Image
12.2.2016 0 Comments

Hackeri sa dostali ku kontaktným údajom viac ako 20 000 agentov FBI

Hackeri získali mená 22 175 zamestnancov FBI vrátane pracovného zaradenia a kontaktných informácií. Únik prišiel len deň po tom, čo hackerská skupina tweetovala z účtu @DotGovs on-line databázu s podrobnosťami o 9355 amerických štátnych zamestnancoch z iného ministerstva.

Druhú várku informácií sprevádza heslo „Nech žije Palestína, nech žije Gaza“. Obsahuje okrem iného aj mená 1797 zvláštnych agentov a zástupcu riaditeľa jedného špecializovaného oddelenia.

Skupina tvrdí, že stiahla aj 200 GB dát z internej siete amerického ministerstva spravodlivosti. Údaje vraj zahŕňajú citlivé informácie, ako sú čísla kreditných kariet a vojenské e-maily.

Databáza zamestnancov FBI obsahuje zoznam pracovníkov s priezviskami začínajúcimi sa od A po Je, čo je viac ako polovica z celkového počtu 35 000 zamestnancov úradu. Podľa britského denníka The Telegraph sa zoznam zdá reálny.

Jeden z hackerov sa pochválil webu Motherboard, že získal prístup k mailovému účtu ministerstva spravodlivosti, kde našiel kontaktné údaje a ďalší 1 TB dát.

Podľa niektorých dohadov bol útok spáchaný rovnakou skupinou, ktorá sa v októbri nabúrala do osobného e-mailového konta Johna Brennana, riaditeľa CIA. No zatiaľ nie je jasné, či za posledným útokom stoja rovnakí ľudia.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá