Image
31.7.2014 0 Comments

HTC a Microsoft pripravujú nové smartfóny s Windows Phone

Blesl_Nove win.jpg Posledné týždne sú pre priaznivcov Windows Phone skutočne plodné. Aktualizácia Lumia Cyan, pripravovaná aktualizácia GDR 1 pre WP 8.1, množstvo nových aplikácií a mohli by sme pokračovať… Ďalšia dobrá správa týchto dní sú pripravované zariadenia od Microsoftu a taiwanského výrobcu HTC.

Hlavne v prípade HTC ide o dlho očakávaný krok, keďže nové zariadenie tejto značky sme na trhu nevideli už viac ako rok. Vtedy bol predstavený smartfón HTC 8XT. Nástupca doterajšej vlajkovej lode 8X sa bude údajne volať HTC One M8 for Windows Phone.

Áno, mala by to byť upravená verzia súčasnej vlajkovej lode spoločnosti. Keby sa tieto dohady potvrdili, používatelia Windows Phone sa môžu tešiť na dizajnové zariadenie vyrobené z prémiových materiálov, osadené duálnym fotoaparátom a high-end hardvérovou špecifikáciou.

Zariadenie by sa mohlo dostať do predaja už 21. augusta a okrem prvej aktualizácie pre Windows Phone 8.1 (GDR 1) by malo podporovať funkciu VoLTE (voice over LTE), ktorá príde práve s najbližšou aktualizáciou čerstvo vydaného systému. Tá by mohla byť dostupná cez program Preview for Developers už budúci týždeň.

Microsoft krok HTC určite privíta. Spoločnosť potrebuje čo najviac veľkých výrobcov, ktorí budú systém Windows Phone podporovať. Medzitým sa Microsoft nezabúda sústrediť aj na vlastné portfólio zariadení a už čoskoro by sme sa mali dočkať smartfónu zo strednej triedy, zrejme označeného ako Lumia 730.

Nástupca Lumie 720 by mal disponovať 5-palcovým displejom s rozlíšením 720p. Zariadenie bude poháňané 4-jadrovým procesorom Snapdragon 400, grafickým čipom Adreno 305. O skvelé fotografie sa postará 8 Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss a prednou „selfie" kamerou.

Nová Lumia by mohla priniesť o čosi odlišnejší dizajn a predstavená by mala byť s príchodom spomínanej aktualizácie GDR 1. Čo je pravdy na týchto správach, sa však dozvieme až s oficiálnym vyjadrením od spoločnosti Microsoft, ako aj od HTC.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá