Image
18.3.2015 0 Comments

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu mieri aj na Android a iOS

Cortana.jpg Telefóny a tablety Applu majú svoju Siri, Android má Google Now a Windows Phone má Cortanu. No takéto striktné delenie by sa mohlo čoskoro odstrániť. Agentúra Reuters totiž informovala o tom, že aplikácia Cortana by mala byť dostupná aj pre Android a iOS.

Softvér hlasového asistenta Microsoftu umožňuje vyhľadávať na webe, nastaviť pripomienky, iniciovať telefónne hovory a pod. Služba bola uvedená pre Windows Phone, no bude k dispozícii aj pre stolové počítače a tablety po vydaní operačného systému Windows 10.

Nie je jasné, či Cortana na iPhone či androidovom smartfóne bude vybavená všetkými funkciami, pretože asistentka nebude integrovaná do operačného systému, ale sa bude používať ako aplikácia. Nebude teda mať prístup do systému a bude čeliť rovnakým obmedzeniam ako iné aplikácie tretích strán.

Podľa agentúry Reuters Microsoft pracuje v rámci projektu Einstein aj na umelej inteligencii, ktorá má zdokonaliť Cortanu. Bude môcť napríklad „prečítať a pochopiť e-mail" a ďalšie texty tak, aby vám poskytla informácie, ktoré by ste mohli potrebovať, ešte skôr, ako o ne požiadate. Na základe e-mailového potvrdenia rezervácie letenky by vám napríklad mohla pripomenúť, že je čas pobrať sa na letisko.

Google Now už ponúka podobnú funkciu používateľom Androidu, hoci v obmedzenejšej miere, no Siri od Applu je určená skôr na to, aby reagovala na požiadavky používateľov, a nepokúša sa predvídať ich potreby.

Zdroj: liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá