Image
29.9.2016 0 Comments

High-tech remienok na hodinky premení váš prst na telefón

Startup Innomdle Lab, ktorý bol pôvodne súčasťou programu C-LAB Samsungu a vyčlenil sa z neho v roku 2015, predstavil špeciálny remienok na hodinky Sgnl, ktorý vraj umožňuje, aby ste prijali telefónny hovor prostredníctvom svojho prsta. Vďaka Sgnl môžete nechať mobil vo vrecku, jednoducho zdvihnúť ruku a prijať telefónny hovor bez použitia náhlavnej súpravy alebo slúchadiel. Stačí len priložiť prst k uchu.

Technológia ako zo špionážneho filmu či sci-fi prináša úplne nový spôsob komunikácie a spoločnosť sa ju teraz snaží dostať na trh pomocou crowdfundingovej kampane na portáli Kickstarter. Cieľom bolo vyzbierať 50 000 dolárov, no niekoľko dní pred koncom kampane suma na konte už prekročila 1 162 600 dolárov. Dodávky by sa mali začať vo februári 2017.

A ako to celé funguje? Trochu to pripomína slúchadlá, ktoré prenášajú vibrácie priamo na kosť. Aj Sgnl prenáša vibrácie do tela, ibaže v tomto procese nie sú zapojené nijaké slúchadlá. Prenos vibrácií sa uskutočňuje cez ruku priamo do ucha, takže takýto hovor ľudia v okolí nemôžu odpočúvať.

Sgnl prijíma hlasový signál z telefónu cez bluetooth. Potom generuje vibrácie prostredníctvom jednotky BCU (Body Conduction Unit), ktorá ich potom prenáša cez ruku do prsta. Zvuk je vraj zreteľný aj v hlučnom prostredí.

Do remienka je zabudovaný aj mikrofón, cez ktorý sa zasa odosiela zvuk volajúcemu. Okrem toho sú do remienka integrované aj senzory na sledovanie aktivity.  Remienok pracuje s inteligentnými hodinkami, ale funguje aj ako samostatný náramok.

Zástupcovia startupu demonštrovali svoju technológiu v stánku Samsungu na veľtrhu IFA a ľudia, ktorí ju vyskúšali, povedali, že funguje tak, ako tvrdí výrobca, ale kvalita zvuku nie je oslňujúca, údajne pripomína rozhlasové vysielanie zo starých čias.

Zdroj: geek.com

qz.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá