Image
6.5.2016 0 Comments

Hacker Challenge: Myslíte si, že proti vám žiadne bezpečnostné mechanizmy neobstoja? Dokážte to!

Pri príležitosti konferencie CISCO SEC vyhlasuje ALEF súťaž pre všetkých záujemcov o kybernetickú bezpečnosť. Na zabezpečenom serveri je umiestený textový reťazec. Prvý, komu sa ho podarí získať alebo ten, kto vyrieši problém najoriginálnejším spôsobom, získa zaujímavé odmeny. 

O súťaži

Úlohou súťažiacich je preniknúť na zabezpečený server pripojený k internetu, získať textový reťazec umiestnený na serveri a zaslať ho e-mailom na adresu sk-marketing@alef.com spoločne s popisom metód a nástrojov, ktoré „hacker“ využil. 

Čo sa hodnotí

Voľba techník a postupov prelomenia cieľového systému je ponechaná na súťažiacom, avšak za podmienok ďalej stanovených. Tie nájdete TU.

  • Čas - komu sa podarí prvému získať textový reťazec zo súboru /etc/secret.file na serveri s IP adresou 193.239.0.14.
  • Originalita riešenia - zástupcovia bezpečnostného tímu spoločnosti ALEF vyhodnotia najoriginálnejšie riešenie a použité metódy a pokusy prenikania na server.

Po každom úspešnom prieniku bude daný deň o polnoci cieľový server uvedený do pôvodného nastavenia a bude obnovené celkové zabezpečenie.

O čo sa hrá

  • Prenosný Wifi router určený pre penetračné testovanie  bezdrôtových sietí s možnosťou odchytávania komunikácie a vykonávania útokov od sieťovej až po aplikačnú vrstvu. Viac tu.
  • ALEF voucher – voľné vstupy na školenia v hodnote 1 000 EUR venované  ALEF Training, na akékoľvek security školenie, ktoré si môžete zvoliť ľubovoľne podľa vašich preferencií z našej ponuky na CISCO, F5 alebo Cybersecurity.

Vyhlásenie výsledkov

Úspešných hackerov vyhlásime 19. 5. 2016 priamo na konferencii CISCO SEC 2016. Zároveň vám security tím predstaví server a jeho zabezpečenie. Výsledky zverejníme aj na webe a výhercov budeme kontaktovať aj osobne. Prečítajte si podmienky "dobývania" tohto serveru.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá