Image
19.2.2015 0 Comments

Hack umožní inštalovať Windows 10 aj na nepodporované telefóny

windows-10_phone.png Minulý týždeň Microsoft vydal náhľadovú verziu Windows 10 pre smartfóny. Zatiaľ však spoločnosť podporuje len zopár telefónov. Ak nemáte podporovaný model, nemôžete sa ani zaregistrovať do programu Windows Insider a nainštalovať si aktualizáciu softvéru.

Na internete sa však objavil návod, ako toto obmedzenie obísť a inštalovať Windows 10 na nepodporovaný telefón. Pravda, musíte byť ochotní riskovať a hacknúť svoj mobil.

Používateľ RustyGrom zverejnil na fóre Xda-developers nástroj nazvaný WPInsiderHacks, ktorý umožní načítanie systému Windows 10 aspoň na niektorých nepodporovaných smartfónoch tým, že zmení spôsob, ako sa identifikuje výrobca a modelové číslo telefónu na serveri Microsoftu, čím sa aktualizácia povolí.

RustyGrom tvrdí, že WPInsiderHacks funguje na Lumii 1520, no ďalším používateľom sa podarilo upraviť súbor WPFlights.xml, aby fungoval aj na iných telefónoch vrátane Lumií 930 a 920, ale aj na iných zariadeniach, napr. HTC Windows 8X a HTC One M8.

Majte však na pamäti, že Windows 10 je nedokončený operačný systém, ktorý obsahuje aj chyby, takže na svoj telefón inštalujete nestabilný softvér. Nebezpečenstvo sa ešte zvýši, ak ho nainštalujete na telefón, ktorý Microsoft ešte oficiálne nepodporuje.

Ak sa predsa rozhodnete riskovať, presný postup krok za krokom (pre skúsených používateľov a na vlastné riziko) nájdete na tejto stránke.

Zdroj: liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá