Image
6.5.2016 0 Comments

Hacker Challenge: Myslíte si, že proti vám žiadne bezpečnostné mechanizmy neobstoja? Dokážte to!

Pri príležitosti konferencie CISCO SEC vyhlasuje ALEF súťaž pre všetkých záujemcov o kybernetickú bezpečnosť. Na zabezpečenom serveri je umiestený textový reťazec. Prvý, komu sa ho podarí získať alebo ten, kto vyrieši problém najoriginálnejším spôsobom, získa zaujímavé odmeny. 

O súťaži

Úlohou súťažiacich je preniknúť na zabezpečený server pripojený k internetu, získať textový reťazec umiestnený na serveri a zaslať ho e-mailom na adresu sk-marketing@alef.com spoločne s popisom metód a nástrojov, ktoré „hacker“ využil. 

Čo sa hodnotí

Voľba techník a postupov prelomenia cieľového systému je ponechaná na súťažiacom, avšak za podmienok ďalej stanovených. Tie nájdete TU.

  • Čas - komu sa podarí prvému získať textový reťazec zo súboru /etc/secret.file na serveri s IP adresou 193.239.0.14.
  • Originalita riešenia - zástupcovia bezpečnostného tímu spoločnosti ALEF vyhodnotia najoriginálnejšie riešenie a použité metódy a pokusy prenikania na server.

Po každom úspešnom prieniku bude daný deň o polnoci cieľový server uvedený do pôvodného nastavenia a bude obnovené celkové zabezpečenie.

O čo sa hrá

  • Prenosný Wifi router určený pre penetračné testovanie  bezdrôtových sietí s možnosťou odchytávania komunikácie a vykonávania útokov od sieťovej až po aplikačnú vrstvu. Viac tu.
  • ALEF voucher – voľné vstupy na školenia v hodnote 1 000 EUR venované  ALEF Training, na akékoľvek security školenie, ktoré si môžete zvoliť ľubovoľne podľa vašich preferencií z našej ponuky na CISCO, F5 alebo Cybersecurity.

Vyhlásenie výsledkov

Úspešných hackerov vyhlásime 19. 5. 2016 priamo na konferencii CISCO SEC 2016. Zároveň vám security tím predstaví server a jeho zabezpečenie. Výsledky zverejníme aj na webe a výhercov budeme kontaktovať aj osobne. Prečítajte si podmienky "dobývania" tohto serveru.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá