Image
26.2.2015 0 Comments

Hra Zyro využíva lietajúce drony ako inteligentné tenisové loptičky

zyro_droneball.jpg Ak ste si mysleli, že drony sú dobré len na špionáž a natáčanie akčných športov, mali ste pravdu len spolovice. Nový projekt na Kickstarteri chce premeniť kvadrokoptéry na tenisové loptičky, bedmintonové košíky či dokonca lietajúce taniere, takže hráči nebudú potrebovať kurty, čiarových rozhodcov, ba vlastne ani slušnejšie herné schopnosti.

Nebojte sa, nebudete drony odrážať rozmernou tenisovou raketou, postačí vám švihať inteligentným prútikom, určeným na navádzanie drona. Dron Zyro DroneBall pohyby prútika deteguje a vyhodnocuje. Švihnutie prútikom teda spôsobí, že dron odletí v smere vášho pohybu aj bez toho, aby ste sa ho dotkli. Ďalšie gestá možno použiť na prilákanie kvadrokoptéry k sebe.

zyro.gif

Vďaka použitiu akcelerometra a pokročilého softvéru možno v hre Zyro naprogramovať ľubovoľný pohyb. Dron sa môže správať napríklad ako futbalová lopta či hokejový puk, ak si to hra vyžaduje.

zyro_2.png

Sprievodná aplikácia umožní hráčovi naprogramovať každý aspekt hry. Možno dokonca nastaviť virtuálne hranice, takže robot Zyro bude automaticky vedieť, že opustil hraciu plochu. Tieto hranice môžu pôsobiť aj ako virtuálne steny, od ktorých sa dron odrazí v inom smere.


Tvorcovia hry chcú v kampani na Kickstarteri vyzbierať 50 000 dolárov. Ak prispejete sumou 450 dolárov, dostanete jeden lietajúci DroneBall a jeden interaktívny prútik, keď už budú k dispozícii, čo by podľa predpokladov malo byť v júni. Takto, samozrejme, budete môcť hrať len sami, ale to nič, môžete totiž hrať proti počítačovým protivníkom s rôznou úrovňou zručností.

Zdroj: toyland.gizmodo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá