Image
12.2.2016 0 Comments

Hackeri sa dostali ku kontaktným údajom viac ako 20 000 agentov FBI

Hackeri získali mená 22 175 zamestnancov FBI vrátane pracovného zaradenia a kontaktných informácií. Únik prišiel len deň po tom, čo hackerská skupina tweetovala z účtu @DotGovs on-line databázu s podrobnosťami o 9355 amerických štátnych zamestnancoch z iného ministerstva.

Druhú várku informácií sprevádza heslo „Nech žije Palestína, nech žije Gaza“. Obsahuje okrem iného aj mená 1797 zvláštnych agentov a zástupcu riaditeľa jedného špecializovaného oddelenia.

Skupina tvrdí, že stiahla aj 200 GB dát z internej siete amerického ministerstva spravodlivosti. Údaje vraj zahŕňajú citlivé informácie, ako sú čísla kreditných kariet a vojenské e-maily.

Databáza zamestnancov FBI obsahuje zoznam pracovníkov s priezviskami začínajúcimi sa od A po Je, čo je viac ako polovica z celkového počtu 35 000 zamestnancov úradu. Podľa britského denníka The Telegraph sa zoznam zdá reálny.

Jeden z hackerov sa pochválil webu Motherboard, že získal prístup k mailovému účtu ministerstva spravodlivosti, kde našiel kontaktné údaje a ďalší 1 TB dát.

Podľa niektorých dohadov bol útok spáchaný rovnakou skupinou, ktorá sa v októbri nabúrala do osobného e-mailového konta Johna Brennana, riaditeľa CIA. No zatiaľ nie je jasné, či za posledným útokom stoja rovnakí ľudia.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Bezpečnosť 1

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá