Image
31.7.2014 0 Comments

HTC a Microsoft pripravujú nové smartfóny s Windows Phone

Blesl_Nove win.jpg Posledné týždne sú pre priaznivcov Windows Phone skutočne plodné. Aktualizácia Lumia Cyan, pripravovaná aktualizácia GDR 1 pre WP 8.1, množstvo nových aplikácií a mohli by sme pokračovať… Ďalšia dobrá správa týchto dní sú pripravované zariadenia od Microsoftu a taiwanského výrobcu HTC.

Hlavne v prípade HTC ide o dlho očakávaný krok, keďže nové zariadenie tejto značky sme na trhu nevideli už viac ako rok. Vtedy bol predstavený smartfón HTC 8XT. Nástupca doterajšej vlajkovej lode 8X sa bude údajne volať HTC One M8 for Windows Phone.

Áno, mala by to byť upravená verzia súčasnej vlajkovej lode spoločnosti. Keby sa tieto dohady potvrdili, používatelia Windows Phone sa môžu tešiť na dizajnové zariadenie vyrobené z prémiových materiálov, osadené duálnym fotoaparátom a high-end hardvérovou špecifikáciou.

Zariadenie by sa mohlo dostať do predaja už 21. augusta a okrem prvej aktualizácie pre Windows Phone 8.1 (GDR 1) by malo podporovať funkciu VoLTE (voice over LTE), ktorá príde práve s najbližšou aktualizáciou čerstvo vydaného systému. Tá by mohla byť dostupná cez program Preview for Developers už budúci týždeň.

Microsoft krok HTC určite privíta. Spoločnosť potrebuje čo najviac veľkých výrobcov, ktorí budú systém Windows Phone podporovať. Medzitým sa Microsoft nezabúda sústrediť aj na vlastné portfólio zariadení a už čoskoro by sme sa mali dočkať smartfónu zo strednej triedy, zrejme označeného ako Lumia 730.

Nástupca Lumie 720 by mal disponovať 5-palcovým displejom s rozlíšením 720p. Zariadenie bude poháňané 4-jadrovým procesorom Snapdragon 400, grafickým čipom Adreno 305. O skvelé fotografie sa postará 8 Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss a prednou „selfie" kamerou.

Nová Lumia by mohla priniesť o čosi odlišnejší dizajn a predstavená by mala byť s príchodom spomínanej aktualizácie GDR 1. Čo je pravdy na týchto správach, sa však dozvieme až s oficiálnym vyjadrením od spoločnosti Microsoft, ako aj od HTC.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá