Image
19.3.2015 0 Comments

Highendový HP Spectre x360 bude ostrou konkurenciou pre MacBook Air aj Lenovo Yoga

hp-pavilion-x360.jpg HP predstavilo notebook HP Spectre x360, ktorý rozširuje rad tzv. konvertibilných prenosných počítačov. Notebook HP Spectre x360 je osadený do celokovového tela. Tvorí ho pevná a ľahká hliníková zliatina, vďaka ktorej hmotnosť notebooku neprekročí 1,5 kg, je odolný a v profile nemá viac ako 15,9 mm. Prémiový vzhľad notebooku podčiarkuje frézovanie z jedného kusu kovu a leštený povrch, ktorý eliminuje otlačky prstov.

HP Spectre _Pro x360.jpg

HP Spectre x360 rozširuje ponuku konvertibilných počítačov typu 2 v 1, ktoré možno používať ako notebooky aj tablety, vďaka displeju otočnému do 360 stupňov. Oproti predchádzajúcej generácii má vylepšené kĺby - sada troch špirálových prevodov zaisťuje hladký, synchronizovaný a presný pohyb. Počítač tak možno dokonale prispôsobiť požiadavkám používateľov a využívať ho v rôznych prevádzkových režimoch ako:

  • Režim Notebook: Typický režim prenosného počítača, t.j. súčasné využívanie displeja a klávesnice pre plnohodnotnú prácu.
  • Režim multimédia: Klávesnica nie je nutná, pretočí sa približne o 270 stupňov a zmení sa na štýlový podstavec. Tento režim umožňuje používateľom pohodlne sledovať filmy alebo viesť video chat.
  • Režim stan: Notebook sa otvorí tak, aby sa dal postaviť na svoje dlhšie hrany. Režim sa odporúča pre hranie hier, prehliadanie fotografií a zdieľanie obrazovky s priateľmi.
  • Režim tablet: Klávesnica sa pretočí až pod zadnú stranu displeja a vznikne plnohodnotný tablet. Takto možno prehliadať sociálne siete alebo čítať knihu na cestách.

HP Spectre x360 má klávesnicu so zdvihom kláves 1,5 mm a extra široký sklenený touchpad pre uľahčenie ovládania.

Pre dosiahnutie maximálnej výdrže, na ktorú zákazníci kladú najväčší dôraz, je model HP Spectre x360 vybavený vysokokapacitným 56 W/h akumulátorom, ktorý zapadá do vyfrézovaného hliníkového tela. HP sa zameralo aj na energetickú efektivitu najväčšieho "žrúta" energie - dotykového displeja s vysokým rozlíšením. 

HP Spectre_Pro x360_pohled z boku.jpg

Dotykový panel je teraz pripojený priamo k displeju, čím sa zvýšil celkový jas a viditeľnosť jednotlivých pixelov. Na dosiahnutie rovnakej úrovne jasu tak spotrebuje novinka menej energie ako jej predchodcovia. U modelov HP Spectre x360 s Quad HD displejom sa používa technológia Panel Self Refresh (PSR), ktorá vypína video procesor a pridružené obvody vždy, keď je obraz na displeji statický (napr. pri čítaní PDF súborov). Vďaka týmto opatreniam vydrží HP Spectre x360 pracovať až 12 a pol hodiny na jedno nabitie.

Inováciou prešli aj prvky Wi-Fi. Bezdrôtový ovládač je nakonfigurovaný tak, že v prípade rušenej siete Wi-Fi alebo v prostredí s viacero bezdrôtovými prístupovými bodmi, zvýši výkon antény. Tá je umiestnená v hornej časti displeja aby umožnila efektívne ladenie v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz v každom prevádzkovom režime. .

HP Spectre x360 podporuje procesory Intel Core i5 a i7 a SSD disky s kapacitou 512 GB. Aj napriek minimálnym rozmerom sa na tenkom tele notebooku našlo miesto pre plnohodnotné rozhranie HDMI a DisplayPort 1.2, aby jeho majitelia mohli pri práci využívať viac monitorov. Nechýba ani technológia Intel Wireless Display pre bezdrôtové streamovanie obrazu z notebooku na veľkú televíznu obrazovku.

Pre pripojenie ďalších externých zariadení a príslušenstva slúžia tri porty USB 3.0, pričom s podporou technológie HP USB Sleep and Charge dobíjajú zariadenia aj keď je notebook v režime spánku.

Štýlový notebook HP Spectre x360 sa začne predávať v apríli tohto roku. Cena základnej konfigurácie s procesorom Intel Core i5, dotykovým displejom Full HD, s 8 GB operačnej pamäte a 256 GB SSD diskom bude začínať na úrovni 1 199 eur. V predaji bude aj variant HP pre biznis zákazníkov s profesionálnym operačným systémom Microsoft Windows 8.1 Pro a bezpečnostným TMP čipom za cenu od 1 259 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá