Image
21.3.2014 0 Comments

Hodinky Moto 360 sa predvedú vzhľadom i vlastnosťami

moto360.jpg Šéf dizajnu Motoroly Jim Wicks a jeho tím strávili navrhovaním vzhľadu inteligentných hodiniek Moto 360 rok a pol. Väčšine počiatočných výsledkov čosi chýbalo.

„Nezáleží na tom, že si myslíte, ktovieaké úžasné to je, ak sú hranaté, veľa záujmu nevzbudia... A vy tam sedíte a premýšľate o tom, že by ste ich stenčili alebo zväčšili, možno ich urobili o niečo ťažšími - pracujete na všetkých takýchto veciach a výsledok je vždy rovnaký. A nakoniec sme si uvedomili, že sa cez túto prekážku nedostaneme, ak nezaujmú ani našich kolegov," vysvetľoval Wicks.

Po niekoľkých kolách návrhov, prototypov a chladných reakcií sa Motorola vrátila k základom. A Namiesto toho, aby vymýšľala nový a prelomový vzhľad, rozhodla sa radšej inšpirovať minulosťou a napodobniť to, čo sa chystala nahradiť: elegantné hodinky, ktoré sú obľúbené po desiatky rokov. A tak spoločnosť prerobila Moto 360 na nádherné, okrúhle hodinky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré vyzerajú skôr ako Timex než Moto X.

O Moto 360 toho zatiaľ veľa nevieme. O výdrži na batériu, veľkosti alebo softvéri a interakcii s používateľom neprezradil Wicks ani slovo. Ale o ambíciách týchto inteligentných hodiniek sa hovoriť nehanbil: „360 nie sú pre nerdov alebo používateľov, ktorí chcú mať všetky novinky prví. Sú pre všetkých."

Inteligentné hodinky už teraz od používateľov žiadajú interakciu napríklad v podobe hovorenia k vlastnému zápästiu, ale Motorola chce udržať podobné faktory také jednoduché, ako je to len možné. Inteligentné hodinky s operačným systémom Android Wear sú vyrobené tak, aby ich bolo ľahké používať, ale jednou nohou stále stoja v minulosti. Podľa Wicksa ani ovládanie nebude úplne nové. „Toto zariadenie bude fungovať v podstate rovnako ako obyčajné hodinky. Keď sa na ne pozriete, budú jednoducho ukazovať čas. Teda ak sa nedeje niečo zaujímavé, čo by mal ich majiteľ vidieť."

Mnoho z dielov Moto 360 je prevzatých z ostatných projektov Motoroly. Wicks podotkol, že sa jeho tím naučil niečo o riadení spotreby zo športového náramku MotoACTV a z bezdotykového, hlasovo ovládaného riadiaceho systému, ktorý umožňuje obojstrannú konverzáciu so zariadením. Motorola na Moto 360 začala pracovať skôr, ako sa dozvedela o operačnom systéme Android Wear. „Je to výborné načasovanie," povedal Wicks. „Android Wear naozaj zodpovedá tomu, čo sme chceli urobiť. Boli sme naozaj celkom prekvapení, keď začali komunikovať s potenciálnymi kupcami, že sa objavila taká príležitosť," dodal Wicks.

Motorola však má pred sebou ešte veľa práce pred tým, než sa začnú Moto 360 toto leto predávať, pretože krásne inteligentné hodinky nie sú to isté ako dobré inteligentné hodinky.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá