Image
19.2.2015 0 Comments

Hack umožní inštalovať Windows 10 aj na nepodporované telefóny

windows-10_phone.png Minulý týždeň Microsoft vydal náhľadovú verziu Windows 10 pre smartfóny. Zatiaľ však spoločnosť podporuje len zopár telefónov. Ak nemáte podporovaný model, nemôžete sa ani zaregistrovať do programu Windows Insider a nainštalovať si aktualizáciu softvéru.

Na internete sa však objavil návod, ako toto obmedzenie obísť a inštalovať Windows 10 na nepodporovaný telefón. Pravda, musíte byť ochotní riskovať a hacknúť svoj mobil.

Používateľ RustyGrom zverejnil na fóre Xda-developers nástroj nazvaný WPInsiderHacks, ktorý umožní načítanie systému Windows 10 aspoň na niektorých nepodporovaných smartfónoch tým, že zmení spôsob, ako sa identifikuje výrobca a modelové číslo telefónu na serveri Microsoftu, čím sa aktualizácia povolí.

RustyGrom tvrdí, že WPInsiderHacks funguje na Lumii 1520, no ďalším používateľom sa podarilo upraviť súbor WPFlights.xml, aby fungoval aj na iných telefónoch vrátane Lumií 930 a 920, ale aj na iných zariadeniach, napr. HTC Windows 8X a HTC One M8.

Majte však na pamäti, že Windows 10 je nedokončený operačný systém, ktorý obsahuje aj chyby, takže na svoj telefón inštalujete nestabilný softvér. Nebezpečenstvo sa ešte zvýši, ak ho nainštalujete na telefón, ktorý Microsoft ešte oficiálne nepodporuje.

Ak sa predsa rozhodnete riskovať, presný postup krok za krokom (pre skúsených používateľov a na vlastné riziko) nájdete na tejto stránke.

Zdroj: liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá