Image
19.2.2015 0 Comments

Hack umožní inštalovať Windows 10 aj na nepodporované telefóny

windows-10_phone.png Minulý týždeň Microsoft vydal náhľadovú verziu Windows 10 pre smartfóny. Zatiaľ však spoločnosť podporuje len zopár telefónov. Ak nemáte podporovaný model, nemôžete sa ani zaregistrovať do programu Windows Insider a nainštalovať si aktualizáciu softvéru.

Na internete sa však objavil návod, ako toto obmedzenie obísť a inštalovať Windows 10 na nepodporovaný telefón. Pravda, musíte byť ochotní riskovať a hacknúť svoj mobil.

Používateľ RustyGrom zverejnil na fóre Xda-developers nástroj nazvaný WPInsiderHacks, ktorý umožní načítanie systému Windows 10 aspoň na niektorých nepodporovaných smartfónoch tým, že zmení spôsob, ako sa identifikuje výrobca a modelové číslo telefónu na serveri Microsoftu, čím sa aktualizácia povolí.

RustyGrom tvrdí, že WPInsiderHacks funguje na Lumii 1520, no ďalším používateľom sa podarilo upraviť súbor WPFlights.xml, aby fungoval aj na iných telefónoch vrátane Lumií 930 a 920, ale aj na iných zariadeniach, napr. HTC Windows 8X a HTC One M8.

Majte však na pamäti, že Windows 10 je nedokončený operačný systém, ktorý obsahuje aj chyby, takže na svoj telefón inštalujete nestabilný softvér. Nebezpečenstvo sa ešte zvýši, ak ho nainštalujete na telefón, ktorý Microsoft ešte oficiálne nepodporuje.

Ak sa predsa rozhodnete riskovať, presný postup krok za krokom (pre skúsených používateľov a na vlastné riziko) nájdete na tejto stránke.

Zdroj: liliputing.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá