3.10.2012 0 Comments

HP urýchľuje prechod organizácií na cloud

Spoločnosť HP oznámila rozšírenie svojej ponuky konvergovaného cloudu o spoločné riešenie s Microsoftom, ktoré zjednodušuje a zlepšuje všetky hľadiská, s ktorými sa organizácie môžu stretnúť na ceste k využitiu privátneho cloudu.

Iniciatíva spoločností HP a Microsoft nesie označenie „Joint Private Cloud" a ponúka optimalizované, vopred pripravené riešenia, ktoré vychádzajú z rozsiahleho technologického vývoja obidvoch spoločností; súčasne tiež poskytuje komplexné služby pre správu životného cyklu a podporu.

Organizácie síce oceňujú flexibilitu a cenovú výhodnosť cloudových riešení, zároveň sa však obávajú rýchleho prechodu na cloud, ktorý môže priniesť nové riziká - napríklad stratu dát, zníženie ich zabezpečenia, či obmedzenie dodávok služieb len na jediného poskytovateľa. Spoločnosti HP a Microsoft svoje skúsenosti s dodávkou služieb jediného poskytovateľa však teraz spojili a ponúkajú svoje prehľadné a preverené služby spoločne. Vďaka tomu značne zjednodušujú a urýchľujú evolúciu cloudových technológií a proces ich nasadenia v organizáciách.

Dohoda medzi HP a Microsoftom nadväzuje na stratégiu HP konvergovaného cloudu, ktorého zámerom je implementovať cloudové technológie naprieč IT infraštruktúrou, aplikáciami a informáciami; vďaka tomu organizácie dostanú viac možností voľby, istoty a konzistencie. Ako celosvetovo prvá stratégia a produktové portfólio, založené na jedinej otvorenej architektúre, HP konvergovaný cloud umožňuje vytvoriť akúkoľvek kombináciu privátneho, riadeného a verejného cloudu, i tradičného IT.

Nová iniciatíva Joint Private Cloud spoločností HP a Microsoft mimo iného ponúka:
• Rýchlejšie nasadenie cloudových technológií vďaka vopred pripraveným riešeniam a referenčným architektúram.
• Zjednodušenú správu fyzických a virtuálnych prostredí, vrátane komplexnej kontroly integračných procesov.
• Dôveryhodné uniformné prostredie s platformami Windows Server 2012 a Microsoft System Center 2012 SP1, dodávanými priamo od HP.

„Pre bezpečný prechod do prostredia privátneho cloudu zákazníci hľadajú cestu k zjednodušenému prístupu, ktorý zaistí minimalizáciu rizík, zvýšenie flexibility IT infraštruktúry a vyššie úspory prevádzkových nákladov," povedal Stephen DeWitt, senior viceprezident HP Enterprise Group. „Vďaka našej spolupráci so spoločnosťou Microsoft, zákazníkom ponúkame dôveryhodné a unifikované možnosti pre najjednoduchší prechod do cloudového prostredia."

„Vzhľadom na to, že systém Windows Server 2012 bol vyvinutý pre používanie v cloudovom prostredí, predstavuje zásadný transformačný skok pre organizácie všetkých veľkostí. Spojenie HP konvergovaného cloudu a Windows Server 2012 zákazníkom ukazuje jasnú cestu, ako prekonať rámec bežnej virtualizácie a urýchliť prechod na cloud," povedal Michael Park, corporate viceprezident pre marketing riešenia Microsoft Windows Server. „Vďaka rozšíreniu spolupráce v oblasti privátneho cloudu, ktorá nadväzuje na viac ako 30 rokov spoločných projektov, spoločnosti HP a Microsoft sa budú snažiť zákazníkom maximálne pomôcť s úspešným prechodom ich IT infraštruktúry na cloud a s využitím všetkých jeho výhod."

Rýchlejší prechod na privátny cloud
Rozšírená ponuka portfólia HP konvergovaného cloudu je založená na integrácii riešenia HP CloudSystem a nástrojov Microsoftu, ktoré zákazníkom spoločne umožnia rýchlejšiu transformáciu virtualizovaných riešení na samostatné služby v rámci privátnych a hybridných cloudových prostredí. HP CloudSystem, optimalizovaný pre Microsoft, ponúka rýchlejšiu návratnosť investícií vďaka vopred pripraveným riešeniam, ktorých súčasťou je okrem iného HP konvergovaná infraštruktúra, správa cloudu od HP, Windows Server 2012, či Microsoft System Center 2012 SP1.

Vďaka riešeniu HP CloudSystem, optimalizovanému pre Microsoft, zákazníci môžu nielen zefektívniť a zjednodušiť návrh služieb a konfiguráciu procesov využitím preverených šablón (napríklad HP Cloud Maps), ale tiež odstrániť všetky bežné riziká, spojené s nasadením cloudových technológií. HP CloudSystem takisto ponúka vyššiu efektivitu pri správe dátových úložísk HP 3PAR s autonómnym tenkým poskytovaním (thin provisioning), automatický tiering dát a maximálne spoľahlivý mobilný prístup.

Pre stredne veľké firmy, ktoré chcú vstúpiť do sveta cloudových technológií a kladú maximálny dôraz na ich ekonomickú stránku, spoločnosti HP a Microsoft pripravili dvojuzlovú architektúru HP Departmental Private Cloud Reference Architecture. Toto riešenie kombinuje HP konvergovanú infraštruktúru so živou migráciou bez zdieľaných prostriedkov, Hyper-V replikáciu a ďalšie prelomové funkcie Windows Server 2012; optimálne tak vyvažuje pomer cenovej náročnosti, jednoduchosti, výkonu, podrobnej správy a vysokej dostupnosti.

Inovatívna správa
Funkcie, integrované v riešení HP CloudSystem, pokrývajú tiež komplexnú spoluprácu medzi nástrojmi HP Insight Management a Microsoft System Center. Vďaka tomu možno System Center využiť pre nasadenie, monitoring a aktualizáciu HP infraštruktúry bez toho, aby administrátori museli využívať väčšie množstvo konzol.

Integrácia riešenia HP a Microsoftu organizáciám umožňuje:
• Ušetriť čas i náklady na školenie a zjednotiť operácie viac ako 1 400 integračných prvkov medzi nástrojmi HP Insight Control a Microsoft System Center.
• Znížiť systémové riziká a odstrániť potrebu plánovaných odstávok prostredníctvom špeciálneho firmvéru a aktualizáciou ovládačov pre servery HP ProLiant.
• Dosiahnuť až sedemkrát rýchlejšie vytváranie zväzkov a využívať online dátové úložisko s minimálnym dopadom na sieťovú infraštruktúru vďaka technológiám HP 3PAR a Windows Server 2012 s podporou ODX (offload data transfer).
• Presúvať virtuálne počítače medzi jednotlivými sieťovými lokáciami vzdialenými až 100 km, bez obmedzenia koncových používateľov.

Odstránenie zložitosti
Zákazníci môžu získať komplexné riešenie HP CloudSystem, optimalizované pre Windows Server a Microsoft System Center, priamo od spoločnosti HP alebo jej autorizovaných predajcov. HP zároveň zákazníkom ponúka jediné kontaktné miesto pre podporu spoločných riešení HP a Microsoftu, vrátane kúpy, nasadenia, integrácie, správy, či riešenia otázok používateľov. HP ďalej ponúka Windows Server 2012 a Systems Center 2012 v cenovej hladine, zodpovedajúcej existujúcej zákazníckej zmluve Microsoft Enterprise Agreement.

Architektúra HP Departmental Private Cloud Reference
Riešenie HP Departmental Private Cloud Reference Architecture je optimalizované pre ponuku prostredníctvom HP channel partnerov. V rámci svojich viacročných zmlúv pre oblasti cloudu a správy, spoločnosti HP a Microsoft investovali značné prostriedky do oblasti partnerských cloudových programov, marketingu, tvorby požiadaviek a školenia pre predajcov a vývojárov HP Departmental Private Cloud.

Cena a dostupnosť
Pre zákazníkov, ktorí si zakúpia cloudové a virtualizačné riešenia HP, zahŕňajúce Windows Server a Microsoft System Center, HP ponúkne konkurencieschopnú ponuku k ich existujúcemu kontraktu Enterprise alebo Select Plus.

Riešenie „Select HP Converged Cloud", vrátane referenčnej architektúry HP Departmental Private Cloud, je už aktuálne dostupné prostredníctvom HP a jeho obchodných partnerov po celom svete.

Riešenia vyžadujúce Systems Center 2012 SP1 budú dostupné začiatkom roka 2013.

Doplňujúce informácie sú k dispozícii na webe Windows Server 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá