Image
21.3.2014 0 Comments

Hodinky Moto 360 sa predvedú vzhľadom i vlastnosťami

moto360.jpg Šéf dizajnu Motoroly Jim Wicks a jeho tím strávili navrhovaním vzhľadu inteligentných hodiniek Moto 360 rok a pol. Väčšine počiatočných výsledkov čosi chýbalo.

„Nezáleží na tom, že si myslíte, ktovieaké úžasné to je, ak sú hranaté, veľa záujmu nevzbudia... A vy tam sedíte a premýšľate o tom, že by ste ich stenčili alebo zväčšili, možno ich urobili o niečo ťažšími - pracujete na všetkých takýchto veciach a výsledok je vždy rovnaký. A nakoniec sme si uvedomili, že sa cez túto prekážku nedostaneme, ak nezaujmú ani našich kolegov," vysvetľoval Wicks.

Po niekoľkých kolách návrhov, prototypov a chladných reakcií sa Motorola vrátila k základom. A Namiesto toho, aby vymýšľala nový a prelomový vzhľad, rozhodla sa radšej inšpirovať minulosťou a napodobniť to, čo sa chystala nahradiť: elegantné hodinky, ktoré sú obľúbené po desiatky rokov. A tak spoločnosť prerobila Moto 360 na nádherné, okrúhle hodinky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré vyzerajú skôr ako Timex než Moto X.

O Moto 360 toho zatiaľ veľa nevieme. O výdrži na batériu, veľkosti alebo softvéri a interakcii s používateľom neprezradil Wicks ani slovo. Ale o ambíciách týchto inteligentných hodiniek sa hovoriť nehanbil: „360 nie sú pre nerdov alebo používateľov, ktorí chcú mať všetky novinky prví. Sú pre všetkých."

Inteligentné hodinky už teraz od používateľov žiadajú interakciu napríklad v podobe hovorenia k vlastnému zápästiu, ale Motorola chce udržať podobné faktory také jednoduché, ako je to len možné. Inteligentné hodinky s operačným systémom Android Wear sú vyrobené tak, aby ich bolo ľahké používať, ale jednou nohou stále stoja v minulosti. Podľa Wicksa ani ovládanie nebude úplne nové. „Toto zariadenie bude fungovať v podstate rovnako ako obyčajné hodinky. Keď sa na ne pozriete, budú jednoducho ukazovať čas. Teda ak sa nedeje niečo zaujímavé, čo by mal ich majiteľ vidieť."

Mnoho z dielov Moto 360 je prevzatých z ostatných projektov Motoroly. Wicks podotkol, že sa jeho tím naučil niečo o riadení spotreby zo športového náramku MotoACTV a z bezdotykového, hlasovo ovládaného riadiaceho systému, ktorý umožňuje obojstrannú konverzáciu so zariadením. Motorola na Moto 360 začala pracovať skôr, ako sa dozvedela o operačnom systéme Android Wear. „Je to výborné načasovanie," povedal Wicks. „Android Wear naozaj zodpovedá tomu, čo sme chceli urobiť. Boli sme naozaj celkom prekvapení, keď začali komunikovať s potenciálnymi kupcami, že sa objavila taká príležitosť," dodal Wicks.

Motorola však má pred sebou ešte veľa práce pred tým, než sa začnú Moto 360 toto leto predávať, pretože krásne inteligentné hodinky nie sú to isté ako dobré inteligentné hodinky.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá