Image
15.3.2013 0 Comments

Hotmail sa mení na Outlook, nie je to však bez problémov

hotmail.jpg Microsoft už pred časom oznámil, že plánuje doslova gigantickú transformáciu služby Hotmail na Outlook.com. No ako sa dalo čakať, tento prechod v praxi neprebieha bez problémov a používatelia sa sťažujú na výpadky služieb.

Hoci Microsoft oficiálne nepriznáva, že by došlo k prerušeniu prevádzky, a označuje výpadky len za „zdržanie", v utorok trvalo úplné sprevádzkovanie Hotmailu a webového Outlooku celých 12 hodín od prvého nahlásenia chyby a situácia sa vrátila do normálu až v stredu.

Transformáciu Hotmailu sprevádzajú problémy

Sám Microsoft na svojom webe v uvedenom čase informoval, že je možné, že používatelia môžu mať problém pri prístupe k svojmu e-mailu a že nemusia vidieť všetky svoje správy. To sa ukázalo ako pravdivé a používatelia týchto služieb Microsoftu sa intenzívne sťažovali na Twitteri. Najčastejší bol problém, že nedochádzalo k prijímaniu a odosielaniu správ.

Microsoft celú záležitosť prešiel formálnym komentárom, že sa za problémy ospravedlňuje.
Nie je to však prvýkrát v poslednom čase a už koncom februára mali používatelia problémy s prístupom k svojim e-mailovým správam. Príčina problémov zostáva neznáma a Microsoft žiadne detaily ani vtedy, ani teraz nezverejnil. Je však takmer isté, že je spojená so spomínanou transformáciou Hotmailu na Outlook.com, ktorá sa začala práve koncom februára.

Výsledkom bude napríklad to, že používatelia Hotmailu získajú nové rozhranie pre svoju e-mailovú schránku a kalendár. Nové rozhranie má byť zbavené grafických reklám a priniesť prepojenie so sociálnymi sieťami. Microsoft ďalej vykonával aj údržbu kalendára v Hotmaile, takže používatelia mohli zaznamenať oneskorenie pri synchronizácii, chybové hlásenia a ďalšie problémy.

Ďalšia vlna problémov potom postihla cloudové úložisko SkyDrive, ktoré malo v utorok aj niekoľkohodinový výpadok. Ani tu nie sú príčiny známe. Komentátori varujú, že používatelia sú schopní tolerovať niekoľko málo výpadkov, ale keby problémy mali pokračovať, nemožno vylúčiť, že mnohí z nich sa môžu so službou natrvalo rozlúčiť. Obzvlášť citliví na výpadky sú firemní používatelia. Podobný problém však hrozí aj v prípade, že nebudú spokojní s novým rozhraním, ktoré Microsoft chystá.

Bude Hotmail konkurencieschopnejší?

Hotmail patril medzi vôbec prvé webové „freemailové" služby na svete a dlho patril aj medzi najpoužívanejšie. Jeho oficiálny štart bol 4. júla 1996, keď niesol názov Hotmail. V roku 1997 ho potom zakúpil Microsoft za sumu 400 miliónov dolárov a premenoval na MSN Hotmail.

No počas jeho existencie sa len minimálne zmenil celkový koncept a dnešný dôraz na video, interaktivitu a on-line komunikáciu ho už pomaly radí do starého železa. Snaha Microsoftu o výraznejšie prepracovanie služby má preto svoje opodstatnenie, hoci konkurenčný Gmail už získal pomerne veľký náskok.

A to napríklad aj tým, že nejde len o klasickú e-mailovú schránku, ale mení sa na komplexný komunikačný nástroj, prepojený s ďalšími on-line aplikáciami a umožňujúcimi aj videokonferencie vo väčších skupinách, tzv. stretnutia.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá