Image
6.6.2016 1 Comments

Hacker ponúka na predaj nebezpečnú zraniteľnosť týkajúcu sa všetkých verzií Windows

Hacker s prezývkou BuggiCorp predáva na ruskom webe spojenom s kyberzločinom nebezpečnú zero day zraniteľnosť. Tvrdí, že sa týka viac ako 1,5 miliardy používateľov Windows, pretože funguje na všetkých verziách tohto operačného systému. Hacker chce predať kompletný zdrojový kód a demonštračný exploit komukoľvek, kto je zaň ochotný zaplatiť 90 000 dolárov v bitcoinoch.

Na jeho inzerát upozornila bezpečnostná firma Trustwave, ktorá uviedla, že hacker predáva exploit za 95 000 dolárov, neskôr však bol inzerát aktualizovaný a cena znížená na 90 000 dolárov.

Ako dôkaz funkčnosti pridal hacker dve videá. V prvom sťahuje najnovšiu aktualizáciu Windows 10 a potom ukazuje funkčnosť exploitu zvýšením oprávnení pre proces cmd.exe na úroveň System.

Druhé video demonštruje, že útočný softvér obchádza všetky bezpečnostné mechanizmy funkcie Enhanced Experience Toolkit (EMET). 

Hoci to vyzerá tak, že exploit je funkčný, neexistuje  nijaký spôsob, ako si to overiť s úplnou istotou. Trustwave upozornil na záležitosť bezpečnostný tím Microsoftu, teraz sa očakáva jeho rýchla reakcia.

Zdroj: trustwave.com

fossbytes.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 2

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

1 Comments

  1. Linux reakcia na: Hacker ponúka na predaj nebezpečnú zraniteľnosť týkajúcu sa všetkých verzií Windows
    6.6.2016 07:06
    Som spokojným nepoužívateľom os windows.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá