Image
7.8.2014 0 Comments

Hackeri dokážu odomknúť automobil bez kľúčov, s pomocou skopírovaného signálu

hack_auta_58.jpg Odborník na bezpečnosť Silvio Cesare testoval bezpečnosť automobilov na svojom 10 ročnom vozidle. Pomocou technického vybavenia v hodnote cca 1000 dolárov dokázal zachytiť bezdrôtový signál, ktorý vysiela kľúč od automobilu smerom k vozidlu. Následne tento signál dokázal opätovne vygenerovať a auto odomkol pomocou notebooku.

Princíp útoku spočíva vo využití tzv. softvérovo definovaného rádia. Toto zariadenie dokáže digitálne vysielať alebo zachytiť široké spektrum frekvencií, vrátane FM, Bluetooth a Wi-Fi komunikácie. Cesare toto zariadenie pripojil k notebooku, pripojil lacnú anténu a zosilňovač a bol schopný vytvoriť kópiu signálu, ktorý odomkne/zamkne auto.

Bezpečnostný expert tvrdí, že takýto útok je možné vykonať v priebehu niekoľkých minút. Nakoľko však po získanej frekvencii posiela náhodne generované kódy, môže v niektorých prípadoch trvať hodinu aj dve. Cesare upozorňuje aj na to, že cena potrebného vybavenia postupne klesá, čo by mohlo zvýšiť záujem prípadných zlodejov.

Na druhej strane je však možné, že metóda nebude fungovať v prípade všetkých automobilov.

Takýto typ útoku je vhodný najmä v prípade, ak si necháte auto cez noc v garáži. Používateľ zistí, že niekto „hackol" jeho auto, ak kľúč nefunguje a zareaguje až na cca 3 stlačenie tlačidla. Cesare odporúča všetkým paranoikom, aby si zamykali a odomykali auto klasickým spôsobom.

Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá