Image
25.4.2016 0 Comments

HomeBiogas vyrobí plyn na varenie pre domácnosť z organického odpadu

Izraelský startup vyvinul 40-kilové zariadenie, ktoré dokáže denne premeniť 6 litrov organického odpadu vrátane mliečnych zvyškov a 15 litrov odpadu zo zvierat na plyn a tekuté hnojivo. Tento plyn môžu domácnosti následne využívať na varenie, a to po dobu 3 hodín. Vďaka izraelskému startupu môžeme získať čistú energiu, hnojivo, ktoré nepoškodzuje naše zdravie, a zároveň recyklujeme mokrý odpad z domácností.

Ročne sa vyprodukuje viac ako 220 miliónov ton odpadu z potravín, čo je skutočne obrovské množstvo. Tento nový systém by mohol ročne ušetriť dokonca veľa životov. Varenie tuhým palivom totiž ročne zabije až 4 milióny ľudí.

EÚ pripravila program s HomeBiogas v 40 domácnostiach v dedine AL-Awja v Iraku. Oshik Efrati, CEO HomeBiogas, tvrdí, že tento systém je najvhodnejší najmä pre rozvíjajúce sa krajiny.

Mechanizmus, ktorý startupisti vymysleli, dokáže regulovať tlak plynu a zároveň umožňuje, aby sa vypúšťal pod stabilným tlakom, pripravený priamo na varenie či kúrenie.

Zdroj: homebiogas.com, startiup.sk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá