Image
15.3.2013 0 Comments

Hotmail sa mení na Outlook, nie je to však bez problémov

hotmail.jpg Microsoft už pred časom oznámil, že plánuje doslova gigantickú transformáciu služby Hotmail na Outlook.com. No ako sa dalo čakať, tento prechod v praxi neprebieha bez problémov a používatelia sa sťažujú na výpadky služieb.

Hoci Microsoft oficiálne nepriznáva, že by došlo k prerušeniu prevádzky, a označuje výpadky len za „zdržanie", v utorok trvalo úplné sprevádzkovanie Hotmailu a webového Outlooku celých 12 hodín od prvého nahlásenia chyby a situácia sa vrátila do normálu až v stredu.

Transformáciu Hotmailu sprevádzajú problémy

Sám Microsoft na svojom webe v uvedenom čase informoval, že je možné, že používatelia môžu mať problém pri prístupe k svojmu e-mailu a že nemusia vidieť všetky svoje správy. To sa ukázalo ako pravdivé a používatelia týchto služieb Microsoftu sa intenzívne sťažovali na Twitteri. Najčastejší bol problém, že nedochádzalo k prijímaniu a odosielaniu správ.

Microsoft celú záležitosť prešiel formálnym komentárom, že sa za problémy ospravedlňuje.
Nie je to však prvýkrát v poslednom čase a už koncom februára mali používatelia problémy s prístupom k svojim e-mailovým správam. Príčina problémov zostáva neznáma a Microsoft žiadne detaily ani vtedy, ani teraz nezverejnil. Je však takmer isté, že je spojená so spomínanou transformáciou Hotmailu na Outlook.com, ktorá sa začala práve koncom februára.

Výsledkom bude napríklad to, že používatelia Hotmailu získajú nové rozhranie pre svoju e-mailovú schránku a kalendár. Nové rozhranie má byť zbavené grafických reklám a priniesť prepojenie so sociálnymi sieťami. Microsoft ďalej vykonával aj údržbu kalendára v Hotmaile, takže používatelia mohli zaznamenať oneskorenie pri synchronizácii, chybové hlásenia a ďalšie problémy.

Ďalšia vlna problémov potom postihla cloudové úložisko SkyDrive, ktoré malo v utorok aj niekoľkohodinový výpadok. Ani tu nie sú príčiny známe. Komentátori varujú, že používatelia sú schopní tolerovať niekoľko málo výpadkov, ale keby problémy mali pokračovať, nemožno vylúčiť, že mnohí z nich sa môžu so službou natrvalo rozlúčiť. Obzvlášť citliví na výpadky sú firemní používatelia. Podobný problém však hrozí aj v prípade, že nebudú spokojní s novým rozhraním, ktoré Microsoft chystá.

Bude Hotmail konkurencieschopnejší?

Hotmail patril medzi vôbec prvé webové „freemailové" služby na svete a dlho patril aj medzi najpoužívanejšie. Jeho oficiálny štart bol 4. júla 1996, keď niesol názov Hotmail. V roku 1997 ho potom zakúpil Microsoft za sumu 400 miliónov dolárov a premenoval na MSN Hotmail.

No počas jeho existencie sa len minimálne zmenil celkový koncept a dnešný dôraz na video, interaktivitu a on-line komunikáciu ho už pomaly radí do starého železa. Snaha Microsoftu o výraznejšie prepracovanie služby má preto svoje opodstatnenie, hoci konkurenčný Gmail už získal pomerne veľký náskok.

A to napríklad aj tým, že nejde len o klasickú e-mailovú schránku, ale mení sa na komplexný komunikačný nástroj, prepojený s ďalšími on-line aplikáciami a umožňujúcimi aj videokonferencie vo väčších skupinách, tzv. stretnutia.

Zdroj: ictmanazer.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá