Image
26.8.2016 1 Comments

Hardvér ako služba: Startup zabezpečí, aby ste mali vždy najnovšiu verziu smartfónu či tabletu

Ak ste fanúšikom technológií a túžite stále držať v rukách najnovšiu generáciu zariadení, mali by ste zbystriť pozornosť. Práve na tento typ zákazníkov sa zameriava startup Upgraded.io, ktorý založil bývalý zamestnanec Uberu Jamon Rahn. Chce pomôcť zákazníkom upgradovať svoje smartfóny, tablety a ďalšie zariadenia s menšími ťažkosťami a nižšími nákladmi. Tí budú môcť firme odovzdať svoje stará zariadenie a „prenajať si“ jeho novú verziu.

Upgraded.io od ceny novinky odráta aktuálnu cenu použitého zariadenia a rozdiel rozdelí do splátok, ktoré potom bude účtovať zákazníkovi počas nasledujúcich mesiacov.

Rahn vychádza z toho, že trh s použitým tovarom má podľa odhadov spoločnosti Deloitte hodnotu asi 37 mld. dolárov, z čoho telefóny predstavujú 17 mld.

Startup práve dokončil kurz v akcelerátore Y Combinator v Silicon Valley, pôsobí už v Spojených štátoch a teraz sa chystá rozšíriť svoje podnikanie aj do Európy. Rahn dúfa, že bude pokračovať v stopách svojich predchodcov z Y Combinator, ako je Airbnb či Dropbox.  Začať by mal v škandinávskych krajinách.

„Za 900-eurový smartfón bude zákazník platiť 50 – 60 eur mesačne, čo mu umožní upgradovať svoje zariadenie každý rok,“ vysvetlil Rahn.

Podľa týchto čísel zákazník zaplatí počas 12 mesiacov dovedna 600 až 720 eur za zariadenie s cenovkou 900 eur, pričom odovzdá aj svoje staré zariadenie. Nebude tak musieť prácne zháňať kupca na použitý telefón. Rahn tvrdí, že zostatková hodnota použitého zariadenia sa bude dať vyčísliť s veľkou presnosťou na základe predošlých nazbieraných dát.

Foto: Jamon Rahn, bývalý zamestnanec Uberu

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

1 Comments

  1. Juuu materializmus náš milovaný...! reakcia na: Hardvér ako služba: Startup zabezpečí, aby ste mali vždy najnovšiu verziu smartfónu či tabletu
    27.8.2016 01:08
    Výborne pán "vynálezca" tak akurát prispeje k ešte rapídnejšiemu zaprataniu našej planéty zariadeniami - dva roky životnosti zariadení zníži na jeden - a vybuduje v ľuďoch materializmus najvyššieho rázu. ..Ach ach.. :( :/
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá