Image
19.3.2015 0 Comments

Highendový HP Spectre x360 bude ostrou konkurenciou pre MacBook Air aj Lenovo Yoga

hp-pavilion-x360.jpg HP predstavilo notebook HP Spectre x360, ktorý rozširuje rad tzv. konvertibilných prenosných počítačov. Notebook HP Spectre x360 je osadený do celokovového tela. Tvorí ho pevná a ľahká hliníková zliatina, vďaka ktorej hmotnosť notebooku neprekročí 1,5 kg, je odolný a v profile nemá viac ako 15,9 mm. Prémiový vzhľad notebooku podčiarkuje frézovanie z jedného kusu kovu a leštený povrch, ktorý eliminuje otlačky prstov.

HP Spectre _Pro x360.jpg

HP Spectre x360 rozširuje ponuku konvertibilných počítačov typu 2 v 1, ktoré možno používať ako notebooky aj tablety, vďaka displeju otočnému do 360 stupňov. Oproti predchádzajúcej generácii má vylepšené kĺby - sada troch špirálových prevodov zaisťuje hladký, synchronizovaný a presný pohyb. Počítač tak možno dokonale prispôsobiť požiadavkám používateľov a využívať ho v rôznych prevádzkových režimoch ako:

  • Režim Notebook: Typický režim prenosného počítača, t.j. súčasné využívanie displeja a klávesnice pre plnohodnotnú prácu.
  • Režim multimédia: Klávesnica nie je nutná, pretočí sa približne o 270 stupňov a zmení sa na štýlový podstavec. Tento režim umožňuje používateľom pohodlne sledovať filmy alebo viesť video chat.
  • Režim stan: Notebook sa otvorí tak, aby sa dal postaviť na svoje dlhšie hrany. Režim sa odporúča pre hranie hier, prehliadanie fotografií a zdieľanie obrazovky s priateľmi.
  • Režim tablet: Klávesnica sa pretočí až pod zadnú stranu displeja a vznikne plnohodnotný tablet. Takto možno prehliadať sociálne siete alebo čítať knihu na cestách.

HP Spectre x360 má klávesnicu so zdvihom kláves 1,5 mm a extra široký sklenený touchpad pre uľahčenie ovládania.

Pre dosiahnutie maximálnej výdrže, na ktorú zákazníci kladú najväčší dôraz, je model HP Spectre x360 vybavený vysokokapacitným 56 W/h akumulátorom, ktorý zapadá do vyfrézovaného hliníkového tela. HP sa zameralo aj na energetickú efektivitu najväčšieho "žrúta" energie - dotykového displeja s vysokým rozlíšením. 

HP Spectre_Pro x360_pohled z boku.jpg

Dotykový panel je teraz pripojený priamo k displeju, čím sa zvýšil celkový jas a viditeľnosť jednotlivých pixelov. Na dosiahnutie rovnakej úrovne jasu tak spotrebuje novinka menej energie ako jej predchodcovia. U modelov HP Spectre x360 s Quad HD displejom sa používa technológia Panel Self Refresh (PSR), ktorá vypína video procesor a pridružené obvody vždy, keď je obraz na displeji statický (napr. pri čítaní PDF súborov). Vďaka týmto opatreniam vydrží HP Spectre x360 pracovať až 12 a pol hodiny na jedno nabitie.

Inováciou prešli aj prvky Wi-Fi. Bezdrôtový ovládač je nakonfigurovaný tak, že v prípade rušenej siete Wi-Fi alebo v prostredí s viacero bezdrôtovými prístupovými bodmi, zvýši výkon antény. Tá je umiestnená v hornej časti displeja aby umožnila efektívne ladenie v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz v každom prevádzkovom režime. .

HP Spectre x360 podporuje procesory Intel Core i5 a i7 a SSD disky s kapacitou 512 GB. Aj napriek minimálnym rozmerom sa na tenkom tele notebooku našlo miesto pre plnohodnotné rozhranie HDMI a DisplayPort 1.2, aby jeho majitelia mohli pri práci využívať viac monitorov. Nechýba ani technológia Intel Wireless Display pre bezdrôtové streamovanie obrazu z notebooku na veľkú televíznu obrazovku.

Pre pripojenie ďalších externých zariadení a príslušenstva slúžia tri porty USB 3.0, pričom s podporou technológie HP USB Sleep and Charge dobíjajú zariadenia aj keď je notebook v režime spánku.

Štýlový notebook HP Spectre x360 sa začne predávať v apríli tohto roku. Cena základnej konfigurácie s procesorom Intel Core i5, dotykovým displejom Full HD, s 8 GB operačnej pamäte a 256 GB SSD diskom bude začínať na úrovni 1 199 eur. V predaji bude aj variant HP pre biznis zákazníkov s profesionálnym operačným systémom Microsoft Windows 8.1 Pro a bezpečnostným TMP čipom za cenu od 1 259 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá