18.10.2012 0 Comments

HP zlepšilo technologické prostredie spoločnosti Rolls-Royce

Spoločnosť HP oznámila, že Rolls-Royce plc., celosvetový líder v oblasti výroby motorov a napájacích systémov určených pre použitie na zemi, mori i vo vzduchu, uzavrela nový päťročný kontrakt na dodávku služieb divízie HP Enterprise Services.

Produkty a služby spoločnosti HP dlhodobo zaisťujú chod kľúčových súčastí IT ekosystému Rolls-Royce. V rámci novej obchodnej zmluvy HP bude pokračovať v hostingu IT aplikácií spoločnosti Rolls-Royce prostredníctvom špičkových dátových centier HP vo Veľkej Británii, USA a Singapure.

HP bude tiež spravovať vzdialené servery a dátové úložiská spoločnosti Rolls-Royce, ktoré sú umiestnené v Brazílii, Kanade, Francúzsku, Nemecku a Nórsku. Vďaka štandardizácii IT infraštruktúry, založenej na nástrojoch HP pre správu systémov a nasadeniu celosvetovo dostupných technologických služieb, IT prostredie Rolls-Royce dosiahne maximálne zabezpečenie, flexibilitu a efektivitu.

„Považujeme za úplne kľúčové, aby naše prvotriedne produkty, služby a zamestnanci boli podporovaní rovnako špičkovým IT zázemím," povedal Simon Ricketts, IT riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce. „Nová obchodná zmluva s HP nadväzuje na doterajšiu dlhodobú spoluprácu a vzájomnú dôveru medzi oboma spoločnosťami. Predstavuje ďalší dôležitý krok v našej trvalej stratégii budovania univerzálneho a flexibilného IT ekosystému, ktorý zaistí spoľahlivé zázemie pre pokrytie našich súčasných i budúcich obchodných priorít."

Pre správu aplikácií a posilnenie výkonu jestvujúcej infraštruktúry dátových centier spoločnosti Rolls-Royce HP využije sieť vlastných dátových centier, umiestnených v rôznych lokalitách po celom svete. Súčasne dodá aj služby pre správu a podporu vývojového, výrobného a zákazníckeho oddelenia Rolls-Royce, a tiež aplikácií pre back office a správu informácií.

Vďaka novému kontraktu s HP, pokrývajúcemu správu aplikácií a služby podpory, Rolls-Royce bude môcť využívať nové inteligentné nástroje a služby pre aktívnu správu IT infraštruktúry. Pomocou nich zlepší dostupnosť systémov používateľom, poskytne vyššiu flexibilitu a produktové portfólio udrží vždy aktuálne. Riešenie HP tiež výrazne zníži náklady na prevádzku aplikácií spoločnosti Rolls-Royce.

„Rozhodnutie spoločnosti Rolls-Royce vybrať si pre pokrytie náročných služieb spomedzi všetkých konkurenčných ponúk HP len potvrdzuje kvalitu nášho portfólia a skúseností našich pracovných tímov," povedal Mike Nefkens, senior viceprezident HP Enterprise Services. „Nová zmluva predstavuje ďalší krok v dlhodobo dobrých vzťahoch s týmto popredným klientom a zabezpečuje maximálnu technologickú podporu pre súčasnú i budúcu obchodnú stratégiu spoločnosti Rolls-Royce."


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá