Image
31.7.2014 0 Comments

HTC a Microsoft pripravujú nové smartfóny s Windows Phone

Blesl_Nove win.jpg Posledné týždne sú pre priaznivcov Windows Phone skutočne plodné. Aktualizácia Lumia Cyan, pripravovaná aktualizácia GDR 1 pre WP 8.1, množstvo nových aplikácií a mohli by sme pokračovať… Ďalšia dobrá správa týchto dní sú pripravované zariadenia od Microsoftu a taiwanského výrobcu HTC.

Hlavne v prípade HTC ide o dlho očakávaný krok, keďže nové zariadenie tejto značky sme na trhu nevideli už viac ako rok. Vtedy bol predstavený smartfón HTC 8XT. Nástupca doterajšej vlajkovej lode 8X sa bude údajne volať HTC One M8 for Windows Phone.

Áno, mala by to byť upravená verzia súčasnej vlajkovej lode spoločnosti. Keby sa tieto dohady potvrdili, používatelia Windows Phone sa môžu tešiť na dizajnové zariadenie vyrobené z prémiových materiálov, osadené duálnym fotoaparátom a high-end hardvérovou špecifikáciou.

Zariadenie by sa mohlo dostať do predaja už 21. augusta a okrem prvej aktualizácie pre Windows Phone 8.1 (GDR 1) by malo podporovať funkciu VoLTE (voice over LTE), ktorá príde práve s najbližšou aktualizáciou čerstvo vydaného systému. Tá by mohla byť dostupná cez program Preview for Developers už budúci týždeň.

Microsoft krok HTC určite privíta. Spoločnosť potrebuje čo najviac veľkých výrobcov, ktorí budú systém Windows Phone podporovať. Medzitým sa Microsoft nezabúda sústrediť aj na vlastné portfólio zariadení a už čoskoro by sme sa mali dočkať smartfónu zo strednej triedy, zrejme označeného ako Lumia 730.

Nástupca Lumie 720 by mal disponovať 5-palcovým displejom s rozlíšením 720p. Zariadenie bude poháňané 4-jadrovým procesorom Snapdragon 400, grafickým čipom Adreno 305. O skvelé fotografie sa postará 8 Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss a prednou „selfie" kamerou.

Nová Lumia by mohla priniesť o čosi odlišnejší dizajn a predstavená by mala byť s príchodom spomínanej aktualizácie GDR 1. Čo je pravdy na týchto správach, sa však dozvieme až s oficiálnym vyjadrením od spoločnosti Microsoft, ako aj od HTC.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá