Image
4.12.2015 0 Comments

Hacker sa dostal k údajom z miliónov účtov z detských tabletov vrátane fotiek

Hongkonská spoločnosť Vtech vyrába tablety a ďalšie elektronické zariadenia pre deti. Minulý týždeň anonymný hacker oznámil redakcii magazínu Vice, že sa nabúral do databázy spoločnosti, kde sa ukladajú osobné údaje, nahrávky a obrázky detí. Útok sa týka 5 miliónov zákazníkov a v rámci neho získal prístup i k četovacím protokolom, obrázkom detí nasnímaným fotoaparátom zariadenia a ďalším osobných informáciám.

Bezpečnostný expert Troy Hunt uviedol, že všetka komunikácia cez aplikáciu bola nešifrovaná, čo znamená, že keď hacker dostal prístup k databáze, všetky informácie si mohol prečítať. Pritom pomocou týchto údajov a obrázkov sa môže dopátrať ku konkrétnym používateľským menám, teda identifikovať deti i dospelých v súboroch.

Spoločnosť vzápätí odstavila niektoré zo svojich zraniteľných portálov vrátane Learning Lodge App Store, na ktorý smeroval útok. Podľa jej vyjadrenia databáza obsahovala profilové informácie, ako je meno, e-mailová adresa, heslo, IP adresa, poštová adresa, história sťahovaných súborov a pod. Neobsahovala však nijaké informácie o kreditnej karte alebo iné platobné údaje.

Hacker sa pre magazín Vice vyjadril, že svojím činom chcel poukázať na mizerné zabezpečenie serverov spoločnosti. Nie je vraj jeho zámerom zverejniť získané údaje alebo ich predávať na on-line trhu. Podnetom mu údajne bolo isté vlákno na diskusnom fóre, kde hackeri debatovali o tom, ako sa pohrali s tabletom Innotab od Vtechu, určeným pre deti. Potom aj sám zašiel na jednu z mnohých webových stránok spoločnosti a zistil, že používa Flash a obsahuje prihlasovacie okno. Na jej nabúranie použil techniku známu ako SQL injection. Rýchlo sa mu podarilo získať maximálnu úroveň oprávnení, v technickom slangu nazývanú root. Vtedy si uvedomil, že tu môže robiť, čo len chce. Začal sa špárať v serveroch Vtechu a objavil dve nové databázy obsahujúce osobné údaje miliónov rodičov a tisícov detí.

Súdiac podľa nízkej úrovne zabezpečenia serverov Vtechu, mal vraj hacker obavy, že aj iní by mohli získať prístup k týmto údajom, preto chcel na problém upozorniť.

Zdroj: hindependent.co.uk
motherboard.vice.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá