Image
26.3.2014 0 Comments

HTC má nový, funkciami nabitý ONE (M8) s dvoma fotoaparátmi a výdržou na jedno nabitie až 14 dní

HTC One M8_Gunmetal_Silver_Gold.jpg Spoločnosť HTC predstavila očakávaný smartfón HTC One (M8), ktorý sa pri uvedení na trh predstaví vo farbe Gunmetal Gray (bronzová sivá), s celokovovou konštrukciou, ktorá plynule prechádza do 5-palcového full HD (1080p) displeja s užšími okrajmi a mäkšími krivkami.

Spolu so štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz a najnovšou verziou operačného systému Android 4.4 KitKat prináša nový HTC One (M8) úplne nové rozhranie HTC Sense 6, ktoré bude dostupné priamo v zariadení aj ako aktualizácia z obchodu Google Play.

Rozhranie HTC Sense 6, ktoré prešlo rozsiahlymi zmenami, ponúka čistejší a výraznejší vizuálny štýl, prispôsobiteľné farebné témy a intuitívnejšie ovládanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú vzhľad čistého systému Android, bude HTC One (M8) k dispozícii aj vo verzii Google Play. Predobjednávky možno zadávať oddnes, pričom zariadenie bude k dispozícii v tejto verzii v priebehu niekoľkých týždňov.

HTC One M8_PerLeft_Silver.jpg

Ako prvý smartfón na svete ponúka kombináciu dvoch fotoaparátov (Duo Camera) s technológiou HTC UltraPixel, bleskom s dvoma LED diódami a záznamom videa vo vysokom rozlíšení (1080p). K dispozícii je zároveň širokouhlá predná kamera s rozlíšením 5 Mpx, pomocou ktorej možno jednoducho vytvárať kvalitnejšie autoportréty.

Fotoaparát je okrem hlavného modulu HTC UltraPixel vybavený aj snímačom hĺbky, ktorý zachytáva detailné informácie o hĺbke fotografovanej scény a umožňuje tak aplikovať na fotografie viac efektov.

Profesionálne vyzerajúce portréty sa dajú dosiahnuť zmenou zaostrenia snímky po jej zosnímaní pomocou funkcie UFocus alebo zvýraznením objektu zmenou pozadia s použitím kreatívnych efektov funkcie Foregrounder. 

HTC One M8_PerLeft_Gold.jpg

Pomocou animácií funkcie Seasons môžete fotografiám dodať nádych jednotlivých ročných období. Funkcia Copy & Paste vám umožní vkladať vašich priateľov a členov rodiny do úplne iných fotografií, zatiaľ čo funkcia Dimension Plus ponúka pohľad na vaše fotografie tým, že vám umožní prezrieť si snímku z rôznych uhlov nakláňaním displeja do strán.

Pokročilá technológia fotoaparátu zároveň nenápadne pracuje v pozadí okamžite po spustení aplikácie fotoaparátu tak, aby po stlačení spúšte bola okamžite k dispozícii tá najostrejšia snímka. Fotoaparát dokáže automaticky zaostriť v priebehu 300 ms, ak je potrebné fotografovať s použitím blesku, inteligentný blesk s dvoma LED diódami automaticky zvolí správny farebný tón a intenzitu tak, aby výsledná snímka ponúkala prirodzené tóny pokožky a profesionálny vzhľad.

HTC One (M8) tiež ponúka režim Slow Motion (spomalený záber), ktorý vám umožní snímať video vo vysokom rozlíšení a následne spomaliť požadovanú časť záznamu.

Funkcia Motion Launch umožňuje telefónu okamžite zistiť polohu a pohyb vďaka vstavaným snímačom pohybu, ktoré vám umožnia interakciu s telefónom aj bez zapnutia displeja. Aktivujte zariadenie potiahnutím prsta. Prijmite telefónny hovor pomocou funkcie Auto Answer tak, že si ho priložíte k uchu bez toho, aby ste sa museli dotknúť displeja - praktické, ak vám telefón zazvoní, práve keď pracujete v záhrade alebo umývate riad. Dvakrát ťuknite na displej, ak ho chcete zapnúť alebo vypnúť.

Ak chcete šiesty zmysel vášho smartfónu využiť naplno, funkciu Motion Launch môžete používať aj v kombinácii s obalom Dot View. Jednoducho dvakrát ťuknite na obal a môžete si zobraziť aktuálny čas, počasie, nové SMS správy, e-maily a hovory - to všetko bez toho, aby ste odokryli displej alebo sa ho dotkli. Nový obal HTC Dot View chráni displej a zároveň zobrazuje notifikácie a informácie v retroštýle vo forme bodovej matice.

Nový HTC One (M8) dokáže na jedno nabitie fungovať až o 40 % dlhšie ako jeho predchodca. Aj keď bežný režim úspory energie už ponúka výrazné zníženie spotreby, teraz máte k dispozícii aj režim extrémnej úspory energie, s ktorým batéria vydrží ešte podstatne dlhšie. Po úplnom nabití ponúkne telefón v tomto režime celých 14 dní prevádzky, pričom môžete normálne prijímať hovory, textové správy a e-maily, čo využijete predovšetkým na cestách.

Režim môžete aktivovať buď manuálne, alebo sa môže zapnúť automaticky. Ak režim aktivujete po vybití batérie na 20 %, telefón vám ponúkne ďalších 60 hodín prevádzky v pohotovostnom režime, po vybití na 10 % ďalších 30 hodín, resp. 15 hodín po vybití na 5 %. Či už pracujete neskoro do noci, alebo ste na túre v horách, vďaka tejto funkcii sa už nikdy nemusíte obávať, že sa vám batéria vybije.

Najnovšia technológia HTC BoomSound vytvára pôsobivý zvuk v celom zvukovom spektre. Nový HTC One (M8) ponúka o 25 % hlasnejší zvuk ako HTC One (M7) bez zníženia kvality zvuku. Telefón je vybavený dvoma prednými reproduktormi, novým zosilňovačom, pozmenenými rezonančnými komorami a zvukovým profilom prispôsobeným na skutočný zážitok z vysokého rozlíšenia.

Nový HTC One (M8) pomôže zlepšiť váš zdravotný stav a bude vás motivovať použitím kombinácie energeticky nenáročných snímačov a predinštalovanej aplikácie Fitbit. Okrem toho môžete telefón používať aj v kombinácii s niektorým z trackerov z ponuky spoločnosti Fitbit a získať tak prístup k pokročilým funkciám, ako napr. monitorovaniu spánku a inteligentnému budíku, alebo zaznamenávať údaje o cvičení aj bez vášho telefónu.

Nové HTC One (M8) bude dostupné na slovenskom trhu v priebehu mája tohto roku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá