Image
25.4.2016 0 Comments

HomeBiogas vyrobí plyn na varenie pre domácnosť z organického odpadu

Izraelský startup vyvinul 40-kilové zariadenie, ktoré dokáže denne premeniť 6 litrov organického odpadu vrátane mliečnych zvyškov a 15 litrov odpadu zo zvierat na plyn a tekuté hnojivo. Tento plyn môžu domácnosti následne využívať na varenie, a to po dobu 3 hodín. Vďaka izraelskému startupu môžeme získať čistú energiu, hnojivo, ktoré nepoškodzuje naše zdravie, a zároveň recyklujeme mokrý odpad z domácností.

Ročne sa vyprodukuje viac ako 220 miliónov ton odpadu z potravín, čo je skutočne obrovské množstvo. Tento nový systém by mohol ročne ušetriť dokonca veľa životov. Varenie tuhým palivom totiž ročne zabije až 4 milióny ľudí.

EÚ pripravila program s HomeBiogas v 40 domácnostiach v dedine AL-Awja v Iraku. Oshik Efrati, CEO HomeBiogas, tvrdí, že tento systém je najvhodnejší najmä pre rozvíjajúce sa krajiny.

Mechanizmus, ktorý startupisti vymysleli, dokáže regulovať tlak plynu a zároveň umožňuje, aby sa vypúšťal pod stabilným tlakom, pripravený priamo na varenie či kúrenie.

Zdroj: homebiogas.com, startiup.sk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 4

Predstavujeme slovenské startupy: FRINX a open source networking

28.12.2016 00:05

FRINX je absolútna novinka na slovenskom aj európskom trhu, zaoberajúca sa open source networkingom. Napriek krátkemu času pôsobenia si spoločnosť stihla vybudovať dobré meno v zahraničí a získala prv ...

Startupy

V budúcnosti budeme zariadenia ovládať cez virtuálnu a rozšírenú realitu myšlienkami

27.12.2016 00:19

Bývalí študenti Michiganskej univerzity založili startup Neurable, ktorý sa zaoberá spôsobmi, ako budeme  komunikovať s našimi zariadeniami v blízkej budúcnosti. Nedávno spoločnosť získala od investor ...

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá