Image
23.5.2014 0 Comments

Hackeri napadli eBay a skopírovali veľkú časť jeho databázy

ebay.jpg eBay oznámil, že pred tromi mesiacmi (na prelome februára a marca) hackeri prenikli do jeho siete a získali prístup asi k 145 miliónom záznamov o používateľoch. Ide o jeden z najväčších únikov dát v histórii podľa počtu ohrozených účtov.

Záznamy obsahovali heslá, e-mailové adresy, poštové adresy, dátumy narodenia a ďalšie osobné informácie, neboli však medzi nimi finančné údaje, napr. čísla kreditných kariet.

Zákazníkom sa odporúča, aby okamžite zmenili svoje heslá. No heslá boli šifrované a spoločnosť vraj nemá dôvod domnievať sa, že sa útočníkom podarilo šifrovanie prelomiť.

Bezpečnostní odborníci odporúčajú zákazníkom eBay ostražitosť najmä v prípade, že používali rovnaké heslá aj na iné účty. Zároveň tvrdia, že existuje značné riziko toho, že hackeri dešifrovali heslá, pretože spoločnosti väčšinou požiadajú používateľov o zmenu hesla len v prípade, ak sa nazdávajú, že je reálna šanca na ich prelomenie útočníkmi.

Napriek tomu eBay vyhlásil, že nevidí nijaké náznaky zvýšeného výskytu podvodnej činnosti a neexistuje žiadny dôkaz, že by jeho on-line platobná služba PayPal bola narušená.

eBay takisto uviedol, že útočníci získali prihlasovacie údaje istého počtu jeho zamestnancov, čo im umožní prístup do firemnej siete spoločnosti.

Útok bol objavený začiatkom mája a okamžite sa začalo jeho vyšetrovanie. Na pomoc pri ňom bola prizvaná forenzná divízia Mandiant bezpečnostnej spoločnosti FireEye.

Experti na počítačovú bezpečnosť tvrdia, že ide o druhý najväčší hackerský útok na americkú spoločnosť v histórii. Ten najväčší postihol v októbri 2013 výrobcu softvéru Adobe. Hackeri pri ňom získali prístup asi k 152 miliónom používateľských účtov.

Zdroj: reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá