Image
18.3.2015 0 Comments

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu mieri aj na Android a iOS

Cortana.jpg Telefóny a tablety Applu majú svoju Siri, Android má Google Now a Windows Phone má Cortanu. No takéto striktné delenie by sa mohlo čoskoro odstrániť. Agentúra Reuters totiž informovala o tom, že aplikácia Cortana by mala byť dostupná aj pre Android a iOS.

Softvér hlasového asistenta Microsoftu umožňuje vyhľadávať na webe, nastaviť pripomienky, iniciovať telefónne hovory a pod. Služba bola uvedená pre Windows Phone, no bude k dispozícii aj pre stolové počítače a tablety po vydaní operačného systému Windows 10.

Nie je jasné, či Cortana na iPhone či androidovom smartfóne bude vybavená všetkými funkciami, pretože asistentka nebude integrovaná do operačného systému, ale sa bude používať ako aplikácia. Nebude teda mať prístup do systému a bude čeliť rovnakým obmedzeniam ako iné aplikácie tretích strán.

Podľa agentúry Reuters Microsoft pracuje v rámci projektu Einstein aj na umelej inteligencii, ktorá má zdokonaliť Cortanu. Bude môcť napríklad „prečítať a pochopiť e-mail" a ďalšie texty tak, aby vám poskytla informácie, ktoré by ste mohli potrebovať, ešte skôr, ako o ne požiadate. Na základe e-mailového potvrdenia rezervácie letenky by vám napríklad mohla pripomenúť, že je čas pobrať sa na letisko.

Google Now už ponúka podobnú funkciu používateľom Androidu, hoci v obmedzenejšej miere, no Siri od Applu je určená skôr na to, aby reagovala na požiadavky používateľov, a nepokúša sa predvídať ich potreby.

Zdroj: liliputing.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá