Image
29.9.2016 0 Comments

High-tech remienok na hodinky premení váš prst na telefón

Startup Innomdle Lab, ktorý bol pôvodne súčasťou programu C-LAB Samsungu a vyčlenil sa z neho v roku 2015, predstavil špeciálny remienok na hodinky Sgnl, ktorý vraj umožňuje, aby ste prijali telefónny hovor prostredníctvom svojho prsta. Vďaka Sgnl môžete nechať mobil vo vrecku, jednoducho zdvihnúť ruku a prijať telefónny hovor bez použitia náhlavnej súpravy alebo slúchadiel. Stačí len priložiť prst k uchu.

Technológia ako zo špionážneho filmu či sci-fi prináša úplne nový spôsob komunikácie a spoločnosť sa ju teraz snaží dostať na trh pomocou crowdfundingovej kampane na portáli Kickstarter. Cieľom bolo vyzbierať 50 000 dolárov, no niekoľko dní pred koncom kampane suma na konte už prekročila 1 162 600 dolárov. Dodávky by sa mali začať vo februári 2017.

A ako to celé funguje? Trochu to pripomína slúchadlá, ktoré prenášajú vibrácie priamo na kosť. Aj Sgnl prenáša vibrácie do tela, ibaže v tomto procese nie sú zapojené nijaké slúchadlá. Prenos vibrácií sa uskutočňuje cez ruku priamo do ucha, takže takýto hovor ľudia v okolí nemôžu odpočúvať.

Sgnl prijíma hlasový signál z telefónu cez bluetooth. Potom generuje vibrácie prostredníctvom jednotky BCU (Body Conduction Unit), ktorá ich potom prenáša cez ruku do prsta. Zvuk je vraj zreteľný aj v hlučnom prostredí.

Do remienka je zabudovaný aj mikrofón, cez ktorý sa zasa odosiela zvuk volajúcemu. Okrem toho sú do remienka integrované aj senzory na sledovanie aktivity.  Remienok pracuje s inteligentnými hodinkami, ale funguje aj ako samostatný náramok.

Zástupcovia startupu demonštrovali svoju technológiu v stánku Samsungu na veľtrhu IFA a ľudia, ktorí ju vyskúšali, povedali, že funguje tak, ako tvrdí výrobca, ale kvalita zvuku nie je oslňujúca, údajne pripomína rozhlasové vysielanie zo starých čias.

Zdroj: geek.com

qz.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá