Image
6.6.2016 1 Comments

Hacker ponúka na predaj nebezpečnú zraniteľnosť týkajúcu sa všetkých verzií Windows

Hacker s prezývkou BuggiCorp predáva na ruskom webe spojenom s kyberzločinom nebezpečnú zero day zraniteľnosť. Tvrdí, že sa týka viac ako 1,5 miliardy používateľov Windows, pretože funguje na všetkých verziách tohto operačného systému. Hacker chce predať kompletný zdrojový kód a demonštračný exploit komukoľvek, kto je zaň ochotný zaplatiť 90 000 dolárov v bitcoinoch.

Na jeho inzerát upozornila bezpečnostná firma Trustwave, ktorá uviedla, že hacker predáva exploit za 95 000 dolárov, neskôr však bol inzerát aktualizovaný a cena znížená na 90 000 dolárov.

Ako dôkaz funkčnosti pridal hacker dve videá. V prvom sťahuje najnovšiu aktualizáciu Windows 10 a potom ukazuje funkčnosť exploitu zvýšením oprávnení pre proces cmd.exe na úroveň System.

Druhé video demonštruje, že útočný softvér obchádza všetky bezpečnostné mechanizmy funkcie Enhanced Experience Toolkit (EMET). 

Hoci to vyzerá tak, že exploit je funkčný, neexistuje  nijaký spôsob, ako si to overiť s úplnou istotou. Trustwave upozornil na záležitosť bezpečnostný tím Microsoftu, teraz sa očakáva jeho rýchla reakcia.

Zdroj: trustwave.com

fossbytes.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

1 Comments

  1. Linux reakcia na: Hacker ponúka na predaj nebezpečnú zraniteľnosť týkajúcu sa všetkých verzií Windows
    6.6.2016 07:06
    Som spokojným nepoužívateľom os windows.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá