Image
12.2.2016 0 Comments

Hackeri sa dostali ku kontaktným údajom viac ako 20 000 agentov FBI

Hackeri získali mená 22 175 zamestnancov FBI vrátane pracovného zaradenia a kontaktných informácií. Únik prišiel len deň po tom, čo hackerská skupina tweetovala z účtu @DotGovs on-line databázu s podrobnosťami o 9355 amerických štátnych zamestnancoch z iného ministerstva.

Druhú várku informácií sprevádza heslo „Nech žije Palestína, nech žije Gaza“. Obsahuje okrem iného aj mená 1797 zvláštnych agentov a zástupcu riaditeľa jedného špecializovaného oddelenia.

Skupina tvrdí, že stiahla aj 200 GB dát z internej siete amerického ministerstva spravodlivosti. Údaje vraj zahŕňajú citlivé informácie, ako sú čísla kreditných kariet a vojenské e-maily.

Databáza zamestnancov FBI obsahuje zoznam pracovníkov s priezviskami začínajúcimi sa od A po Je, čo je viac ako polovica z celkového počtu 35 000 zamestnancov úradu. Podľa britského denníka The Telegraph sa zoznam zdá reálny.

Jeden z hackerov sa pochválil webu Motherboard, že získal prístup k mailovému účtu ministerstva spravodlivosti, kde našiel kontaktné údaje a ďalší 1 TB dát.

Podľa niektorých dohadov bol útok spáchaný rovnakou skupinou, ktorá sa v októbri nabúrala do osobného e-mailového konta Johna Brennana, riaditeľa CIA. No zatiaľ nie je jasné, či za posledným útokom stoja rovnakí ľudia.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá