Image
7.6.2016 0 Comments

Horúce novinky od Aceru: Konvertibilný Switch Alpha 12 a Aspire R 15. Pre náruživých hráčov Predator 17 X a G1

Po nedávnej celosvetovej premiére v New Yorku predstavil Acer na tlačovej konferencii v Prahe svoje novinky aj českým a slovenským novinárom.

Konvertibilné zariadenie Acer Switch Alpha 12

Niektoré zariadenia je lepšie vidieť ako o nich čítať, preto konvertibilné zariadenie Switch Alpha 12 predstavil Vlado Jamrich z Aceru v krátkom videu. Inovatívna je predovšetkým proprietárna technológia chladenia kvapalinou, ktorá umožňuje chladiť procesor v tomto ultratenkom zariadení bez ventilátora.

Switch Alpha 12 je prvý pasívne chladený notebook 2 v 1 využívajúci plnohodnotné procesory Intel Core i7, Core i5 alebo Core i3 šiestej generácie. Preto je vhodný do miest, kde sa cení tichá prevádzka - napríklad na schôdzky, do zdieľaných kancelárií, tried či knižníc. Zariadenie je voliteľne vybavené perom Acer Active Pen, univerzálnym stojanom a odnímateľnou klávesnicou. Stojan má robustné pánty, ktoré zrejme nebudú mať žiadny problém s častou úpravou uhlov. Odoberateľná klávesnica, hrubá len 5,85 mm, má 1,4 mm zdvih klávesov. Veľký trackpad podporuje pohodlné, intuitívne a rýchle ovládanie vďaka podpore gest pre Windows 10 a certifikácii Microsoft Precision Touchpad. Klávesnica sa pripája cez magnetické pánty. Do určitej miery umožňujú aj prácu „na kolenách“. Ak je klávesnica uzavretá na hornej strane tabletu, chráni obrazovku a zaisťuje jednoduché prenášanie.

Prinajmenšom rovnakú pozornosť vzbudil najtenší 15,6" konvertibilný 360° notebook Aspire R 15. Robustná konštrukcia, plnohodnotná klávesnica a predovšetkým variabilita použitia.

Konvertibilné zariadenie Acer Aspire R15

Najlepšie, teda aspoň čo sa týka náruživých hráčov, si prezentujúci nechali na koniec. Notebook Predator 17 X a stolový počítač Predator G1 sú inštalovaným výkonom plne pripravené na virtuálnu realitu (VR) od štyroch hlavných dodávateľov: Oculus, HTC Vive, OSVR a StarVR. Predator 17 X na rozdiel od svojho predchodcu už nemá alternatívne riešenie tretí ventilátor verzus DVD mechanika, ale tri napevno zabudované ventilátory. Okrem ultimatívneho výkonu bez kompromisov podporuje nový model technológiu nVidia G-Sync nielen pre externý monitor, ale aj pre zabudovaný displej.

Pre náruživých hráčov: Notebook Predator 17 X a stolový počítač Predator G1

Pri pohľade na výkonové parametre herného počítača Predator G1 a jeho relatívne malú skrinku nám začalo vŕtať v hlave, ako sa mohlo konštruktérom podariť vtesnať do takéhoto malého objemu dostatočne výkonný napájací zdroj. Nepodarilo, vyriešili to oveľa sofistikovanejšie. Pohľad na zadnú stenu prezradil, že tento kompaktný herný počítač využíva dva externé napájacie zdroje. Každý zo zdrojov je schopný dodať 11,8 A pri 19,5 V, teda celkový jednosmerný príkon zariadenia je 460 W. Zároveň sa tým vyriešilo aj ich chladenie, pretože stratové teplo vyžarujú obidva zdroje plochou vlastného telesa.

Herný stolový počítač Predator G1 potrebuje dva napájacie zdroje.

Parametre počítača Predator G1

Parametre prezentovaných mobilných telefónov Acer Liquid Zest 4G a Zest Plus predstavíme na snímkach z prezentácie.

Acer Liquid Zest 4G

Acer Liquid Zest Plus

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá