Image
21.3.2014 0 Comments

Hodinky Moto 360 sa predvedú vzhľadom i vlastnosťami

moto360.jpg Šéf dizajnu Motoroly Jim Wicks a jeho tím strávili navrhovaním vzhľadu inteligentných hodiniek Moto 360 rok a pol. Väčšine počiatočných výsledkov čosi chýbalo.

„Nezáleží na tom, že si myslíte, ktovieaké úžasné to je, ak sú hranaté, veľa záujmu nevzbudia... A vy tam sedíte a premýšľate o tom, že by ste ich stenčili alebo zväčšili, možno ich urobili o niečo ťažšími - pracujete na všetkých takýchto veciach a výsledok je vždy rovnaký. A nakoniec sme si uvedomili, že sa cez túto prekážku nedostaneme, ak nezaujmú ani našich kolegov," vysvetľoval Wicks.

Po niekoľkých kolách návrhov, prototypov a chladných reakcií sa Motorola vrátila k základom. A Namiesto toho, aby vymýšľala nový a prelomový vzhľad, rozhodla sa radšej inšpirovať minulosťou a napodobniť to, čo sa chystala nahradiť: elegantné hodinky, ktoré sú obľúbené po desiatky rokov. A tak spoločnosť prerobila Moto 360 na nádherné, okrúhle hodinky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré vyzerajú skôr ako Timex než Moto X.

O Moto 360 toho zatiaľ veľa nevieme. O výdrži na batériu, veľkosti alebo softvéri a interakcii s používateľom neprezradil Wicks ani slovo. Ale o ambíciách týchto inteligentných hodiniek sa hovoriť nehanbil: „360 nie sú pre nerdov alebo používateľov, ktorí chcú mať všetky novinky prví. Sú pre všetkých."

Inteligentné hodinky už teraz od používateľov žiadajú interakciu napríklad v podobe hovorenia k vlastnému zápästiu, ale Motorola chce udržať podobné faktory také jednoduché, ako je to len možné. Inteligentné hodinky s operačným systémom Android Wear sú vyrobené tak, aby ich bolo ľahké používať, ale jednou nohou stále stoja v minulosti. Podľa Wicksa ani ovládanie nebude úplne nové. „Toto zariadenie bude fungovať v podstate rovnako ako obyčajné hodinky. Keď sa na ne pozriete, budú jednoducho ukazovať čas. Teda ak sa nedeje niečo zaujímavé, čo by mal ich majiteľ vidieť."

Mnoho z dielov Moto 360 je prevzatých z ostatných projektov Motoroly. Wicks podotkol, že sa jeho tím naučil niečo o riadení spotreby zo športového náramku MotoACTV a z bezdotykového, hlasovo ovládaného riadiaceho systému, ktorý umožňuje obojstrannú konverzáciu so zariadením. Motorola na Moto 360 začala pracovať skôr, ako sa dozvedela o operačnom systéme Android Wear. „Je to výborné načasovanie," povedal Wicks. „Android Wear naozaj zodpovedá tomu, čo sme chceli urobiť. Boli sme naozaj celkom prekvapení, keď začali komunikovať s potenciálnymi kupcami, že sa objavila taká príležitosť," dodal Wicks.

Motorola však má pred sebou ešte veľa práce pred tým, než sa začnú Moto 360 toto leto predávať, pretože krásne inteligentné hodinky nie sú to isté ako dobré inteligentné hodinky.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá