Image
28.8.2015 0 Comments

Honor 7: Nová vlajková loď má smart tlačidlo s programovateľnými funkciami

Značka mobilných telefónov a príslušenstva Honor v Londýne predstavila európsku verziu svojej novej vlajkovej lode - 5,2" smartfónu Honor 7. Telefón s odolným celokovovým telom ponúka množstvo inovatívnych funkcií, ako programovateľné smart tlačidlo, dotykový senzor s podporou gest a kompatibilitu so všetkými lokálnymi štandardmi LTE.


Telo Honor 7 je vyrobené z odolného kovu s tenkou keramickou vrstvou. Táto úprava dodáva zariadeniu prémiový vzhľad. Veľkosť prístroja s uhlopriečkou 5,2" a špecifické umiestnenie ovládacích prvkov zaisťuje pohodlné ovládanie telefónu jednou rukou.
Bezrámčeková čítačka odtlačkov prstov umožňuje veľmi rýchlu 360-stupňovú autentifikáciu používateľa a vďaka špeciálnemu algoritmu aj schopnosť „učenia sa" počas používania na ďalšie zvýšenie presnosti overenia. Čítačka umožňuje okrem autentifikácie aj priradenie gest, vďaka ktorým možno napríklad prijať hovor alebo zaobstarať fotografiu.

honor7_5.jpg

Smarfón Honor 7 je poháňaný osemjadrovým procesorom HiSillicon Kirin 935. K vysokému výkonu ďalej dopomáha 3 GB operačná pamäť. Vnútorné úložisko poskytuje 16 GB kapacitu. Základná doska v tvare L významne znižuje zahrievanie celého prístroja.
Technológia Huawei Signal + a duálna anténa zaručia najvyššiu možnú dostupnosť mobilného signálu vo všetkých situáciách. Prístroj sa môže pýšiť aj plnou podporou všetkých lokálnych pásiem LTE.

Batéria s kapacitou 3100 mAh poskytuje dlhú výdrž na jedno nabitie a funkciu na ultrarýchle nabíjanie. Vďaka možnosti reverzného nabíjania môže Honor 7 poslúžiť ako zdroj napájania pre ostatné prístroje.

Jedno z hlavných lákadiel Honor 7 je hlavný fotoaparát s rozlíšením 20 Mpx a množstvom kreatívnych fotografických funkcií. Snímač Sony IMX 230, vlastné technológie PDAF na rýchle ostrenie a svetelnosť f/2.0 umožňujú obstaranie ostrej fotografie aj v zlých svetelných podmienkach, a to už za 0,1 sekundy. Predný širokouhlý 8 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/2.4 dopĺňa zabudovaný LED blesk a množstvo kreatívnych funkcií na automatické skrášlenie vzhľadu pleti či na panoramatické selfies.

honor7_6.jpg

Honor 7 bol navrhnutý na čo najpohodlnejšie ovládanie jednou rukou a plnohodnotné surfovanie po internetových stránkach. Na ľavom boku telefónu tak pribudlo smart tlačidlo s programovateľnými funkciami a podporou vyhľadávacích funkcií Google. Ergonomicky umiestnená čítačka odtlačkov prstov sa dá využiť ako spúšť fotoaparátu na pohodlné obstaranie selfie.

Na ešte intuitívnejšie používanie obsahuje Honor 7 množstvo funkcií ovládaných hlasom. Hlasovým príkazom tak možno telefón prebudiť z uzamknutého stavu alebo stratený Honor 7 vyhľadať. Zaujímavá funkcia je aj vytvorenie snímky obrazovky zaklepaním kĺbom prsta na displej.

Mobilný telefón Honor 7 v najbližších týždňoch zavíta aj na Slovensko. Lokálna dostupnosť a cena budú čoskoro oznámené.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Apple predstavil nový MacBook Pro a rozlúčil sa s funkčnými klávesmi

28.10.2016 09:03

V úvode prezentácie povedal Tim Cook, CEO Applu, pár slov o tom, že firme záleží na tom, aby boli jej technológie prístupné každému, a ďalej sa už venoval novinkám. Služba Apple TV sa dočkala okrem p ...

Produkty

Otestovali sme prvé terabajtové SSD od Western Digital po odkúpení SanDisku

28.10.2016 00:16

Western Digital odkúpením SanDisku vstupuje na nový trh, trh SSD. Táto akvizícia priniesla už aj prvé ovocie. Otestovali sme to najobjemnejšie, čo má najväčší výrobca platňových diskov v ponuke. SSD ...

Produkty

Namiesto QWERTY emodži. Apple pracuje na novej klávesnici pre notebooky

28.10.2016 00:07

Spoločnosť Sonder Design, austrálsky startup, za ktorým stojí Foxconn Technology, rokuje s Applom o licencii na svoju futuristickú technológiu klávesnice, kde sú bežné stláčateľné klávesy nahradené E- ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá