1.2.2013 0 Comments

Historicky najúspešnejší rok pre Unicorn

Skupina spoločností Unicorn poskytujúca komplexné služby v oblasti informačných technológií dosiahla v roku 2012 obrat 56,6 miliónov EUR. Ide o najlepší výsledok v jej viac než dvadsaťročnej histórii. Počet zamestnancov skupiny, do ktorej patria spoločnosti Unicorn Systems, Unicorn Universe a Unicorn College, bol v minulom roku 941.

Obrat skupiny Unicorn tvorili z 97 % dodávky služieb, najmä v oblasti vývoja, integrácie, prevádzky a podpory informačných systémov pre klientov hlavne z bankovníctva, poisťovníctva, energetiky, priemyslu, telekomunikácií a obchodu. Podiel zahraničných zákaziek na celkovom obrate presiahol 30 %.

Medzi stabilných zákazníkov softvérovej spoločnosti Unicorn Systems na českom trhu patrili aj v roku 2012 Komerční banka, Česká spořitelna, Československá obchodní banka, ŠKODA AUTO, ČEPS, Allianz pojišťovna, DHL, Tesco, Vodafone, Telefónica a ďalšie. Medzi kľúčové zákazky na slovenskom trhu sa zaradili systémy pre Tatra banku, Poštovú banku, Všeobecnú úverovú banku, Slovenskú sporiteľňu, prevádzkovateľov prenosovej sústavy SEPS alebo mobilného operátora Orange. Unicorn Systems úspešne pokračoval v získavaní a realizácii projektov pre európske energetické spoločnosti, ako sú napríklad TenneT, APX-ENDEX, BritNed, TSC, Elia a ďalšie.

V roku 2012 významným spôsobom vzrástol počet používateľov internetovej služby Unicorn Universe. Viac ako 37 000 používateľov z viac ako 270 organizácií vybavilo viac než 530 000 000 činností. Popri neustále stúpajúcom záujme o informačné systémy pre podniky a organizácie v rámci Business Territory došlo tiež k výraznému nárastu používateľov služby My Territory určenej na riadenie záležitostí z osobného života.

Na súkromnej vysokej škole Unicorn College študuje celkovo 366 študentov. Unicorn College zaisťuje aj chod interných vzdelávacích programov Unicorn Top Gun Academy určených pre všetkých zamestnancov skupiny Unicorn. V roku 2012 niektorým z kurzov úspešne prešlo 862 účastníkov. V minulom roku Unicorn College získala tiež akreditáciu ČNB na vykonávanie skúšok zameraných na preukázanie odbornej spôsobilosti podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá