1.2.2013 0 Comments

Historicky najúspešnejší rok pre Unicorn

Skupina spoločností Unicorn poskytujúca komplexné služby v oblasti informačných technológií dosiahla v roku 2012 obrat 56,6 miliónov EUR. Ide o najlepší výsledok v jej viac než dvadsaťročnej histórii. Počet zamestnancov skupiny, do ktorej patria spoločnosti Unicorn Systems, Unicorn Universe a Unicorn College, bol v minulom roku 941.

Obrat skupiny Unicorn tvorili z 97 % dodávky služieb, najmä v oblasti vývoja, integrácie, prevádzky a podpory informačných systémov pre klientov hlavne z bankovníctva, poisťovníctva, energetiky, priemyslu, telekomunikácií a obchodu. Podiel zahraničných zákaziek na celkovom obrate presiahol 30 %.

Medzi stabilných zákazníkov softvérovej spoločnosti Unicorn Systems na českom trhu patrili aj v roku 2012 Komerční banka, Česká spořitelna, Československá obchodní banka, ŠKODA AUTO, ČEPS, Allianz pojišťovna, DHL, Tesco, Vodafone, Telefónica a ďalšie. Medzi kľúčové zákazky na slovenskom trhu sa zaradili systémy pre Tatra banku, Poštovú banku, Všeobecnú úverovú banku, Slovenskú sporiteľňu, prevádzkovateľov prenosovej sústavy SEPS alebo mobilného operátora Orange. Unicorn Systems úspešne pokračoval v získavaní a realizácii projektov pre európske energetické spoločnosti, ako sú napríklad TenneT, APX-ENDEX, BritNed, TSC, Elia a ďalšie.

V roku 2012 významným spôsobom vzrástol počet používateľov internetovej služby Unicorn Universe. Viac ako 37 000 používateľov z viac ako 270 organizácií vybavilo viac než 530 000 000 činností. Popri neustále stúpajúcom záujme o informačné systémy pre podniky a organizácie v rámci Business Territory došlo tiež k výraznému nárastu používateľov služby My Territory určenej na riadenie záležitostí z osobného života.

Na súkromnej vysokej škole Unicorn College študuje celkovo 366 študentov. Unicorn College zaisťuje aj chod interných vzdelávacích programov Unicorn Top Gun Academy určených pre všetkých zamestnancov skupiny Unicorn. V roku 2012 niektorým z kurzov úspešne prešlo 862 účastníkov. V minulom roku Unicorn College získala tiež akreditáciu ČNB na vykonávanie skúšok zameraných na preukázanie odbornej spôsobilosti podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá