Image
18.3.2015 0 Comments

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu mieri aj na Android a iOS

Cortana.jpg Telefóny a tablety Applu majú svoju Siri, Android má Google Now a Windows Phone má Cortanu. No takéto striktné delenie by sa mohlo čoskoro odstrániť. Agentúra Reuters totiž informovala o tom, že aplikácia Cortana by mala byť dostupná aj pre Android a iOS.

Softvér hlasového asistenta Microsoftu umožňuje vyhľadávať na webe, nastaviť pripomienky, iniciovať telefónne hovory a pod. Služba bola uvedená pre Windows Phone, no bude k dispozícii aj pre stolové počítače a tablety po vydaní operačného systému Windows 10.

Nie je jasné, či Cortana na iPhone či androidovom smartfóne bude vybavená všetkými funkciami, pretože asistentka nebude integrovaná do operačného systému, ale sa bude používať ako aplikácia. Nebude teda mať prístup do systému a bude čeliť rovnakým obmedzeniam ako iné aplikácie tretích strán.

Podľa agentúry Reuters Microsoft pracuje v rámci projektu Einstein aj na umelej inteligencii, ktorá má zdokonaliť Cortanu. Bude môcť napríklad „prečítať a pochopiť e-mail" a ďalšie texty tak, aby vám poskytla informácie, ktoré by ste mohli potrebovať, ešte skôr, ako o ne požiadate. Na základe e-mailového potvrdenia rezervácie letenky by vám napríklad mohla pripomenúť, že je čas pobrať sa na letisko.

Google Now už ponúka podobnú funkciu používateľom Androidu, hoci v obmedzenejšej miere, no Siri od Applu je určená skôr na to, aby reagovala na požiadavky používateľov, a nepokúša sa predvídať ich potreby.

Zdroj: liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá