Image
29.5.2014 0 Comments

Hackeri napadli Avast a ukradli používateľské údaje

avast_2014.png Spoločnosť Avast vyrábajúca antivírusové produkty v pondelok zistila, že cez víkend napadli jej webové komunitné fórum podpory hackeri. Získali databázu s prezývkami, používateľskými menami, e-mailovými adresami a kontrolnými súčtami hesiel. Webové fórum Avastu je dočasne mimo prevádzky.

Hoci heslá boli zašifrované, Avast priznal, že sofistikovaní hackeri ich mohli prelomiť. Spoločnosť preto vyzýva používateľov, aby zmenili svoje heslá, najmä ak ich využívali aj na prístup na iné stránky.

Avast je ďalšia z radu spoločností, ktorých používateľské údaje sa ocitli v nesprávnych rukách. Minulý týždeň vyzval používateľov na zmenu hesla eBay po hackerskom prieniku do firemnej siete a kompromitácii databázy používateľov.

Iróniou je, že tentoraz sa obeťou hackerov stal dodávateľ bezpečnostných riešení, ktoré chránia používateľov pred škodlivým softvérom a ďalšími hrozbami. Podľa CEO Avastu Vincea Stecklera sa hackeri nedostali k platobným a licenčným údajom.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá