Image
24.3.2014 0 Comments

HP údajne vyriešil dva najväčšie problémy 3D tlače

hp_printer.jpg Spoločnosť Hewlett-Packard údajne vyriešila dva najväčšie problémy spojené s dnešnými 3D tlačiarňami. Kvalitnejšiu technológiu spoločnosť podľa generálnej riaditeľky Meg Whitmanovej predstaví tento rok v júni.

3D tlač je populárna téma, ale dnešné systémy majú dva hlavné problémy, povedala v stredu na schôdzi akcionárov generálna riaditeľka Meg Whitmanová. Jeden z nich je ten, že tlač je nesmierne pomalá. „Je to ako sledovať topiaci sa ľad,“ povedala. Druhý problém je podľa Whitmanovej nedostatočná povrchová úprava. „Povrch substrátu nie je perfektný,“ konštatovala. „Veríme, že sme oba tieto problémy vyriešili, a na jún chystáme veľké technologické oznámenie ohľadne toho, ako k tomu plánujeme pristupovať,“ dodala.

To však neznamená, že v tom čase HP vydá finálny produkt, ale naznačuje, že spoločnosť predvedie, na čom pracuje a kam v tejto oblasti smeruje.

Whitmanová ďalej oznámila, že sa v prvom rade zameria na obchodný trh, na ktorom podľa nej bude najväčší dopyt po systémoch, ktoré môžu byť použité na tlač prototypov aj finálnych produktov. Prvá skúsenosť používateľov s 3D tlačou podľa nej bude skôr sprostredkovaná poskytovateľmi služieb, napríklad rôznymi copycentrami.

Na plány spoločnosti HP ohľadom 3D tlače bolo vznesených mnoho otázok, pretože tlačiarne sú jednou z najväčších súčastí jej obchodov a zostať v tomto odvetví pozadu by mohlo spoločnosť vážne ohroziť. Whitmanová okrem iného zodpovedala akcionárom aj otázku, či sa HP zaujíma o svoj ďalší rast, a ak áno, „prečo ešte nemáte žiadne dostupné 3D tlačiarne?"

Niekoľko spoločností vrátane 3D Systems a Stratasys sa už predaju 3D tlačiarní venuje. Výskumníci zo spoločnosti IDC zistili, že sa 3D tlač už posunula a zaujíma už viac ľudí ako iba nadšencov nových technológií. IDC tiež predpokladá, že sa predaj 3D tlačiarní oproti minulému roku zvýši o 67 percent.

Whitmanová sa zmienila aj o plánoch ohľadom mobilných technológií. Spoločnosť HP nedávno začala predávať prvý phablet v Indii, ale zatiaľ sa snaží vyriešiť, ako osloviť stále narastajúci trh so smartfónmi. „Nechceme začať predaj smartfónov a prísť o miliardu dolárov. Chceme mobilný trh osloviť spôsobom, ktorý je pre HP správny," vysvetlila Whitmanová opatrný postoj svojej spoločnosti.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá