Image
13.1.2014 0 Comments

Hranica medzi e-mailmi a sociálnymi sieťami mizne

gmail_social_network.jpg Hoci niekedy sú e-maily považované za starý typ „dávkovej" komunikácie a četovanie v sociálnych sieťach za nový on-line trend, čoraz viac možno pozorovať prepojenie týchto dvoch „svetov".

Nedávno Microsoft umožnil do diskusií v sociálnej sieti Yammer vstupovať aj používateľom, ktorí nemajú účet, teda len prostredníctvom e-mailu - viac pozri článok Yammer zbližuje četovanie s tradičnými e-mailmi. Teraz Google prichádza s ďalšou novinkou, a to s možnosťou posielať e-maily z Gmailu na kontakty v rámci siete Google+ bez nutnosti poznať ich e-mailovú adresu.

Komunikačné kanály sa prepájajú

Podľa komentátorov ide o jednoznačný trend stierania hraníc a o snahu unifikovať komunikáciu naprieč rôznymi kanálmi a technológiami. Ostatne týmto smerom sa už predtým vydali systémy zjednotenej komunikácie, ktoré majú za cieľ zachytiť používateľa na tom komunikačnom kanáli, na ktorom je práve dostupný, a takisto obmedziť nutnosť mať uložených viac rôznych spôsobov, ako ho kontaktovať.

Zástupcovia spoločnosti Google vo zverejnenom blogovom príspevku k užšiemu prepojeniu Gmailu a Google+ hovoria, že ide o prirodzené rozšírenie existujúcej integrácie týchto dvoch systémov. Už skôr totiž Google umožňoval posielanie správ na e-maily z kruhov používateľa, teraz je však možnosť rozšírená na všetkých vlastníkov účtov v Google+. Nový spôsob zasielania e-mailov na kontakty zo siete Google+ je navyše navrhnutý tak, aby adresa príjemcu zostala nezverejnená a nemohla byť zneužitá. Komentátori vidia využitie novinky tak na súkromné​​, ako aj na obchodné účely.

Ako možnosť zasielania e-mailu na kontakty v rámci siete Google+ vyzerá, môžete vidieť v nasledujúcom obrázku z dielne Googlu:

gmail-kontakty.png

Kontrola zostáva na strane používateľa

Ak si túto novú funkciu nepraje používateľ využívať, môže zablokovať možnosť zasielania e-mailov z kontaktov Google+ alebo ju limitovať na klasické či rozšírené kruhy. Pozri obrázok poskytnutý Googlom. Predvolené nastavenie však umožňuje, aby komunikácia mohla prebiehať s kýmkoľvek zo siete Google+.

gmail-sukromie.png

Nová funkcia nie je zatiaľ nasadená, malo by sa tak stať v najbližšom čase. Používatelia pritom budú informovaní e-mailom od Googlu, že majú túto možnosť dostupnú.

Zdroj: ICT manažer


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá