Image
23.5.2014 0 Comments

Hackeri napadli eBay a skopírovali veľkú časť jeho databázy

ebay.jpg eBay oznámil, že pred tromi mesiacmi (na prelome februára a marca) hackeri prenikli do jeho siete a získali prístup asi k 145 miliónom záznamov o používateľoch. Ide o jeden z najväčších únikov dát v histórii podľa počtu ohrozených účtov.

Záznamy obsahovali heslá, e-mailové adresy, poštové adresy, dátumy narodenia a ďalšie osobné informácie, neboli však medzi nimi finančné údaje, napr. čísla kreditných kariet.

Zákazníkom sa odporúča, aby okamžite zmenili svoje heslá. No heslá boli šifrované a spoločnosť vraj nemá dôvod domnievať sa, že sa útočníkom podarilo šifrovanie prelomiť.

Bezpečnostní odborníci odporúčajú zákazníkom eBay ostražitosť najmä v prípade, že používali rovnaké heslá aj na iné účty. Zároveň tvrdia, že existuje značné riziko toho, že hackeri dešifrovali heslá, pretože spoločnosti väčšinou požiadajú používateľov o zmenu hesla len v prípade, ak sa nazdávajú, že je reálna šanca na ich prelomenie útočníkmi.

Napriek tomu eBay vyhlásil, že nevidí nijaké náznaky zvýšeného výskytu podvodnej činnosti a neexistuje žiadny dôkaz, že by jeho on-line platobná služba PayPal bola narušená.

eBay takisto uviedol, že útočníci získali prihlasovacie údaje istého počtu jeho zamestnancov, čo im umožní prístup do firemnej siete spoločnosti.

Útok bol objavený začiatkom mája a okamžite sa začalo jeho vyšetrovanie. Na pomoc pri ňom bola prizvaná forenzná divízia Mandiant bezpečnostnej spoločnosti FireEye.

Experti na počítačovú bezpečnosť tvrdia, že ide o druhý najväčší hackerský útok na americkú spoločnosť v histórii. Ten najväčší postihol v októbri 2013 výrobcu softvéru Adobe. Hackeri pri ňom získali prístup asi k 152 miliónom používateľských účtov.

Zdroj: reuters.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Bezpečnosť 2

Samsungu už vybuchujú aj práčky, problém je s abnormálnymi vibráciami

13.10.2016 00:10

Samsung po stiahnutí svojho smartfónu Galaxy Note 7 čelí ďalšiemu problému. Americká Komisia pre bezpečnosť produktov (Consumer Product Safety Commission – CPSC) vo svojom vyhlásení varuje spotrebiteľ ...

Bezpečnosť

Motion Code: Kreditná karta s displejom, ktorá každú hodinu mení bezpečnostný kód

12.10.2016 00:22

Embosované platobné karty majú síce výhody, keďže nimi možno platiť aj v prevádzkach nevybavených elektronickým platobným terminálom, no spájajú sa s nimi aj zvýšené bezpečnostné riziká, pretože sú na ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá