoré môžu používatelia nahrávať na najrôznejšie sociálne siete.

Huawei Ascend P7_White_Darkgrey_Product photo_EN_JPG_20140412.jpg

Okrem zlepšenia fotoaparátu umožňuje patentovaný Image Signal Processor (ISP) od Huawei riadiť množsvo funkcií, ktoré napodobňujú funkcie digitálnych zrkadloviek, napríklad autofókus, vyváženie bielej a potlačenie šumu na optimalizované snímky za každých podmienok. Používatelia si takisto môžu vybrať funkcie zaostrovania a merania expozície iba jedným dotykom. Vďaka tomu možno preferované zaostrenie a expozíciu nastaviť tak, aby presnosť obrazu bola maximálna.

Superúsporný režim umožňuje telefónu Ascend P7 zvoliť najvhodnejšiu spotrebu energie vtedy, keď sa nabitie batérie zníži pod 10 percent. Pri zapnutí tohto režimu displej stmavne a aktívne ostanú iba základné funkcie telefónu vrátane hovorov a stránky kontaktov. Zostávajúcich 10 percent nabitia batérie vďaka tomu vystačí na 24 hodín pohotovostného režimu.

Huawei Ascend P7 je vybavený najnovšou verziou intuitívneho a ľahko ovládateľného rozhrania Emotion UI 2.3, ktoré i nováčikom medzi používateľmi smartfónov umožňuje s telefónom pracovať ako expert. Rozhranie umožňuje personalizovať zamknutú a domácu obrazovku a ponúka dve zlepšené používateľské rozhrania na ľahšiu navigáciu. Softvér na správu smartfónu možno jednoducho nastaviť vrátane filtra nežiaduceho obsahu, správcu povolení, správcu siete a upozornení a úsporných režimov.

Huawei Ascend P7 je na Slovensku dostupný od júna 2014 vo voľnej distribúcii v čiernom a bielom vyhotovení a takisto u vybraných operátorov v čiernom vyhotovení za odporúčanú cenu 349 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá