Image
26.2.2015 0 Comments

Hra Zyro využíva lietajúce drony ako inteligentné tenisové loptičky

zyro_droneball.jpg Ak ste si mysleli, že drony sú dobré len na špionáž a natáčanie akčných športov, mali ste pravdu len spolovice. Nový projekt na Kickstarteri chce premeniť kvadrokoptéry na tenisové loptičky, bedmintonové košíky či dokonca lietajúce taniere, takže hráči nebudú potrebovať kurty, čiarových rozhodcov, ba vlastne ani slušnejšie herné schopnosti.

Nebojte sa, nebudete drony odrážať rozmernou tenisovou raketou, postačí vám švihať inteligentným prútikom, určeným na navádzanie drona. Dron Zyro DroneBall pohyby prútika deteguje a vyhodnocuje. Švihnutie prútikom teda spôsobí, že dron odletí v smere vášho pohybu aj bez toho, aby ste sa ho dotkli. Ďalšie gestá možno použiť na prilákanie kvadrokoptéry k sebe.

zyro.gif

Vďaka použitiu akcelerometra a pokročilého softvéru možno v hre Zyro naprogramovať ľubovoľný pohyb. Dron sa môže správať napríklad ako futbalová lopta či hokejový puk, ak si to hra vyžaduje.

zyro_2.png

Sprievodná aplikácia umožní hráčovi naprogramovať každý aspekt hry. Možno dokonca nastaviť virtuálne hranice, takže robot Zyro bude automaticky vedieť, že opustil hraciu plochu. Tieto hranice môžu pôsobiť aj ako virtuálne steny, od ktorých sa dron odrazí v inom smere.


Tvorcovia hry chcú v kampani na Kickstarteri vyzbierať 50 000 dolárov. Ak prispejete sumou 450 dolárov, dostanete jeden lietajúci DroneBall a jeden interaktívny prútik, keď už budú k dispozícii, čo by podľa predpokladov malo byť v júni. Takto, samozrejme, budete môcť hrať len sami, ale to nič, môžete totiž hrať proti počítačovým protivníkom s rôznou úrovňou zručností.

Zdroj: toyland.gizmodo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá