Image
13.1.2014 0 Comments

Hranica medzi e-mailmi a sociálnymi sieťami mizne

gmail_social_network.jpg Hoci niekedy sú e-maily považované za starý typ „dávkovej" komunikácie a četovanie v sociálnych sieťach za nový on-line trend, čoraz viac možno pozorovať prepojenie týchto dvoch „svetov".

Nedávno Microsoft umožnil do diskusií v sociálnej sieti Yammer vstupovať aj používateľom, ktorí nemajú účet, teda len prostredníctvom e-mailu - viac pozri článok Yammer zbližuje četovanie s tradičnými e-mailmi. Teraz Google prichádza s ďalšou novinkou, a to s možnosťou posielať e-maily z Gmailu na kontakty v rámci siete Google+ bez nutnosti poznať ich e-mailovú adresu.

Komunikačné kanály sa prepájajú

Podľa komentátorov ide o jednoznačný trend stierania hraníc a o snahu unifikovať komunikáciu naprieč rôznymi kanálmi a technológiami. Ostatne týmto smerom sa už predtým vydali systémy zjednotenej komunikácie, ktoré majú za cieľ zachytiť používateľa na tom komunikačnom kanáli, na ktorom je práve dostupný, a takisto obmedziť nutnosť mať uložených viac rôznych spôsobov, ako ho kontaktovať.

Zástupcovia spoločnosti Google vo zverejnenom blogovom príspevku k užšiemu prepojeniu Gmailu a Google+ hovoria, že ide o prirodzené rozšírenie existujúcej integrácie týchto dvoch systémov. Už skôr totiž Google umožňoval posielanie správ na e-maily z kruhov používateľa, teraz je však možnosť rozšírená na všetkých vlastníkov účtov v Google+. Nový spôsob zasielania e-mailov na kontakty zo siete Google+ je navyše navrhnutý tak, aby adresa príjemcu zostala nezverejnená a nemohla byť zneužitá. Komentátori vidia využitie novinky tak na súkromné​​, ako aj na obchodné účely.

Ako možnosť zasielania e-mailu na kontakty v rámci siete Google+ vyzerá, môžete vidieť v nasledujúcom obrázku z dielne Googlu:

gmail-kontakty.png

Kontrola zostáva na strane používateľa

Ak si túto novú funkciu nepraje používateľ využívať, môže zablokovať možnosť zasielania e-mailov z kontaktov Google+ alebo ju limitovať na klasické či rozšírené kruhy. Pozri obrázok poskytnutý Googlom. Predvolené nastavenie však umožňuje, aby komunikácia mohla prebiehať s kýmkoľvek zo siete Google+.

gmail-sukromie.png

Nová funkcia nie je zatiaľ nasadená, malo by sa tak stať v najbližšom čase. Používatelia pritom budú informovaní e-mailom od Googlu, že majú túto možnosť dostupnú.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá