Image
6.5.2016 0 Comments

Hacker Challenge: Myslíte si, že proti vám žiadne bezpečnostné mechanizmy neobstoja? Dokážte to!

Pri príležitosti konferencie CISCO SEC vyhlasuje ALEF súťaž pre všetkých záujemcov o kybernetickú bezpečnosť. Na zabezpečenom serveri je umiestený textový reťazec. Prvý, komu sa ho podarí získať alebo ten, kto vyrieši problém najoriginálnejším spôsobom, získa zaujímavé odmeny. 

O súťaži

Úlohou súťažiacich je preniknúť na zabezpečený server pripojený k internetu, získať textový reťazec umiestnený na serveri a zaslať ho e-mailom na adresu sk-marketing@alef.com spoločne s popisom metód a nástrojov, ktoré „hacker“ využil. 

Čo sa hodnotí

Voľba techník a postupov prelomenia cieľového systému je ponechaná na súťažiacom, avšak za podmienok ďalej stanovených. Tie nájdete TU.

  • Čas - komu sa podarí prvému získať textový reťazec zo súboru /etc/secret.file na serveri s IP adresou 193.239.0.14.
  • Originalita riešenia - zástupcovia bezpečnostného tímu spoločnosti ALEF vyhodnotia najoriginálnejšie riešenie a použité metódy a pokusy prenikania na server.

Po každom úspešnom prieniku bude daný deň o polnoci cieľový server uvedený do pôvodného nastavenia a bude obnovené celkové zabezpečenie.

O čo sa hrá

  • Prenosný Wifi router určený pre penetračné testovanie  bezdrôtových sietí s možnosťou odchytávania komunikácie a vykonávania útokov od sieťovej až po aplikačnú vrstvu. Viac tu.
  • ALEF voucher – voľné vstupy na školenia v hodnote 1 000 EUR venované  ALEF Training, na akékoľvek security školenie, ktoré si môžete zvoliť ľubovoľne podľa vašich preferencií z našej ponuky na CISCO, F5 alebo Cybersecurity.

Vyhlásenie výsledkov

Úspešných hackerov vyhlásime 19. 5. 2016 priamo na konferencii CISCO SEC 2016. Zároveň vám security tím predstaví server a jeho zabezpečenie. Výsledky zverejníme aj na webe a výhercov budeme kontaktovať aj osobne. Prečítajte si podmienky "dobývania" tohto serveru.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá