Image
23.5.2014 0 Comments

Hackeri napadli eBay a skopírovali veľkú časť jeho databázy

ebay.jpg eBay oznámil, že pred tromi mesiacmi (na prelome februára a marca) hackeri prenikli do jeho siete a získali prístup asi k 145 miliónom záznamov o používateľoch. Ide o jeden z najväčších únikov dát v histórii podľa počtu ohrozených účtov.

Záznamy obsahovali heslá, e-mailové adresy, poštové adresy, dátumy narodenia a ďalšie osobné informácie, neboli však medzi nimi finančné údaje, napr. čísla kreditných kariet.

Zákazníkom sa odporúča, aby okamžite zmenili svoje heslá. No heslá boli šifrované a spoločnosť vraj nemá dôvod domnievať sa, že sa útočníkom podarilo šifrovanie prelomiť.

Bezpečnostní odborníci odporúčajú zákazníkom eBay ostražitosť najmä v prípade, že používali rovnaké heslá aj na iné účty. Zároveň tvrdia, že existuje značné riziko toho, že hackeri dešifrovali heslá, pretože spoločnosti väčšinou požiadajú používateľov o zmenu hesla len v prípade, ak sa nazdávajú, že je reálna šanca na ich prelomenie útočníkmi.

Napriek tomu eBay vyhlásil, že nevidí nijaké náznaky zvýšeného výskytu podvodnej činnosti a neexistuje žiadny dôkaz, že by jeho on-line platobná služba PayPal bola narušená.

eBay takisto uviedol, že útočníci získali prihlasovacie údaje istého počtu jeho zamestnancov, čo im umožní prístup do firemnej siete spoločnosti.

Útok bol objavený začiatkom mája a okamžite sa začalo jeho vyšetrovanie. Na pomoc pri ňom bola prizvaná forenzná divízia Mandiant bezpečnostnej spoločnosti FireEye.

Experti na počítačovú bezpečnosť tvrdia, že ide o druhý najväčší hackerský útok na americkú spoločnosť v histórii. Ten najväčší postihol v októbri 2013 výrobcu softvéru Adobe. Hackeri pri ňom získali prístup asi k 152 miliónom používateľských účtov.

Zdroj: reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá